reklama

Klobúk dolu! Najlepší obecný web na Slovensku majú Špačince, druhý Jaslovské Bohunice

Z výsledkov súťaže Zlatý Erb 2020 majú veľkú radosť hneď v dvoch obciach trnavského okresu – v Špačinciach a Jaslovských Bohuniciach. Špačince získali za svoju webstránku hneď dve prvenstvá, vrátane hlavnej ceny Grand Prix.

Únia miest Slovenska a eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlasuje už od roku 2004 súťaž Zlatý erb.

Dve najlepšie internetové stránky spomedzi slovenských obcí za rok 2020 majú Špačince a Jaslovské Bohunice.

V kategórii miest a mestských častí zvíťazilo mesto Trenčín pred Nitrou a bratislavskou Dúbravkou, medzi župami vyhodnotila porota na prvom mieste webstránku Prešovského samosprávneho kraja, druhý sa umiestnil Trenčiansky a tretie miesto získal Košický samosprávny kraj.

Webu www.spacince.sk zároveň udelili aj hlavnú cenu Grand Prix eSlovensko za najvyššie hodnotenie zo všetkých kategórií.


Titulka webstránky obce Špačince

Porota hodnotila stránky na základe viacerých kritérií ako napríklad povinne zverejňované informácie, odporúčané informácie, služby, informácie v oblasti cestovného ruchu, ovládanie webu, navigácia, prehľadnosť, grafické spracovanie, technická správnosť či test reakcie na žiadosť o poskytnutie informácií.

Špačince si v súťaži Zlatý Erb pripísali premiérový triumf. Vlani ako nováčik obsadil špačinský obecný web 5. priečku.

Jaslovské Bohunice už poznajú chuť víťazstva, na svojom konte majú hneď dve víťazstvá (2017 a 2019) a dvakrát sa obecná webstránka www.jaslovske-bohunice.sk umiestnila na druhom mieste (2018 a 2020).

„Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv efektívne a transparentne využívať informačno-komunikačné technológie a tým zvyšovať kvalitu služieb pre občanov,“ skonštatoval predseda súťaže Miro Drobný.

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách: najlepšia stránka obcí (5 ocenení), najlepšia stránka miest a mestských častí (5 ocenení) a najlepšia stránka samosprávnych krajov (3 ocenenia). Hlavnú cenu súťaže GrandPrix eSlovensko získava stránka s najvyšším hodnotením zo všetkých kategórií.

Víťaz GrandPrix eSlovensko je zároveň nominovaný na medzinárodnú súťaž EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska udeľuje špeciálnu cenu za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv.

Zlatý Erb 2020 – zoznam ocenených:

Kategória obce:
1. miesto – stránka obce Špačince
2. miesto – stránka obce Jaslovské Bohunice
2. miesto – stránka obce Nitrianske Pravno
3. miesto – stránka obce Valča
4. miesto – stránka obce Ľubica
5. miesto – stránka obce Trnavá Hora
Súhrn výsledkov víťazov 17 ročníkov: 4 x Klátová Nová Ves, 4 x Trnavá Hora, 2 x Jaslovské Bohunice, 2 x Chocholná Velčice, 1 x Ľubica, 1 x Krivosúd-Bodovka, 1 x Ražňany, 1 x Valča, 1 x Špačince.

Kategória mestá a mestské časti:
1. miesto – stránka mesta Trenčín
2. miesto – stránka mesta Nitra
3. miesto – stránka mesta Bratislava-Dúbravka
4. miesto – stránka mesta Ilava
5. miesto – stránka mesta Levice
Súhrn výsledkov víťazov 17 ročníkov: 10 x Bratislava, 4 x Trenčín, 2 x Martin, 1 x Banská Bystrica, 1 x Nitra, 1 x Nové Zámky.

Kategória samosprávne kraje:
1. miesto – stránka Prešovský samosprávny kraj
2. miesto – stránka Trenčianky samosprávny kraj
3. miesto – stránka Košický samosprávny kraj
Súhrn výsledkov víťazov 17 ročníkov: 11 x Prešovský kraj, 2 x Bratislavský kraj, 1 x Banskobystrický, 1 x Žilinský, 1 x Nitriansky, 1 x Košický, 1 x Trenčiansky kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2020 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.