reklama

Jaslovské Bohunice získali opäť cenu za najlepší obecný web na Slovensku, v súťaži ZlatýErb.sk sa nestratili ani Špačince

Už po tretí raz v histórii sa môžu pýšiť titulom najlepšej obecnej internetovej stránky na Slovensku Jaslovské Bohunice. V 16. ročníku súťaži samospráv ZlatýErb.sk sa nestratili ani Špačince, ktoré skončili na piatej priečke.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí verejnosti.

Medzi mestskými stránkami získalo za rok 2019 prvenstvo mesto Trenčín pred Novými Zámkami a Bratislavou – Petržalkou. V kategórii samosprávnych krajov sa najvyššie umiestnil Prešovský samosprávny kraj.

Ocenenie za najlepšiu stránku obcí získali Jaslovské Bohunice, na druhom mieste skončilo Nitrianske Pravno, na treťom Valča. Pekné piate miesto získala obec Špačince.

Mesto Trenčín je tiež držiteľom hlavnej ceny Grand Prix.

Reprofoto: jaslovske-bohunice.sk

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách: najlepšia stránka obcí (5 ocenení), najlepšia stránka miest a mestských častí (5 ocenení) a najlepšia stránka samosprávnych krajov (3 ocenenia).

Hlavnú cenu súťaže GrandPrix eSlovensko získava stránka s najvyšším hodnotením zo všetkých kategórií. Víťaz GrandPrix eSlovensko je zároveň nominovaný na medzinárodnú súťaž EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb.

Do súťaže sa tento rok zapojilo 77 samospráv. Porota hodnotila 61 kritérií v jedenástich kategóriách.

Webový portál Jaslovských Bohuníc podporuje prezeranie stránok aj cez smartfóny a tablety, ponúka služba zasielania SMS správ, prináša foto a videogalérie, elektronické služby, ponúka kompletnú históriu Blavských novín.

Obsahuje tiež samostatné webstránky Zariadenia pre seniorov Bohunka, materskej školy, poskytuje podstránku o triedení odpadu, zaujímavú mini aplikáciu Stromy, rovnako tak informácie o chode obecného úradu a v neposlednom rade obsahuje samostatnú časť venovanú otvoreným dátam.

„Neustále sa snažíme zvyšovať podiel zverejňovaných informácií a otvorených dát. Taktiež prinášame nové služby a technológie na naše webstránky. Nedávnou novinkou je skúšobné zapojenie umelej inteligencie do procesu zverejňovania textov hlásení obecného rozhlasu. Tento rok sme realizovali aj projekt osadenia informačnej obrazovky do vstupnej chodby obecného úradu ako aj stránku infoservisu z aktuálnymi informaciami z obce. Nechceme však stagnovať na mieste, a už teraz máme nápady do budúcna,“ reagovala na výsledky súťaže Obec Jaslovské Bohunice.

Obecná webstránka je výsledkom práce dvoch ľudí, ktorí jú napĺňajú a starajú sa o to, aby bola stále aktuálny, spĺňala všetky zákonom stanovené podmienky a samozrejme aj držala krok s dobou a inováciami. Sú nimi Božena Hideghétiová a Marián Vajdečka.

„Stránka obce Špačince sa zúčastnila súťaže o najlepšie stránky samospráv Zlatý erb 2019, kde sa umiestnila ako nováčik v silnej konkurencii na krásnom 5. mieste na Slovensku. Chceme sa poďakovať firme Webygroup za výbornú spoluprácu pri tvorení grafického návrhu stránky, porote, ktorá hodnotila stránky a mala neľahkú úlohu vybrať tých najlepších. Je to pre nás veľká česť a zároveň výzva do budúceho roku 2020. Budeme sa snažiť, aby sa naša stránka stala tou najlepšou na Slovensku,“ znie stanovisko Obce Špačince.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2019 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.