reklama

Trnava získala za svoju stránku dve ocenenia v súťaži ZlatyErb.sk

Mesto Trnava sa umiestnilo so svojou webovou stránkou www.trnava.sk ako tretie v kategórii najlepšia stránka miest a mestských častí a zároveň získalo špeciálne ocenenie za najlepšiu bezbariérovú stránku samosprávy v prestížnej súťaži ZlatyErb.sk 2014.

V kategórii Najlepšia stránka miest a mestských častí sa na prvom mieste umiestnila Bratislava, druhé miesto obsadil Prešov a na treťom sú spolu s Trnavou mestá Poprad a Martin.

Súťaž ZlatyErb.sk každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov Slovenskej republiky. Súťaž je usporiadaná v spolupráci s informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk, Združením informatikov Slovenska ZISS a medzinárodným kongresom ITAPA.

Súčasnú webstránku používa mesto od 30. apríla 2012.

trnavask
Oficiálna stránka mesta www.trnava.sk

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie na zvyšovanie kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí verejnosti.

Ceny ZlatyErb.sk sú udeľované v troch hlavných kategóriách: Najlepšia stránka obcí, Najlepšia stránka miest a mestských častí a Najlepšia stránka samosprávneho kraja.

Špeciálne ceny sú udeľované v kategóriách: Najlepšia elektronická služba samospráv, Najlepšia bezbariérová stránka samospráv a Špeciálna cena pre osobnosť za dlhoročný prínos v oblasti budovania eGovernmentu v slovenských samosprávach.

Podľa vyhlasovateľa súťaže kvalita webových sídiel slovenských samospráv z roka na rok narastá. Mnohé samosprávy zjednodušili a sprehľadnili navigáciu svojich web stránok, pribudli mnohé elektronické služby. Postupne je kladený dôraz aj na občanov so zrakovým postihnutím. Web stránky sú prispôsobené na čítanie prostredníctvom špeciálnych hardvérových a softvérových zariadení, či na hlasový výstup, ktoré ľudia so zdravotným postihnutím pri práci s PC a internetom používajú.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2014 6:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava získala za svoju stránku dve ocenenia v súťaži ZlatyErb.sk”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.