reklama

Medovinárstvo Apimed získalo na gastronomickej súťaži v Londýne prestížne ocenenia

Medovinárstvo Apimed z Dolnej Krupej uspelo na medzinárodnej gastronomickej súťaži GREAT TASTE v Londýne. Dve vzorky odrodových medovín získali v širokej konkurencii od odborníkov ocenenie v podobe dvoch a troch zlatých hviezd.

Do aktuálneho ročníka Great Taste Awards bolo prihlásených viac ako 14-tisíc produktov zo 109 krajín a o ich úspechoch rozhodovala 500-členná porotcovská komisia. Tú tvoria odborníci z rôznych gastro odvetví, ktorí hodnotia vzorky naslepo. To znamená, že žiaden z porotcov nepozná názov, obal ani značku produktu, ktorú hodnotí.

Do súťaže sa zapojilo aj Medovinárstvo Apimed, ktoré sídli v obci Dolná Krupá neďaleko Trnavy. Ich Staroslovanská medovina svetlá z agátového medu získala najvyššie možné ocenenie tri hviezdy a Staroslovanská medovina tmavá z lesného medu získala dve hviezdy.

„Tešíme sa, že naše odrodové medoviny boli ocenené za ich typickú farbu, lahodnú vôňu a vyváženú dochuť medu, z ktorého sú vyrobené. To je cesta, ktorou sa uberá naša filozofia. Využívame druhovú pestrosť a rozmanitosť slovenského včelieho medu,“ skonštatoval Peter Kudláč, majiteľ Medovinárstva Apimed.


Ocenená medovina z Dolnej Krupej

FOTO: Apimed

Ocenenie Great Taste je považované za najvyššie vo svete gastronómie. „Úspech na svetovej úrovni nepochybne zaraďuje Staroslovanskú medovinu svetlú aj tmavú, ktoré pochádzajú z Regiónu Trnava, do elitného klubu toho najlepšieho, čo porotcovia tento rok ochutnali,“ uviedol Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Pre slovenské Medovinárstvo Apimed to nie je prvé ocenenie. Ich medoviny pravidelne oceňujú na prestížnych svetových súťažiach. Bariková medovina získala titul „Best Mead in the World“, ako najlepšia medovina sveta na súťaži APIMONDIA 2015 v Južnej Kórei.

Rodinné medovinárstvo vybudovalo v Dolnej Krupej zážitkový areál Medolandia, kde sa návštevníci počas prehliadky dozvedia o histórii a význame miesta, o medových produktoch a medovinách, ako aj o slávnej rodáčke z Dolnej Krupej – ružovej grófke Márii Henriete Chotekovej.

„Obec Dolná Krupá počas letných mesiacov zdobia farebné a voňavé ruže. Najviac sa ich nachádza v Rozáriu M. H. Chotekovej v Medolandii. Z lupienkov ruže Rosengräfin Marie Henriette sa v medovinárstve vyrába unikátna ružová medovina,“ dodal Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Súťaž Great Taste, ktorú organizuje Guild of Fine Food, patrí medzi najsledovanejšie a najdôveryhodnejšie na svete a od roku 1993 ňou prešlo viac ako 150 000 produktov. Je považovaná za „Oscary“ vo svete potravín a každoročne posudzuje produkty z celého sveta.

Logo Great Taste na etikete je znakom, že produktu a jeho predajcovi môžete dôverovať pri nákupe jedla a nápojov.


Medolandia v obci Dolná Krupá

FOTO: Región Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2023 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.