reklama

Medovina z Dolnej Krupej zabodovala na najväčšej svetovej súťaži v USA

Medovina z Dolnej Krupej získala na najväčšej svetovej súťaži v Spojených štátoch amerických v konkurencii 670 komerčných a domácich medovín dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Podľa informácií Jany Sabovej zo spoločnosti Apimed, zlaté medaily si odniesli výrobky Trnavská medovina v kategórii bylinno-korenených medovín a Staroslovanská medovina tmavá spomedzi sladkých medovín vyrobených z jednodruhového medu.

V kategórii tradičných medovín vyrobených z viacdruhového medu získala Originál slovenská medovina bronzovú medailu.

Najväčšia svetová súťaž Mazer Cup International 2013 sa uskutočnila v meste Boulder v americkom štáte Colorado v polovici marca.

medovina-apimed-medaily
Ocenené výrobky z Dolnej Krupej

Trnavská medovina je vyrobená kvasením z vybraných druhov kvetového medu. Čistá medová chuť a vôňa je jemne doladená extraktom z bylín a korenín. Popri mnohých oceneniach je historicky prvou medovinou, ktorá získala pre Slovensko zlatú medailu z najväčšej svetovej včelárskej výstavy APIMONDIA 2005 v Dubline.

Staroslovanská medovina tmavá je čistá prírodná medovina vyrobená podľa originálnej receptúry z medovicového lesného medu. Táto medovina je delikatesou určenou pre labužníkov, ktorí poznajú a vedia oceniť výnimočnosť chuti a vône medovicového medu prekvaseného do medoviny.

Original Slovenská medovina je vyrobená prírodným kvasením z najlepších druhov medu. Čistý medový buket a sladká opojná chuť je výsledkom dokonalej harmónie vybraných druhov medu s jemne prevažujúcim lipovým medom v pozadí.

Z histórie výroby medoviny v Dolnej Krupej

Firma APIMED bola založená v r. 1998. Začiatky chovateľskej činnosti včiel však siahajú už do roku 1982. Okrem vlastnej produkcie medu a včelích produktov má firma vybudovanú dodávateľskú sieť producentov – včelárov v rámci celého Slovenska vrátane ekologicky najčistejších oblastí.

Spoločnosť APIMED svojou kvalitou a množstvom spracovaného včelieho medu a vyrobenej medoviny zaujíma jedno z popredných miest v rámci SR. Významnú časť predaja firmy tvorí export predovšetkým do Českej republiky, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska a Bulharska.

Súčasťou firmy je včelnica s nízkonadstavkovými úľmi, ktorej produkcia je spracúvaná spolu s ostatným nakúpeným medom. Je vlastne predchodcom a zakladateľom terajšej firmy a patrí jej v rámci firmy čestné a neodmysliteľné miesto.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2013 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.