reklama

Najlepšia medovina sveta dozrieva v barikových sudoch v Dolnej Krupej

Ako jediná spomedzi tisícov druhov medovín sa titulom „Best Mead in the World“ (Najlepšia medovina sveta) môže najbližšie dva roky pýšiť Bariková medovina spoločnosti APIMED z Dolnej Krupej.

Udelila jej ho odborná porota na prestížnom včelárskom kongrese Apimondia, ktorý sa uskutočnil v meste Daejeon v Južnej Kórei.

Tento honosný titul patrí Barikovej medovine až do najbližšej Apimondie, ktorá bude v roku 2017 v Turecku. Do súťaže sa zapojilo aj viacero slovenských výrobcov medoviny, ktorí úspešne reprezentovali včelársku tradíciu na Slovensku.

Apimondia1
Trofej z Južnej Kórei

„Uspieť na najväčšej svetovej včelárskej súťaži APIMONDIA v konkurencii včelárskych veľmocí je pre slovenské medovinárstvo veľkou cťou i zadosťučinením,“ hovorí Ing. Peter Kudláč, majiteľ medovinárstva Apimed.

Z hľadiska produkcie medoviny sa Slovensko nemôže porovnávať s krajinami ako Poľsko či USA, no úspechmi na najväčších svetových súťažiach prevyšuje Slovensko i tých najväčších svetových výrobcov tohto lahodného nápoja.

Úspechy medovinárstva Apimed na včelárskom kongrese Apimondia nekončia len prestížnym titulom „Najlepšia medovina sveta“.

Apimondia-kud
Hrdý a spokojný šéf Apimedu Peter Kudláč

Bariková medovina získala zlato v kategórii Tradičných medovín. Striebro si odniesla Original Slovenská medovina v kategórii Metheglin.

Okrem medovín získal zlatú medailu aj darčekový set so včelími produktami v kategórii Dekorácia z včelích produktov, informovala Simona Slováková zo spoločnosti Apimed.

INFO

APIMONDIA je medzinárodná federácia včelárskych organizácií z viac ako 70 členských krajín založená v roku 1895.

Medzinárodný kongres včelárstva APIMONDIA sa koná každé 2 roky.

Súčasťou podujatia je svetový vedecký kongres včelárov a medzinárodná súťaž medov, medovín, včelích produktov, včelárskej literatúry, technických vynálezov a ďalších produktov včelárstva.

VIDEO:
[jwplayer config=“Custom Player“ mediaid=“53732″]

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2015 14:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.