reklama

Medovinu a med z Dolnej Krupej ocenili na svetovom včelárskom kongrese štyrmi medailami

Trnavská medovina zbiera jeden medzinárodný úspech za druhým.

Po dvoch veľkých úspechoch na americkej pôde zabodovala spoločnosť Apimed so sídlom v Dolnej Krupej opäť.

Zo 43. ročníka svetového včelárskeho kongresu APIMONDIA, ktorý sa uskutočnil na prelome septembra a októbra 2013 v hlavnom meste Ukrajiny Kyjeve, si odvážajú medoviny a med z trnavského regiónu štyri medaily.

Trnavská medovina získala zlatú medailu v kategórii Metheglin – bylinno korenená, Staroslovanská svetlá medovina bola ocenená striebornou medailou v kategórii Tradičná sladká medovina, Darčekový kôš s produktmi Apimed získal striebro v kategórii Dekorácia z včelích produktov, a napokon striebornou medailou ocenili aj nový produkt Kvetový med sáčik v kategórii Med na predaj – Komerčne balený med,“ informuje PR manažérka spoločnosti Apimed Janka Sabová.

kudlac-medovina
Zakladateľ Apimedu Peter Kudláč (v strede) prijíma gratulácie ovenčený medailami

Apimondia je Medzinárodná federácia asociácií včelárov a iných organizácií, ktoré pracujú v sektore včelárstva.

Federácia bola založená na medzinárodnom včelárskom kongrese v roku 1949 v Amsterdame. Apimondia vznikla, aby podporovala vedecký, technický, ekologický, sociálny a ekonomický rozvoj včelárstva vo všetkých krajinách. Svetový včelársky kongres sa koná každé dva roky.

apimed-ukr-2
apimed-ukr-1
Kvalitné produkty z trnavského regiónu bodujú aj vo svetovej konkurencii

Rok 2013 je pre Apimed mimoriadne úspešným.

Medovina z Dolnej Krupej získala v marci na najväčšej svetovej súťaži v Spojených štátoch amerických Mazer Cup International 2013 v konkurencii 670 komerčných a domácich medovín dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Z najväčšej a najrešpektovanejšej výstavy vín v USA The San Francisco International Wine Competition priviezol Apimed striebro za medovinu Barrique.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2013 20:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.