reklama

Trnavská mestská samospráva opäť získala dve Zlaté vedrá vo vyhodnotení Odkazu pre starostu

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (Slovak Governance Institut – SGI) vo štvrtok 6. júna 2019 udelil ôsmim slovenským mestským samosprávam ocenenie Zlaté vedro za najlepšie výsledky v riešení občianskych podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk. Rovnako ako v roku 2018 má Trnava aj tento rok dva dôvody na radosť – opäť zvíťazila medzi mestami s počtom obyvateľov nad 20 000 v kategórii komunikácie aj v kategórii riešenia podnetov. Zlaté vedro sa už stáva trnavskou tradíciou, naša mestská samospráva toto ocenenie žne každoročne už od jeho vzniku v roku 2013, informuje Mesto Trnava v tlačovej správe.

„Dôvodom je rýchlosť reakcií na podnety občanov a miera ich úspešného vyriešenia. Hodnotitelia hodnotili každý podnet jednotlivo, bodovali náročnosť ich riešenia na stupnici od 1 po 5. V oboch kategóriách sa v záverečnom vzorci prihliadalo aj na celkový počet prijatých podnetov. V komunikácii sa brala do úvahy rýchlosť a profesionalita odpovede, aj postupné informovanie o stave riešenia podnetu či komunikácia s občanmi,“ hovorí Elena Ursínyová z úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora.

Mesto Trnava získalo svoje prvé Zlaté vedro už v premiérovom vyhlasovaní ankety za rok 2012.


Ocenenia pre Mesto Trnavu prevzali viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík, Miroslava Kuracinová Valová – referentka pre Odkaz pre starostu (vľavo), Veronika Srdošová z odboru komunálnych služieb a dopravy a trnavský administrátor portálu Matúš Gallia

FOTO: MTT

Za rok 2018 prišlo na trnavskú samosprávu 1 236 podnetov, vyriešených bolo 593.

V kategórii riešenia podnetov bola po Trnave druhá samospráva mestskej časti Bratislava-Rača s množstvom 508 podnetov ročne, čo je menej ako polovica trnavských. Tretie v riešení podnetov bolo mesto Levice.

Medzi samosprávami do 20 000 obyvateľov zvíťazilo v tejto kategórii mesto Senec so sto tridsiatimi štyrmi vyriešenými podnetmi, druhý bol Púchov a tretie Malacky.

V kategórii komunikácie s občanmi sú na druhom mieste po Trnave Levice a na treťom Prievidza. Spomedzi samospráv pod 20 000 obyvateľov najlepšie komunikujú Malacky, po nich Púchov a tretia je Stupava.

„Zlaté vedrá pre Trnavu sú výsledkom usilovnej a nadštandardnej práce zamestnancov mestského úradu, ktorí sa zaoberajú každým podnetom. Nie všetko sa dá vyriešiť, nie všetko je možné vyriešiť ihneď, ale objektívne hodnotenie v porovnaní s ostatnými slovenskými mestami ukázalo, že trnavská samospráva berie podnety občanov vážne a dôsledne sa im venuje. Ďakujeme všetkým občanom, ktorí nás prostredníctvom tohto portálu upozorňujú, čo je potrebné v našom meste zlepšiť a ďakujeme aj našim zamestnancom, ktorí prijatým podnetom venujú adekvátnu pozornosť,“ povedala referentka pre Odkazprestarostu.sk Miroslava Kuracinová Valová z Kancelárie primátora.

Odkaz pre starostu (OPS) je stránka, ktorú v roku 2010 vytvorila mimovládna organizácia Inštitút SGI. Obyvatelia miest a obcí môžu jej prostredníctvom ohlasovať svojim samosprávam rôzne nedostatky a problémy vo verejnom priestore a komunikovať o možnostiach ich riešenia.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2019 13:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská mestská samospráva opäť získala dve Zlaté vedrá vo vyhodnotení Odkazu pre starostu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.