reklama

Mesto Trnava opäť získalo prvé miesto za Odkaz pre starostu

Trnava už ôsmykrát bodovala v celoslovenskom rebríčku samospráv, ktoré komunikujú s občanmi prostredníctvom Odkazu pre starostu. V hlavnej kategórii Riešenie podnetov medzi mestami s vyše 20 000 obyvateľmi získala prvé miesto. Ocenenie Zlaté vedro za rok 2022 odovzdali v stredu 18. októbra 2023 primátorovi Trnavy Petrovi Bročkovi zástupcovia Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI).

„Portál odkazprestarostu.sk sa po rokoch stal nielen dôležitým nástrojom občianskej participácie, ale vďaka aktívnej verejnosti aj nenahraditeľným pomocníkom každého mesta, ktoré to so zlepšovaním kvality života svojich obyvateľov myslí naozaj vážne,“ povedal po prebratí ceny primátor Bročka.

„Za minulý rok sa nám podarilo vyriešiť viac než tisícku podnetov, čo je ešte viac ako rok predtým. Veľká vďaka patrí aktívnym a pozorným Trnavčanom a celému tímu zamestnancov mestského úradu a Mestských služieb mesta Trnava, ktorí svojou každodennou prácou pomohli Trnave opäť získať Zlaté vedro,“ dodal.


Primátor Peter Bročka a referent Odkazu pre starostu Andrej Jančovič

FOTO: Mesto Trnava

Z 1 625 prijatých podnetov sme vyriešili 1 240. Trnava sa dostala do prvej trojky aj v kategórii Komunikácia s obyvateľmi, kde sa umiestnila na druhom mieste za Bratislavou.

„Najviac zastúpené boli podnety z oblasti zelene, životného prostredia, mestského mobiliáru, verejných služieb a poriadku, dlhodobo odstavených áut, opráv ciest a chodníkov či pripomienok týkajúcich sa dopravy a dopravného značenia. Nárast oproti minulému roku bol obrovský – takmer o päťsto podnetov. Som rád, že naše úsilie bolo odmenené ocenením aj tento rok, a tiež sa chcem poďakovať všetkým kolegyniam a kolegom za spoluprácu,“ konštatoval referent Odkazu pre starostu Andrej Jančovič z odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Mestského úradu v Trnave.

Mesto Trnava ďakuje administrátorovi portálu Matúšovi Galliovi a všetkým občanom, ktorí aj prostredníctvom tohto portálu svojimi podnetmi upozorňujú na to, čo môžu v našom meste zlepšiť.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2023 8:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.