reklama

Trnava patrí aj naďalej medzi najprínosnejšie samosprávy na Slovensku

Ocenenie Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie výsledky v projekte Odkazprestarostu.sk v roku 2013 prebrala bratislavská mestská časť Ružinov za prínos a mesto Prievidza za komunikáciu. Týmto netradičným spôsobom oceňuje projekt, ktorého cieľom je zlepšenie komunikácie medzi občanom a samosprávou, zapojené samosprávy a ich ochotu a úspešnosť pri riešení podnetov občanov.

Veľmi dobre v hodnotení slovenských miest a obcí obstálo aj mesto Trnava.

V kategórii prínosu práce samosprávy získala Trnava tretie miesto, z pohľadu kvality a množstva komunikácia skončila trnavská sampspráva druhá.

Mesto udržalo vysoké pozície z premiérového vyhlasovania ankety za rok 2012, kedy skončilo v oboch kategóriách na prvej priečke.

odkaz
Cez portál komunikujú obyvatelia miest a obcí so samosprávami v snahe zlepšiť prostredie, v ktorom žijú

Odkazprestarostu.sk zastrešuje Inštitút SGI. Jeho analytici vyhodnocovali prínos práce samospráv pri riešení podnetov občanov počas roku 2013 nielen z hľadiska úspešnosti vyriešených podnetov, ale brali do úvahy aj ich počet a náročnosť riešenia. V druhej hodnotenej kategórii sa sústredili na kvalitu a kvantitu komunikácie samospráv so svojimi občanmi pri riešení podnetov.

Symbolické ocenenie Zlaté vedro Milana Capáka dostanú najlepšie samosprávy po druhýkrát.

Rozhodli sme sa preň, lebo si myslíme, že je správne vyzdvihnúť samosprávy, ktoré si robia svoju prácu poctivo. Zároveň sme chceli, aby toto ocenenie odovzdával niekto, kto sám prispel k tomu, aby sa v jeho meste či obci žilo lepšie. Preto Zlaté vedro Milana Capáka,“ hovorí Jakub Kmeť, koordinátor Odkazprestarostu.sk.

Informácie o Odkazprestarostu.sk:

Odkazprestarostu.sk je internetový portál, ktorý umožňuje obyvateľom jednoducho a rýchlo posielať podnety, týkajúce sa problémov v ich okolí, samospráve. Odkazprestarostu.sk bol spustený vo februári 2010 v Bratislave a odvtedy sa rozšíril do 39 samospráv po celom Slovensku.

Informácie o Inštitúte SGI:

Inštitút SGI (Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť) má dlhoročné skúsenosti s prípravou, riadením a evaluáciou projektov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávacích politík, politík trhu práce, sociálnej inklúzie a informačnej politiky. Dlhodobo sa venuje aj témam zverejňovania informácií, občianskej participácie, a to najmä vo vzťahu k samosprávam. SGI zastrešuje aj dva internetové projekty Odkazprestarostu.sk a Demagog.sk.

Zlaté vedro nesie meno učiteľa Milana Capáka z Rožňavy, ktorý sa stal známy na celom Slovensku tým, že v čase osobného voľna a za vlastné peniaze začal opravovať výtlky vo svojom meste.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2014 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.