reklama

Aj v roku 2013 rieši podnety občanov najlepšie mesto Trnava

Najvyššie priečku v hodnotení riešenia podnetov občanov cez portál Odkazprestarostu.sk obhájila po vlaňajšom víťazstve opäť trnavská samospráva.

Mesto Trnava bolo vyhodnotené za najprínosnejšiu samosprávu za celý minulý rok, prvenstvo uhájilo aj v prvom štvrťroku 2013.

Cenu v podobe Zlatého vedra Milana Capáka prevzal osobne primátor Vladimír Butko.

Okrem riešenia podnetov bola hodnotená aj úroveň komunikácie samospráv s občanmi. Aj v tejto kategórii si najlepšie viedla Trnava, nasledovaná Prievidzou a bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto.

Na opačnom konci rebríčka prínosu práce samospráv sa opakovane nachádza mesto Žilina, ktoré podnety občanov na portáli Odkazprestarostu.sk ignoruje.

zlate-vedro-butko
Trnavský primátor preberá symbolické ocenenie z rúk Milana Capáka

Prvýkrát dostanú najlepšie samosprávy aj symbolické ocenenie Zlaté vedro Milana Capáka. „Rozhodli sme sa preň, lebo si myslíme, že je správne vyzdvihnúť samosprávy, ktoré si robia svoju prácu poctivo. Zároveň sme chceli, aby toto ocenenie odovzdával niekto, kto sám prispel k tomu, aby sa v jeho meste či obci žilo lepšie. Preto Zlaté vedro Milana Capáka,“ hovorí Mária Bulková, koordinátorka Odkazprestarostu.sk.

Hoci tentokrát sú samosprávy hodnotené za svoju prácu len za prvý štvrťrok, ocenenie bude ďalej udeľované za celoročné výsledky samospráv na portáli.

Samospráva si nemôže dovoliť riešiť veci na poslednú chvíľu. Do projektu Odkaz pre starostu sme sa prihlásili s tým, že sa to budeme robiť systémovo,“ sprostredkoval vyjadrenie V. Butka denník Pravda. Podnety, ktoré z portálu dostanú, vždy nájdu cestu k zodpovednému človeku. „Stránku pravidelne sledujeme a problémy posúvame kompetentným,“ povedal trnavský primátor pri preberaní ceny.

odkaz-pre-st
Svoje podnety môžu ľudia posielať priamo cez portál, k dispozícii je aj mobilná aplikácia

Komplexnejšie hodnotenie samospráv zapojených do Odkazprestarostu.sk zaviedol Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť tento rok.

Zohľadňuje rozdielnu náročnosť podnetov zasielaných na portál Odkazprestarostu.sk. Za vyriešenie podnetu o opravení cesty či chodníka, ktoré je časovo aj finančne náročné, tak dostane samospráva viac bodov ako napríklad za pokosenie trávy alebo osadenie nového smetného koša. Hodnotenie neberie do úvahy len úspešnosť, ale aj celkové množstvo vyriešených podnetov, podľa ktorého sa stanovuje poradie indexu prínosu práce samosprávy,“ vysvetlil Ctibor Košťál, riaditeľ Inštitútu.

Zlaté vedro nesie meno učiteľa Milana Capáka z Rožňavy, ktorý sa stal známy na celom Slovensku tým, že v čase osobného voľna a za vlastné peniaze začal opravovať výtlky vo svojom meste.

Odkazprestarostu.sk je internetový portál, ktorý umožňuje obyvateľom jednoducho a rýchlo posielať podnety, týkajúce sa problémov v ich okolí, samospráve. Odkazprestarostu.sk bol spustený vo februári 2010 v Bratislave a odvtedy sa rozšíril do 36 samospráv po celom Slovensku.

V roku 2013 je jeho rozširovanie naplánované do všetkých okresných miest Slovenska.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2013 12:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aj v roku 2013 rieši podnety občanov najlepšie mesto Trnava”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.