reklama

Podnety občanov z portálu odkazprestarostu.sk riešila vlani najlepšie Trnava

Mesto Trnava opäť získalo Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie riešenie podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk. Ocenenie prevzal v piatok 26. júna v Bratislave primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý bol až do svojej kandidatúry na post primátora dobrovoľným administrátorom tohto portálu za Trnavu.

V hodnotení úspešnosti riešenia podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk nasleduje z veľkých samospráv po Trnave a Ružinove Prievidza. Z malých samospráv sa za mestskou časťou Bratislavy Vajnory umiestnili mestská časť Vyšné Opátske v Košiciach a obec Bánov v Nitrianskom kraji.

vedro1(1)

Zlaté vedro v kategórii malých samospráv získala bratislavská mestská časť Vajnory, ktorá si spolu s Ružinovom odniesla aj ďalšie zlaté vedro za najlepšiu komunikáciu s občanmi.

„Milan Capák, ktorý dobrovoľne opravoval výtlky na rožňavských cestách, teraz mohol ocenenie symbolicky odovzdať primátorovi, ktorý sa tiež stal známym vďaka svojim dlhodobým dobrovoľníckym aktivitám. Portál sa snažil rozvíjať ako dobrovoľník, teraz aj ako primátor. Hoci sú výsledky za rok 2014 najmä výsledkami predošlého primátora Vladimíra Butka, Peter Bročka sa so svojím tímom rozhodol pokračovať v nastavenom systéme, dokonca priniesol zlepšenia,” povedal koordinátor Odkazprestarostu.sk Jakub Kmeť.

„Nie všetko sa dá riešiť hneď, ale je neprípustné, aby sme mali väčšie množstvo podnetov bez odpovede o možnostiach riešenia. Pri kontrole sme našli viacero podnetov, ktoré boli vyriešené, resp. v riešení, pričom chýbalo ich označenie. Založili sme preto pracovnú skupinu zloženú zo zástupcov najčastejšie oslovovaných odborov, ktorá mesačne kontroluje stav riešenia podnetov,“ vysvetľuje Peter Bročka spôsob vybavovania podnetov na úrade.

Trnava je zároveň prvým slovenským mestom, ktorého samospráva získala Zlaté vedro Milana Capáka za rok 2012, najlepšie hodnotenie si udržala aj v prvom štvrťroku 2013, v konečnom výsledku za ten istý rok ju predbehla mestská časť Bratislavy Ružinov, ktorá si tento rok odniesla Zlaté vedro za najlepšiu komunikáciu s občanmi.

O Odkazprestarostu.sk:
Odkazprestarostu.sk je internetový portál, ktorý umožňuje obyvateľom jednoducho a rýchlo posielať podnety, týkajúce sa problémov v ich okolí, samospráve. Odkazprestarostu.sk bol spustený vo februári 2010 v Bratislave a odvtedy sa rozšíril do 86 samospráv po celom Slovensku.

O Inštitúte SGI:
Inštitút SGI (Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť) má dlhoročné skúsenosti s prípravou, riadením a evaluáciou projektov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávacích politík, politík trhu práce, sociálnej inklúzie a informačnej politiky. Dlhodobo sa venuje aj témam zverejňovania informácií, občianskej participácie, a to najmä vo vzťahu k samosprávam. SGI zastrešuje aj dva internetové projekty Odkazprestarostu.sk a Demagog.sk. V súčasnosti vyvíja ďalší internetový projekt Chcemvediet.sk na posielanie infožiadostí.

Tlačová správa SGI, Mesto Trnava, foto: Soňa Žilčayová, SGI

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2015 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Podnety občanov z portálu odkazprestarostu.sk riešila vlani najlepšie Trnava”

 1. 1
  loki77 says:

  pán Klimo za 3……….2………….1……………..

 2. 2
  klement gottwald says:

  a to čo sa stalo??? Cenu dostala tá hrozná trnavská samospráva, ktorú nový pán primátor tak kritizoval a celé jej vedenie??? Ako to mohol dopustiť také niečo nový primátor …..
  Aby sme si naliali čistého vína. Nový primátor nastúpil v novembri 2014 a kým začal čo to robiť, tak to chvíľu trvalo (čo to vlastne píšem okrem naháňania bosoriek a selfovania sa nič dosiaľ zásadného nestalo…).
  Takže by sa patrilo poďakovať hlavne pracovníkom mestského úradu za ich prácu !!!!!!!!

  A áno ďalšia pracovná skupina je vždy treba – nemá toto na starosti úsek primátora, aby kontroloval a určoval zodpovedných? Prečo nenaložiť pracovníkom mesta, šak za tie brutálne prachy tam nič nerobia – len dostávajú zlaté vedrá !!!

  • 2.1
   ovca says:

   To je inak pravda, ze samosprava, co nic nerobi, neriesi nic, je tolko kritizovana pred volbami, zrazu dostane zlate vedro, ako najlepsia :).. Nevraviac o tom,ze aj samotny pan primatoris na zastupitelstve povedal,ze banky sa predhanaju, aby nam poskytli uver, lebo Trnava ako mesto je vo vybornej financnej kondicii. Tak ako je to vlastne s tou samospravou mesta Trnava ?? A nevravte,ze sa da vsetko riesit “efektivnejsie”, “lepsejsie”, to su take rozpravocky, ktore sa daju pouzivat vzdy a vsade..

   • 2.1.1
    julinka says:

    ono to s tou Trnavskou samosprávou je asi zložitejšie a tých samospráv je tu viac.Jedna – tá predvolebná tu na diskusiách – to je tá úplne zúfalá a najhoršia a treba ju urobiť tzv “lepšiu” .Potom je tu tá už čiastočne zlepšená samospráva ako ju premontováva pán primátor a jeho poslanci s pomocou niektorých jednoduchšie mysliacich a konajúcich poslancov.No aešte stále sa nepodarilo pokaziť tú reálnu , ktorá patrí k tým nemnohým na Slovensku ktoré sú celkom životaschopné a netreba sa za ňu hanbiť.

  • 2.2
   Heisenberg says:

   Samospráva mohla dostať cenu preto, že riešila podnety, čo zďaleka neznamená, že rieši všetky a k plnej spokojnosti obyvateľov mesta (stačí sa pozrieť na portál OPS). Hlavne to podľa mňa neodzrkadľuje jej kvalitu a už vôbec nie efektívnosť práce. Podľa viacerých podnetov práve naopak.
   Pravdepodobne treba prihliadať aj na to, že musí niečo robiť, keďže je účastná tohto projektu. Verím, že nebyť podnetov od obyvateľov, tak obrovské množstvo vecí sa nerieši v Trnave vôbec napriek tomu, že sa majú riešiť “automaticky” z iniciatívy mesta a nie občanov.
   A ako to mohol dopustiť nový primátor? To vážne?

   • 2.2.1
    Peter Klimo says:

    Co teda znamena podla Vas veta:
    “Mesto Trnava opäť získalo Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie riešenie podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk.”
    Podla Vas slovo “najlepsie” neodzrkadluje kvalitu a ani efektivnost prace. Co potom odzrkadluje?

    Inak vsimnite si v tej vete slovo “opat”. Priznam sa ze nesledujem historiu tohoto ocenenia ale podla uvedeneho mam dojem ze mesto Trnava bolo touto trofejou ocenene dokonca viackrat..

 3. 3
  Heisenberg says:

  Ja si všímam slovo “opäť” ale hlavne už pár rokov si veľmi aktívne všímam podnety, ich riešenie a hlavne komunikáciu zodpovedných k daným témam, preto som svoj komentár tak formuloval. Mne Vami citovaná veta vyvoláva hneď asociácie napr. na to, že niekto, kto je za to zodpovedný, neodpovedá na daný podnet veľmi dlhý čas alebo aj vôbec, a zdá sa mu to byť úplne vporiadku, alebo že mesto nie je schopné podnet vyriešiť ani za rok a pod.
  Ja netvrdím, že samospráva nerobí nič, len si treba uvedomiť, že je rok 2015 a občan mesta nemá hlásiť úradníkovi, že sa roky nestará o ihriská, má 20cm obrubníky na hlavných križovatkách a prechodoch pre chodcov a panelovú cestu von z mesta a je rozdiel asi aj v tom, aké hrozienka si z tej plejády vyberiem na riešenie.
  Ja skrátka až takú slávnostnú náladu z nasadenia šíkov pracovníkov mesta do boja proti problémom nemám (a niekedy rozmýšľam ako to asi musí vyzerať v iných mestách keď má byť TT vzorom).

  • 3.1
   Flego says:

   Mňa vždy fascinuje ten vyrovnaný mestský rozpočet v kontraste s podnetmi OPS. Vyzerá to tak, že rozpočet je preto vyrovnaný, že spústa vecí, ktoré by sa mali opraviť sa neopravujú. Koľko ulíc v správe mesta je v dezolátnom stave, koľko chodníkov, parkovísk, detských ihrísk, zelene…. Osobne nie som priateľom zadlžovania, ale predsa treba nájsť cestu ako spraviť viac za menej peňazí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.