reklama

Podnety občanov z portálu odkazprestarostu.sk riešila vlani najlepšie Trnava

Mesto Trnava opäť získalo Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie riešenie podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk. Ocenenie prevzal v piatok 26. júna v Bratislave primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý bol až do svojej kandidatúry na post primátora dobrovoľným administrátorom tohto portálu za Trnavu.

V hodnotení úspešnosti riešenia podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk nasleduje z veľkých samospráv po Trnave a Ružinove Prievidza. Z malých samospráv sa za mestskou časťou Bratislavy Vajnory umiestnili mestská časť Vyšné Opátske v Košiciach a obec Bánov v Nitrianskom kraji.

vedro1(1)

Zlaté vedro v kategórii malých samospráv získala bratislavská mestská časť Vajnory, ktorá si spolu s Ružinovom odniesla aj ďalšie zlaté vedro za najlepšiu komunikáciu s občanmi.

„Milan Capák, ktorý dobrovoľne opravoval výtlky na rožňavských cestách, teraz mohol ocenenie symbolicky odovzdať primátorovi, ktorý sa tiež stal známym vďaka svojim dlhodobým dobrovoľníckym aktivitám. Portál sa snažil rozvíjať ako dobrovoľník, teraz aj ako primátor. Hoci sú výsledky za rok 2014 najmä výsledkami predošlého primátora Vladimíra Butka, Peter Bročka sa so svojím tímom rozhodol pokračovať v nastavenom systéme, dokonca priniesol zlepšenia,” povedal koordinátor Odkazprestarostu.sk Jakub Kmeť.

„Nie všetko sa dá riešiť hneď, ale je neprípustné, aby sme mali väčšie množstvo podnetov bez odpovede o možnostiach riešenia. Pri kontrole sme našli viacero podnetov, ktoré boli vyriešené, resp. v riešení, pričom chýbalo ich označenie. Založili sme preto pracovnú skupinu zloženú zo zástupcov najčastejšie oslovovaných odborov, ktorá mesačne kontroluje stav riešenia podnetov,“ vysvetľuje Peter Bročka spôsob vybavovania podnetov na úrade.

Trnava je zároveň prvým slovenským mestom, ktorého samospráva získala Zlaté vedro Milana Capáka za rok 2012, najlepšie hodnotenie si udržala aj v prvom štvrťroku 2013, v konečnom výsledku za ten istý rok ju predbehla mestská časť Bratislavy Ružinov, ktorá si tento rok odniesla Zlaté vedro za najlepšiu komunikáciu s občanmi.

O Odkazprestarostu.sk:
Odkazprestarostu.sk je internetový portál, ktorý umožňuje obyvateľom jednoducho a rýchlo posielať podnety, týkajúce sa problémov v ich okolí, samospráve. Odkazprestarostu.sk bol spustený vo februári 2010 v Bratislave a odvtedy sa rozšíril do 86 samospráv po celom Slovensku.

O Inštitúte SGI:
Inštitút SGI (Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť) má dlhoročné skúsenosti s prípravou, riadením a evaluáciou projektov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávacích politík, politík trhu práce, sociálnej inklúzie a informačnej politiky. Dlhodobo sa venuje aj témam zverejňovania informácií, občianskej participácie, a to najmä vo vzťahu k samosprávam. SGI zastrešuje aj dva internetové projekty Odkazprestarostu.sk a Demagog.sk. V súčasnosti vyvíja ďalší internetový projekt Chcemvediet.sk na posielanie infožiadostí.

Tlačová správa SGI, Mesto Trnava, foto: Soňa Žilčayová, SGI

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2015 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podnety občanov z portálu odkazprestarostu.sk riešila vlani najlepšie Trnava”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.