reklama

Trnavská verzia portálu odkazprestarostu.sk funguje už aj v papierovej verzii pre seniorov

Občianske združenie (OZ) Lepšia Trnava rozbehlo prvú papierovú verziu portálu odkazprestarostu.sk na Slovensku. Slúžiť má najmä seniorom, ktorí nemajú prístup na internet.

Dobrovoľným administrátorom portálu v Trnave je zakladateľ OZ Peter Bročka.

Podľa Bročku sa staršej generácii otvára nový spôsob efektívnej komunikácie so samosprávou.

Nie každý z našich starých rodičov a rodičov používa počítač. Odkazprestarostu.sk sa po roku a pol stal jednoznačne najefektívnejším nástrojom na nahlasovanie a riešenie podnetov a problémov v meste. Tak prečo ho nesprístupniť všetkým?,” vysvetľuje.

odkaz-schranka
Dôchodcovia môžu v priestoroch Denného centra na Hlavnej ulici 17 vyplniť jednoduchý formulár s opisom podnetu a vhodiť ho do schránky s logom portálu

Podnety budú zo schránky vyberať raz za týždeň a uverejňovať na stránke www.odkazprestarostu.sk.

Zoznam a stav riešenia ‘seniorských’ podnetov bude pravidelne v papierovej podobe aktualizovaný a v dennom centre ho nájdu v tlačenej podobe vedľa schránky na podnety. Takto budú o veci stále informovaní,” hovorí Bročka a pripomína, že tento projekt pre starších ľudí vznikol vďaka pochopeniu a spolupráci predsedníčky Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Trnave Margity Fabiánovej.

Veľmi sa tešíme, že niektorí naši dobrovoľníci sú takíto iniciatívni. Odkazprestarostu.sk je online nástroj, preto len veľmi ťažko osloví niektoré skupiny obyvateľov – najmä starších ľudí, ktorí nemajú prístup k internetu alebo potrebné e-zručnosti, prípadne majú stále väčšiu dôveru v tradičné kanály komunikácie. Poštovné však pre nich môže byť drahé. Prekážky, aby sa zapojili do diskusie o dianí v meste, sú pre nich veľké. Pritom by pre túto diskusiu mohli byť veľkým prínosom. Sú na dôchodku, majú viac času vnímať pri svojich prechádzkach mesto pozornejšie, citlivejšie. Nápad Petra Bročku umiestniť v Dennom centre formuláre a schránku na podávanie podnetov sa nám preto od začiatku veľmi páči a radi ho v ňom podporíme,” skonštatovala projektová manažérka Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť Mária Bulková.

OZ Lepšia Trnava verí, že sa tento experiment osvedčí a poslúži ako dobrý príklad nielen pre ďalšie seniorské centrá a organizácie, ale podarí sa ho rozšíriť aj do iných slovenských miest.

Veríme, že seniorom týmto spôsobom uľahčíme možnosť ovplyvniť svoje okolie a zlepšiť mesto,” dodal Bročka.

Lepšia Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2014 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Trnavská verzia portálu odkazprestarostu.sk funguje už aj v papierovej verzii pre seniorov”

 1. 1
  oplko says:

  Akurat že sa mnoho veci rieši len na papiery a napiše sa vyriešene!!! Vlastná skusenost.

  • 1.1

   2oplko: Zdravím Vás, budem veľmi rád ak mi pošlete sem alebo na trnava@odkazprestarostu.sk podnety o ktorých si myslíte, že boli nesprávne označené za vyriešené. Nie je problém z mojej strany opätovne kontaktovať samosprávu, prípadne zmeniť status podnetu. K dnešnému dňu máme viac ako 500 podnetov takže chyby sa samozrejme môžu stať. Budem rád ak ma na ne upozorníte.

   • 1.1.1
    oplko says:

    p. Bročka : http://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/4894/odvodnovacie-drenazne-mreze-v-podzemnych-garazach-na-vajanskeho

    toto je ten problem vyriešený ale nie je…riaditeľ ani nevie ako tie garaže vyzerajú !

    Gmitterová Jana: Dobrý deň, pripájam stanovisko, ktoré mi prišlo od riaditeľa úseku Facility manažment Ing. Lukačoviča: Drenážne mreže v garážach na Vajanského boli opätovne pretesnené, podlepené a zasilikonované dňa 20.11.2013. Problém periodického opakovania tejto závady spočíva v rýchlej jazde motorových vozidiel, čím spôsobujú poškodzovanie gumových tesnení a následnú hlučnosť.
    -2
    09. december 2013
    Milan: Pan riaditel asi v živote v garažach nebol, lebo by musel vediet, že bočné vyjazdy su tak uzke, že je problem ist autom cez mreže rýchlostou chôdze. Evidentne sa vyhýbajú problemu niečo normalne riešit. Je to alibizmus.

    • 1.1.1.1

     Ďakujem, máte pravdu, že tento podnet je jednoznačne problematický. Za vyriešený bol označený po tom ako sám nahlasovateľ oznámil, že mrežu “odhlučnili”. Následne sa problém opakoval a TT KOmfort sme opätovne upozornili. Keďže tvrdíte, že mreža je stále rovnako hlučná, požiadal som mesto o kontrolu situácie. Zajtra sa tam skočím pozrieť a pridám aktualizáciu podnetu. Zatiaľ ďakujem za upozornenie.

 2. 2
  Red_ says:

  s touto iniciativou odkazprestarostu mam vyborne skusenosti, len tak dalej

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.