reklama

Trnavská verzia portálu odkazprestarostu.sk funguje už aj v papierovej verzii pre seniorov

Občianske združenie (OZ) Lepšia Trnava rozbehlo prvú papierovú verziu portálu odkazprestarostu.sk na Slovensku. Slúžiť má najmä seniorom, ktorí nemajú prístup na internet.

Dobrovoľným administrátorom portálu v Trnave je zakladateľ OZ Peter Bročka.

Podľa Bročku sa staršej generácii otvára nový spôsob efektívnej komunikácie so samosprávou.

Nie každý z našich starých rodičov a rodičov používa počítač. Odkazprestarostu.sk sa po roku a pol stal jednoznačne najefektívnejším nástrojom na nahlasovanie a riešenie podnetov a problémov v meste. Tak prečo ho nesprístupniť všetkým?,“ vysvetľuje.

odkaz-schranka
Dôchodcovia môžu v priestoroch Denného centra na Hlavnej ulici 17 vyplniť jednoduchý formulár s opisom podnetu a vhodiť ho do schránky s logom portálu

Podnety budú zo schránky vyberať raz za týždeň a uverejňovať na stránke www.odkazprestarostu.sk.

Zoznam a stav riešenia ‚seniorských‘ podnetov bude pravidelne v papierovej podobe aktualizovaný a v dennom centre ho nájdu v tlačenej podobe vedľa schránky na podnety. Takto budú o veci stále informovaní,“ hovorí Bročka a pripomína, že tento projekt pre starších ľudí vznikol vďaka pochopeniu a spolupráci predsedníčky Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Trnave Margity Fabiánovej.

Veľmi sa tešíme, že niektorí naši dobrovoľníci sú takíto iniciatívni. Odkazprestarostu.sk je online nástroj, preto len veľmi ťažko osloví niektoré skupiny obyvateľov – najmä starších ľudí, ktorí nemajú prístup k internetu alebo potrebné e-zručnosti, prípadne majú stále väčšiu dôveru v tradičné kanály komunikácie. Poštovné však pre nich môže byť drahé. Prekážky, aby sa zapojili do diskusie o dianí v meste, sú pre nich veľké. Pritom by pre túto diskusiu mohli byť veľkým prínosom. Sú na dôchodku, majú viac času vnímať pri svojich prechádzkach mesto pozornejšie, citlivejšie. Nápad Petra Bročku umiestniť v Dennom centre formuláre a schránku na podávanie podnetov sa nám preto od začiatku veľmi páči a radi ho v ňom podporíme,“ skonštatovala projektová manažérka Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť Mária Bulková.

OZ Lepšia Trnava verí, že sa tento experiment osvedčí a poslúži ako dobrý príklad nielen pre ďalšie seniorské centrá a organizácie, ale podarí sa ho rozšíriť aj do iných slovenských miest.

Veríme, že seniorom týmto spôsobom uľahčíme možnosť ovplyvniť svoje okolie a zlepšiť mesto,“ dodal Bročka.

Lepšia Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2014 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská verzia portálu odkazprestarostu.sk funguje už aj v papierovej verzii pre seniorov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.