reklama

Súťaž pre stredoškolákov, ktorým nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijú

Internetový portál Odkazprestarostu.sk, ktorý ponúka priestor pre nahlasovanie problémov v slovenským mestách a obciach, a aktívne komunikuje so samosprávami v snahe o ich vyriešenie, vyhlásil v spolupráci s Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť súťaž „Vychytaj problémy svojho mesta!“ pre všetkých študentov stredných škôl vo veku od 14 do 19 rokov.

Vďaka tejto súťaži získajú samosprávy na celom Slovensku netradičnú výpomoc s mapovaním miestnych problémov. Stredoškoláci, ktorí sa zapoja do súťaže „Vychytaj problémy svojho mesta!“, budú mať za úlohu identifikovať rôzne nedostatky na verejných priestranstvách.

Zástupcovia portálu Odkazprestarostu.sk po skončení súťaže zozbierané podnety zašlú primátorom v snahe získať vyjadrenie, akým spôsobom budú poukázané nedostatky riešiť.

Odpadky na uliciach, zanedbané parky, chýbajúce bezbariérové vstupy, vraky zaberajúce parkovacie miesta, ale aj ilegálne stavby – to sú len niektoré z pätnástich okruhov problémov, ktoré majú študenti za úlohu zdokumentovať vo svojom meste.

Na zapojenie sa do súťaže „Vychytaj problémy svojho mesta!“ je potrebné tieto a ďalšie iné problémy odfotiť, stručne opísať a uviesť, kde presne sa v meste nachádzajú.

Podnety je potrebné zaslať do 13. novembra. Prví traja, ktorí to zvládnu v najkratšom čase, získajú zaujímavé vecné ceny.

Cieľom súťaže je najmä povzbudiť mladých, aby si viac všímali svoje okolie a uvedomovali si, že jeho podobu môžu ovplyvniť aj oni samotní.

Chceme, aby mladí ľudia viac vnímali svoju príslušnosť k mestu či obci, v ktorej žijú a navykli si obracať sa na kompetentných, keď nie sú s niečím spokojní. Aj preto po skončení súťaže podnety mapujúce miestne problémy neskončia len v zásuvke v našej kancelárii, ale poputujú primátorom a starostom. Všetci v našom tíme sme presvedčení, že aj pre samosprávy by mala komunikácia s obyvateľmi predstavovať samozrejmosť, a preto sa budeme za študentov pýtať na riešenie podnetov, ktoré do súťaže zaslali,“ priblížili zámery projektu zástupcovia portálu.

Jeho administrátorom pre Trnavu je občiansky aktivista Peter Bročka, ktorý stojí za iniciatívou Lepšia Trnava.

Súťaž pre školy sa rozhodli zorganizovať v presdvedčení, že portál Odkazprestarostu.sk na školy patrí. Školy sú jedným z miest, ktoré by mohli a mali hovoriť o vzťahu k svojmu mestu a učiť zodpovednosti za jeho fungovanie. Preto v najbližších týždňoch najštívia s Odkazprestarostu.sk aj niekoľko stredných škôl.

Súťaž potrvá do 13. novembra 2012. Viac informácií nájdete na stránke www.odkazprestarostu.sk/sutaz-pre-skoly.

Projekt podporili Nadácia Intenda, časopis .týždeň, Sashe.sk, iniciatíva Lepšia Trnava a Pecobikes.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2012 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súťaž pre stredoškolákov, ktorým nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.