reklama

V piatok sa na námestí zídu Trnavčania, ktorým nie je ľahostajný osud planéty

Klimatická zmena je najväčšou výzvou, akej momentálne čelíme. Napriek tomu je zo strany politikov častokrát prehliadaná, ba priam popieraná. Bez kompetentných zástupcov v parlamente budú riziká spojené so zmenou klímy však čoraz viac vážnejšie. Práve preto sa už tento piatok 28. februára 2020 zídu o 17.00 h na Trojičnom námestí ľudia, ktorým nie je osud planéty ľahostajný.

„Prídite aj vy ukázať, že je pre vás životné prostredie prioritiou. Vypočuť si zaujímavých ľudí z organizácií, ktoré sa aktívne venujú ochrane životného prostredia. Podpísať Petíciu za lepšiu ochranu prírody. Vyjadriť svoje obavy. Pripomenúť si, na čo v deň volieb nezabudnúť,“ pozýva Simona Hlaváčová z trnavského občianskeho združenia SaUvedom

Svojimi vystúpeniami a príspevkami prídu zhromaždenie podporiť zástupcovia Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, iniciatívy Chceme zdravú krajinu, Za našu vodu a Greenpeace Slovensko. O hudobný doprovod sa postará speváčka Mirka Kronerová.

„Za zhromaždením nestojí žiadna politická strana. Stojí za ním skupinka znepokojených študentov, ktorým na svete okolo seba záleží,“ pripomína Hlaváčová.

Ako dodáva, títo študenti sa už od mája roku 2019 symbolicky stretávajú každý piatok o 17:00 na Hlavnej ulici a vyjadrujú podporu všetkým za klímu štrajkujúcim študentom z celého sveta.

„Predvolebným zhromaždením chcú svojmu okoliu pripomenúť, aby pri urnách mysleli aj na životné prostredie. Rozhodnutia spravené v nasledujúcich štyroch rokoch budú totiž pre budúcnosť nás všetkých kľúčové,“ uzavrela.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2020 6:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V piatok sa na námestí zídu Trnavčania, ktorým nie je ľahostajný osud planéty”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.