reklama

Administratívnu budovu skrachovanej spoločnosti Chladiace veže Bohunice vydražila obec za pol milióna eur

Administratívnu budovu skrachovanej spoločnosti Chladiace veže Bohunice v centre obce kúpila v dražbe obec. Objekt by mohol v budúcnosti slúžiť na vzdelávacie účely.

Obec Jaslovské Bohunice bude vlastníkom nehnuteľnosti, ktorej vlastníkom bola zbankrotovaná spoločnosť Chladiace veže Bohunice. Stane sa tak na základe výsledkov dražby z 9. augusta 2021.

Dražby sa za obec zúčastnili dvaja zastupiteľstvom poverení poslanci, ktorí predložili ponuku v hodnote vyvolávacej ceny vo výške 496-tisíc eur. Ostatní z prítomných účastníkov dražby ďalšiu ponuku nepredložili, víťazom sa tak stala Obec Jaslovské Bohunice.

Administratívno – prevádzkovú budovu po prvý raz neúspešne dražili za cenu stanovenú znaleckým posudkom vo výške 698-tisíc eur v decembri 2020.

„Do dražby sme sa zapojili hlavne z dôvodu, že do budúcnosti musíme vyriešiť priestory školy, škôlky a základnej umeleckej školy,“ skonštatovala starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová.

Formálne potvrdenie kúpy objektu musí ustanoviť obecné zastupiteľstvo, ktoré má zasadať 16. augusta 2021.


Novým vlastníkom objektu sa stane Obec Jaslovské Bohunice

FOTO: trnava-live.sk

Budova je v solídnom technickom stave, má veľký suterén s archívom, počítačovou miestnosťou, skladom, výmeníkovou stanicou, ale aj miestnosť so sprchou a toaletou.

V prvom nadzemnom podlaží sa nachádzajú kancelárie, recepcia, sociálne zariadenia, zasadačka, sklad, ale napríklad aj bazén.

Podkrovie budovy postavenej na konci 90. rokov dvadsiateho storočia obsahuje kancelárie, sekretariát, WC so sprchou, zasadačku a 2-izbový byt.

K budove prináleží aj objekt so štyrmi garážami vo dvore.

Súčasťou dražby bolo aj hnuteľné vybavenie budovy v podobe nábytku, počítačovej techniky, bielej a čiernej elektroniky, kuchynských spotrebičov či drevenej sauny.

Okresný súd v Trnave vyhlásil konkurz na Chladiace veže Bohunice (CHVB), spol. s r.o., v januári 2020. Stavebná firma eviduje neuhradené záväzky voči veriteľom v celkovej hodnote 3,55 milióna eur.

Spoločnosť vznikla už v roku 1994 a medzi jej vlastníkov patrili okrem iných aj Slovenské elektrárne, štátna firma Slovenský energetický podnik či akciová spoločnosť Chladící veže Praha.

Chladiace veže Bohunice sa v počiatkoch špecializovali na výstavbu, generálne opravy a rekonštrukcie chladiacich veží všetkých typov, postupom času vykonávali aj rôzne ďalšie činnosti spojené so stavebníctvom.

Neskôr mala spoločnosť súkromných vlastníkov. Podľa aktuálnych údajov z obchodného registra, súčasní vlastníci CHVB pôsobia ako spoločníci vo firme od novembra 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2021 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.