reklama

V ubytovni na Kollárovej budú po rekonštrukcii byty pre seniorov

Mesto zrekonštruuje ubytovňu na Kollárovej ulici do konca roku 2013. V súčasnosti prebieha výberové konanie na dodávateľa projektu.

Stavebné práce na kompletnej obnove 40-ročnej budovy by mali odštartovať v prvých mesiacoch budúceho roka. Morálne aj technicky zastaralý objekt slúžil v minulosti ako ubytovňa pre sociálne slabších alebo ako slobodáreň.

Po dokončení vznikne v jeho útrobách niekoľko desiatok malometrážnych bytov pre dôchodcov.

V ubytovni žilo ešte nedávno 220 ľudí, v súčasnosti ich zostalo posledných približne štyridsať. Mesto pred časom prestalo nájomníkom predlžovať zmluvy s cieľom vyprázdniť objekt ešte pred začiatkom rekonštrukcie,“ ozrejmil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.


Ubytovňa na Kollárovej ulici

Objekt po štyroch dekádach potrebuje komplexnú renováciu ako soľ. V nevyhovujúcom technickom stave sú všetky inžinierske siete, mesto sa obáva, že prípadný odklad renovácie by mohol mať vplyv na bezpečný život nájomníkov. Súčasťou prerábky ubytovne bude aj modernizácia exteriérov.

Investičné náklady budú známe až po dokončení projektovej dokumentácie.

Mesto plánuje na Kollárovej ulici vybudovať približne 60 malometrážnych bytov pre seniorov. „Už súčasnosti nedokážeme pokrývať dopyt po bývaní pre seniorov a vývoj napovedá, že v budúcnosti tento trend ešte zosilnie. Povinnosť postarať sa o seniorov nám navyše ukladá aj zákon,“ doplnil Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2012 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V ubytovni na Kollárovej budú po rekonštrukcii byty pre seniorov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.