reklama

Za dva schátrané domy v centre dostane mesto závratných 1,2 milióna eur

Mestu Trnava sa po dlhých rokoch sprevádzaných neúspechmi podarilo vôbec po prvý raz predať vo verejnej súťaži dve chátrajúce nehnuteľnosti. Výsledky verejnej obchodnej súťaže vyhlásila majetková komisia vo štvrtok popoludní.

O dve budovy v historickom centre na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí prejavili záujem traja investori. Východisková cena za obe nehnuteľnosti, ktoré sa predávali pre spoločný dvor v tvare “L”, a možnosť prepojenia ako jeden celok, bola na základe znaleckého posudku 683-tisíc eur.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk dvaja zo záujemcov ponúkli vo verejnej obchodnej súťaži sumy 683-tisíc resp. 735-tisíc eur.

Víťaz, úspešný podnikateľ v oblasti softvérovej ochrany a spoluzakladateľ svetovo uznávanej spoločnosti ESET Miroslav Trnka, pôvodom Trnavčan, ponúkol závratných 1,2 milióna eur.


Objekt na Štefánikovej 4

Na jeseň minulého roka Trnka otvoril pre verejnosť zrekonštruovaný objekt na Trojičnom námestí, v ktorom prevádzkuje kaviareň Thalmeiner.

Mesto Trnava predáva v súčasnosti približne 30 schátralých nehnuteľností v historickom centre. Ich spoločným menovateľom je zlý technický stav a potreba pomerne značných investícií. Na tie však radnica nemá peniaze.

Až do dnešného dňa sa nepodarilo predať ani jednu z pamiatkovo cenných nehnuteľností.


Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí

Obe nehnuteľnosti si od nového majiteľa vyžiadajú veľké investície.

Sprievodná správa k materiálu o vyhlásení verejnej súťaže na predaj objektov konkretizuje: “Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici č. 4 je dvojpodlažná budova rozdelená na tri hlavné priestory – suterén, prízemie a 1. poschodie. Celý objekt je preklasifikovaný na nebytový priestor. Technický stav objektu je v zlý, objekt je staticky narušený, strecha je vo veľmi zlom stave, celý objekt vyžaduje značnú rekonštrukciu. V súčasnom období sú využívané na prenájom iba priestory na prízemí, priestory v pivnici a na 1. poschodí sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú prenajímať.
Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí č. 5 je dvojpodlažná so suterénom. Prízemie objektu je rozdelené na dva samostatné nebytové priestory, ktoré sú v súčasnosti prenajaté. Poschodie tvoria tri bytové jednotky, ktoré sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú využívať. Zadný trakt objektu a suterén – klenbová pivnica sú taktiež neobsadené z dôvodu narušenej statiky. Celý objekt je potrebné rekonštruovať.”

V blízkej budúcnosti plánuje mesto vyhlásiť aj ďalšie verejné súťaže na predaj nehnuteľností s nádejou, že rovnako nájdu nového majiteľa.

Pohľad do dvora chátrajúceho domu na Trojičnom námestí:


Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2012 19:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

14 komentárov pre “Za dva schátrané domy v centre dostane mesto závratných 1,2 milióna eur”

 1. 1
  lubos says:

  Keby mesto za každú jednu predanú budovu opravilo inú schátralú, tak by stačilo predať len 15, nie? :)

 2. 2
  michal says:

  Pan Trnka je skutocny lokalpatriot!!! Keby kazdy ,,poordnikatel” co sa do hrudi bucha aky je trnavak urobil aspon cast z toho co trnka, mesto by inak vyzeralo!

 3. 3
  Richard says:

  Velmi si vazim takych ludi ako je p.Trnka a dufam ze to tak beru vsetci trnavcania, hlavne ti z radnice!!!!

  • 3.1
   danTT says:

   Ak tieto 2 objekty+dvor zrekonštruje p.Trnaka ako Thalmeiner a Kilowatt tak si TT môže gratulovať…….myslím (verím) že to bude veľmi zaujímavé…

 4. 4
  ttss says:

  hotovo, v konečnom dôsledku si kladiem otázku, čo vlastne mesto robí? rekonštrukcia pešej je znovu odložená o rok. a okrem platby za verejné osvetlenie a neskoré odhŕňanie snehu, mi nepripadá ako super zvládnutá úloha… takto dopadli za veľa rokov desiatky budov v správe mesta. a ešte poznámka bokom. oni odložia nejakú investíciu a potom sa chvália ako im rozpočet vyšiel v pluse 2 mil €? to je joke?!

  • 4.1
   ... says:

   A to este pista bosnak mal reci o jedom z najprosperujucejsich miest na svk. No asi zasa “snyval”. Kam sa po nom podeli tie peniaze z prosperity ?

 5. 5
  . says:

  … padla mi sánka pán Trnka.

 6. 6
  Mihoč says:

  No nie je to krasne, ze Trnava bude krajsia vdaka tomu, ze je odtialto uspesny clovek? Je to naozaj velmi pekne, zveladit svoje rodne mesto. Trnka na hrad! Teda na radnicu!

 7. 7
  Trnka says:

  Ďakujem Vám, priatelia.

  • 7.1
   Tibor says:

   Dobry den prajem,

   chcem sa Vam v mene mnohych Trnavcanov srdecne podakovat za odkupenie
   dvoch schatralych a hlavne nevyuzitych budov v centre mesta.

   Pan Trnka, dakujeme.

   Verim, ze sa Vam podari nieco zaujimave vymysliet a dovolim si Vam ako
   “trnavskemu srdciarovi” do pozornosti velmi atraktivnu zalezitost.

   Jeden znamy slovensky zberatel, kurator umenia a autor viacerych knih
   o umeni cierneho kontinentu p. Ivan Melicherčík je drzitelom
   najvacsej zbierky africkeho umenia (350 soch, masiek a pod z 15 -tych
   africkych krajin).

   Tento pan chce tuto rozsiahlu zbierku darovat, niekomu kto by sa o nu
   vedel postarat resp. keby sa nasli priestory, kde by sa mohla tato
   atraktivna zbierka umiestnit. Dnes myslim konci vystava v Devinskej
   Novej Vsi v Bratislave pod nazvom Dusa Afriky.

   Viac najdete v tomto clanku.
   http://kultura.pravda.sk/zostane-najvacsia-zbierka-africkeho-umenia-na-slovensku-pkq-/sk-kgaleria.asp?c=A120420_162702_sk-kgaleria_p46

   Napadlo ma, ze by Vas to mohlo zaujimat a mozno takto zaatraktivnit Trnavu.
   Dakujem.

   P.S. Na zaver, neuvazovali ste o kandidature na primatora mesta?:-))).
   Neviem/e si predstavit nikoho schopnejsieho predstavit na tomto poste.

   Zelam Vam vsetko len to NAJlepsie a este vela uspechov.

   Dakujem.

 8. 8
  edo says:

  skvela sprava pre Trnavu. Keby bolo na Slovensku takychto ludi viac, zilo by sa tu lepsie.

 9. 9
  palo says:

  to je sila

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.