reklama

Za dva schátrané domy v centre dostane mesto závratných 1,2 milióna eur

Mestu Trnava sa po dlhých rokoch sprevádzaných neúspechmi podarilo vôbec po prvý raz predať vo verejnej súťaži dve chátrajúce nehnuteľnosti. Výsledky verejnej obchodnej súťaže vyhlásila majetková komisia vo štvrtok popoludní.

O dve budovy v historickom centre na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí prejavili záujem traja investori. Východisková cena za obe nehnuteľnosti, ktoré sa predávali pre spoločný dvor v tvare „L“, a možnosť prepojenia ako jeden celok, bola na základe znaleckého posudku 683-tisíc eur.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk dvaja zo záujemcov ponúkli vo verejnej obchodnej súťaži sumy 683-tisíc resp. 735-tisíc eur.

Víťaz, úspešný podnikateľ v oblasti softvérovej ochrany a spoluzakladateľ svetovo uznávanej spoločnosti ESET Miroslav Trnka, pôvodom Trnavčan, ponúkol závratných 1,2 milióna eur.


Objekt na Štefánikovej 4

Na jeseň minulého roka Trnka otvoril pre verejnosť zrekonštruovaný objekt na Trojičnom námestí, v ktorom prevádzkuje kaviareň Thalmeiner.

Mesto Trnava predáva v súčasnosti približne 30 schátralých nehnuteľností v historickom centre. Ich spoločným menovateľom je zlý technický stav a potreba pomerne značných investícií. Na tie však radnica nemá peniaze.

Až do dnešného dňa sa nepodarilo predať ani jednu z pamiatkovo cenných nehnuteľností.


Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí

Obe nehnuteľnosti si od nového majiteľa vyžiadajú veľké investície.

Sprievodná správa k materiálu o vyhlásení verejnej súťaže na predaj objektov konkretizuje: “Nehnuteľnosť na Štefánikovej ulici č. 4 je dvojpodlažná budova rozdelená na tri hlavné priestory – suterén, prízemie a 1. poschodie. Celý objekt je preklasifikovaný na nebytový priestor. Technický stav objektu je v zlý, objekt je staticky narušený, strecha je vo veľmi zlom stave, celý objekt vyžaduje značnú rekonštrukciu. V súčasnom období sú využívané na prenájom iba priestory na prízemí, priestory v pivnici a na 1. poschodí sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú prenajímať.
Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí č. 5 je dvojpodlažná so suterénom. Prízemie objektu je rozdelené na dva samostatné nebytové priestory, ktoré sú v súčasnosti prenajaté. Poschodie tvoria tri bytové jednotky, ktoré sa z dôvodu zlého technického stavu nedajú využívať. Zadný trakt objektu a suterén – klenbová pivnica sú taktiež neobsadené z dôvodu narušenej statiky. Celý objekt je potrebné rekonštruovať.”

V blízkej budúcnosti plánuje mesto vyhlásiť aj ďalšie verejné súťaže na predaj nehnuteľností s nádejou, že rovnako nájdu nového majiteľa.

Pohľad do dvora chátrajúceho domu na Trojičnom námestí:


Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2012 19:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za dva schátrané domy v centre dostane mesto závratných 1,2 milióna eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.