reklama

Mesto dostane od štátu pol milióna eur na opravu mosta, naprázdno neobišiel ani kraj

Vláda Slovenskej republiky zasadala v stredu 5. marca na výjazdovom rokovaní v Horných Orešanoch.

Výsledkom schváleného uznesenia je finančná podpora zo stranu štátu pre viaceré pripravované projekty najmä v oblasti dopravy.

Štát uvoľní z rezervy vlády 500 – tisíc eur na rekonštrukciu mosta pri Bernolákovej bráne, spolu 1,1 milióna eur dostane Trnavský samosprávny kraj na tri investičné akcie – na rekonštrukciu cesty v obci Smolenice (300 – tisíc), na rekonštrukciu cesty Trnava – Zeleneč (300 – tisíc) a rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch (500 – tisíc).

Obec Horné Orešany podporila vláda čiastkou 150 – tisíc eur, ktoré použije na rekonštrukcie miestnych komunikácií.

most-bernolakova
S financovaním rekonštrukcie mosta pri Bernolákovej bráne pomôže štát

Uznesenie vlády z výjazdového zasadnutia v Horných Orešanoch okrem iného ukladá ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja zaradiť do investičného plánu Slovenskej správy ciest výstavbu južného obchvatu mesta Trnava.

S prípravou projektu južného obchvatu pomohlo štátu aj samotné mesto Trnava, ktoré z vlastných prostriedkov financovalo projektovú dokumentáciu.

Minister dopravy bude na základe uznesenia vlády riešiť v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a mestom Trnava aj bezpečnostné opatrenia na križovatke cesty severného obchvatu so Zavarskou cestou. V úseku dochádza k častým dopravným nehodám, preto vodiči žiadajú zmenu súčasného stavu.

Vláda na dnešnom zasadnutí uložila ministrovi školstva, vedy a výskumu zaoberať sa otázkou zlúčenia vysokých škôl v meste Trnava, Trnavskej univerzity a Univerzity sv. Cyrila a Metoda, do jedného vysokoškolského subjektu s cieľom zníženia a zefektívnenia nákladov na ich prevádzku.

Ministra obrany na zasadnutí v Horných Orešanoch poverili hľadaním možností pre umiestnenie vojenského archívu v Trnave zo súčasných nevyhovujúcich priestorov, s cieľom využitia týchto priestorov pre potreby univerzitného školstva a perspektívou zjednotenia vysokých škôl v Trnave.

Domáca problematika odznela na záver aj v otázke riešenia výstavby premostenia na časť Majdánske: vláda odporúča riaditeľke Slovenského pozemkového fondu zabezpečiť prevod vlastníctva pozemkov pod cestou a súčasným náhradným premostením komunikácie Horné Orešany – časť Majdánske z vlastníctva Slovenského pozemkového fondu do vlastníctva obce Horné Orešany.

Výstavbu nového mosta na Majdán komplikujú najmä nevyriešené vlastnícke vzťahy.

majdan
Most na Majdán zničila pred dvoma rokmi prívalová povodeň

Na stredajšie výjazdové zasadnutie vlády bola prizvaná podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, poslanci parlamentu za stranu Smer – SD z trnavského regiónu, župan Tibor Mikuš, primátor Trnavy Vladimír Butko, viceprimátor Bystrík Stanko, ako aj starostovia obcí Horné Orešany, Dechtice a Dolné Lovčice.

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2014 12:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto dostane od štátu pol milióna eur na opravu mosta, naprázdno neobišiel ani kraj”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.