reklama

Z Coburgovej vyviezli ďalšie tony odpadu

Ďalšie tisíce eur vynaložilo mesto Trnava na likvidáciu a odvoz niekoľkých ton odpadu z Coburgovej ulice.

Jarné upratovanie sa sústredilo na mestské pozemky pár desiatok metrov od bytoviek. Neprispôsobiví obyvatelia tejto lokality sem postupne navozili obrovské množstvo odpadu.

Situáciu spolu s vedúcim sociálneho odboru Petrom Klenovským monitorujeme pravidelne. Nastal čas opäť vytiahnuť peniaze z rozpočtu mesta a upratať po ľuďoch, ktorí si bohužiaľ nedokážu nič vážiť,“ skonštatoval poslanec mestského zastupiteľstva a podpredseda komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloš Krištofík.

Posledné veľké upratovanie sa uskutočnilo na Coburgovej ulici v decembri minulého roka (článok tu). Mesto vtedy odviezlo šesť poškodených unimobuniek, ktoré zničili samotní nájomníci.

coburgova-upratovanie-3
Do čistenia lokality zapojili aj mechanizmy

Podľa Krištofíka objem odpadu je väčší, ako pôvodne predpokladali.

Počítali sme so štyri – piatimi kontajnermi. Nakoniec ich bude asi desať,“ priblížil.

Poslanec, ktorý priamo na Coburgovej ulici aj žije, bojuje proti pôvodcom neporiadku a neplatičom viac ako tri roky.

Na Coburgovej ulici chceme pracovať systematicky a tým, ktorí si to zaslúžia, dať šancu. Uznávam, že nie všetci sú rovnakí. Žijú medzi nimi aj ľudia, ktorí sa snažia, udržujú poriadok, riadne si platia nájomné. Nanešťastie, stále je tu veľmi veľa ľudí, ktorí sa nikdy nedokážu prispôsobiť normálnemu spôsobu života,“ hovorí.

Situácia na Coburgovej ulici sa postupne mení k lepšiemu. Mesto uvoľnilo pozemky po asanácii zničenej bytovky, ďalšie priestory revitalizuje postupne.

Pozemky chce ponúkať na podnikateľské účely.

Za tri roky vynaložilo mesto Trnava na likvidáciu čiernych skládok odpadu viac ako 160-tisíc eur.

coburgova-upratovanie-1
coburgova-upratovanie-2

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.