reklama

Dobrovoľníci vyzbierali v Kamennom mlyne takmer 4 tony odpadu

Aj napriek nevľúdnemu počasiu a silnému nárazovému vetru prišlo v poslednú marcovú sobotu vyčistiť Kamenný mlyn viac ako sedem desiatok dobrovoľníkov.

Podujatie pod názvom Jarné čistenie Trnavy už po šiesty raz organizovali Matej Lančarič a Vilém Kurz. V tomto roku bola akcia súčasťou celosvetovej globálnej kampane Hodina Zeme.

Som pozitívne prekvapený, že prišlo toľko ľudí. Naozaj som nepredpokladal, že prekonáme vlaňajšiu účasť, kedy sa zúčastnilo 50 priateľov prírody,“ radoval sa na začiatku akcie Lančarič.


Pekná kôpka odpadu signalizovala kus dobre vykonanej práce

Dobrovoľníci sa sústredili na odstránenie odpadkov z lužného lesíka pri Kolibe, kríkov pri cestičke smerom k železničnému depu, okolia kúpaliska, nečistoty vyzbierali tiež z okolia parkoviska a depa.

Váženie odvezených vriec na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste napokon ukázalo, že účastníci akcie spoločnými silami odľahčili Kamenáč o bezmála štyri tony odpadkov.

Ľuďom sme rozdali viac ako 170 vriec na odpadky. Kto by to bol na začiatku povedal, že sa nám podarí vyzbieral také množstvo smetí a špiny. Podotýkam, v chránenom areáli Kamenného mlyna. Som veľmi spokojný, dnes sme spravili pre Kamenný mlyn ďalší kus práce. Ďakujem všetkým zúčastneným, bol to vydarený deň,“ konštatoval na záver pracovného popoludnia Matej Lančarič.

Organizátori v spolupráci s mestom Trnava a spoločnosťou .A.S.A zabezpečili ochranné rukavice, vrecia, ale aj občerstvenie v podobe koly a pivečka. Na záver zahrali zúčastneným trnavskí muzikanti Jozef Šínsky a Michal Klátik.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2012 17:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dobrovoľníci vyzbierali v Kamennom mlyne takmer 4 tony odpadu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.