reklama

Už po 15. raz dobrovoľníci odľahčia prírodu od odpadu. V sobotu sa uskutoční Jarné čistenie Kamenáča

Už po pätnásty raz sa stretnú dobrovoľní priatelia prírody na tradičnom podujatí Jarné čistenie Kamenáča.

Ako nás informoval jeden zo zakladateľov a organizátor podujatia Matej Lančarič, 15. ročník Jarného čistenia Kamenáča sa uskutoční v sobotu 26. marca 2022, zraz účastníkov bude o 13. hodine zraz je o 13.00 v amfiteátri v Kamennom mlyne.

„Čistiť sa bude tradične lokalita rekreačnej zóny Kamenný mlyn – okolie amfiteátra, detského ihriska, lužného lesa, lesoparku, okolie splavu, okolie cestičky pri záhradkách, okolie depa, ako aj lokalita medzi riečkou Parná a zadnými rybníkmi,“ priblížil Lančarič.

Ilustračné foto

Dobrovoľníci každoročne v chránenej lokalite Kamenného mlyne každoročne na začiatku jari vyzbierajú niekoľko ton odpadu.

Vďaka iniciatíve ľudí a ich ochote venovať svoj čas tomuto prakticky jedinému kúsku prírody v tesnej blízkosti Trnavy skončí neporiadok na skládke.

Organizátori zabezpečili odvoz vyzbieraného odpadu, rovnako tak igelitové vrecia a rukavice pre účastníkov.

Ako pripomenul Matej Lančarič, vrecia s odpadom sa budú sústreďovať na štyri zberné miesta – na parkovisko, k splavu, na zákrutu pri bývalom depe a pri potoku Parná oproti zastávke autobusov (viď mapka pod článkom).

Organizátori privítajú každú pomocnú ruku.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2022 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.