reklama

Trnavčania spoločne upratali mesto, vyzbierali päť ton odpadu

Do brigády sa zapojila široká verejnosť, zamestnanci mestského úradu aj trnavskí poslanci. Išlo približne o dve stovky ľudí, ktorí počas piatku 12. a soboty 13. apríla 2019 vyčistili viaceré lokality v meste, informovala Lenka Vančová z Úseku komunikácie a marketingu Kaneclárie primátora Trnavy.

V Ružovom parku, Parku Antona Bernoláka i v priľahlých uliciach začali zamestnanci mesta s upratovaním už v piatok dopoludnia. Spolu vyzbierali asi 300 kg odpadu.

„Viacerí si pochvaľovali možnosť vymeniť kanceláriu za pobyt na čerstvom vzduchu s tým, že pomohli upratovať,“ zhodnotil mestský poslanec a člen komisie pre životné prostredie a prírodných hodnôt mestského zastupiteľstva Marcel Krajčo, ktorý stojí za nápadom celomestskej brigády.

V sobotu sa s upratovaním Trnavy pokračovalo aj na Zelenom kríčku, v Parku Janka Kráľa, čistila sa tiež Agátka, Všivavý hájiček, Štrky a viaceré trnavské sídliská.

Pokračovanie článku pod fotkami


FOTO: Mesto Trnava

Prísť mohol ktokoľvek, komu záleží na tom, aby sme žili v peknom a čistom meste.

Najväčší počet dobrovoľníkov – zhruba štyridsať – sa zhromaždilo na sídlisku Na hlinách, najviac znečisteným miestom bola lokalita Štrky.

„V uliciach sa zišlo kopec dobrých ľudí, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli spraviť Trnavu o krôčik krajšou. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme,“ zhodnotil za organizátorov M. Krajčo. Uviedol, že Trnavčanom sa spolu podarilo vyzbierať približne päť ton odpadu.

Do budúcnosti plánujú mestskí poslanci v podobných aktivitách pokračovať. Už teraz sa Mesto Trnava plánuje zapojiť do World Cleanup Day, ktorý pripadá na 21. september.

Plánujú zapájať aj žiakov základných a stredných škôl.

„Veríme, že to je dobrá cesta, ako predchádzať znečisťovaniu mesta,“ dodal Krajčo. Ako povedal, po niekoľkých hodinách, ktoré Trnavčania strávili čistením mesta, si viacerí uvedomili, koľko neporiadku v uliciach mesta sa zhromažďuje. „Napríklad z úst mnohých fajčiarov som počul, že po tejto brigáde už nikdy nehodia ohorok na zem.“

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2019 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania spoločne upratali mesto, vyzbierali päť ton odpadu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.