reklama

Trnavčania spoločne upratali mesto, vyzbierali päť ton odpadu

Do brigády sa zapojila široká verejnosť, zamestnanci mestského úradu aj trnavskí poslanci. Išlo približne o dve stovky ľudí, ktorí počas piatku 12. a soboty 13. apríla 2019 vyčistili viaceré lokality v meste, informovala Lenka Vančová z Úseku komunikácie a marketingu Kaneclárie primátora Trnavy.

V Ružovom parku, Parku Antona Bernoláka i v priľahlých uliciach začali zamestnanci mesta s upratovaním už v piatok dopoludnia. Spolu vyzbierali asi 300 kg odpadu.

„Viacerí si pochvaľovali možnosť vymeniť kanceláriu za pobyt na čerstvom vzduchu s tým, že pomohli upratovať,“ zhodnotil mestský poslanec a člen komisie pre životné prostredie a prírodných hodnôt mestského zastupiteľstva Marcel Krajčo, ktorý stojí za nápadom celomestskej brigády.

V sobotu sa s upratovaním Trnavy pokračovalo aj na Zelenom kríčku, v Parku Janka Kráľa, čistila sa tiež Agátka, Všivavý hájiček, Štrky a viaceré trnavské sídliská.

Pokračovanie článku pod fotkami


FOTO: Mesto Trnava

Prísť mohol ktokoľvek, komu záleží na tom, aby sme žili v peknom a čistom meste.

Najväčší počet dobrovoľníkov – zhruba štyridsať – sa zhromaždilo na sídlisku Na hlinách, najviac znečisteným miestom bola lokalita Štrky.

„V uliciach sa zišlo kopec dobrých ľudí, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli spraviť Trnavu o krôčik krajšou. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme,“ zhodnotil za organizátorov M. Krajčo. Uviedol, že Trnavčanom sa spolu podarilo vyzbierať približne päť ton odpadu.

Do budúcnosti plánujú mestskí poslanci v podobných aktivitách pokračovať. Už teraz sa Mesto Trnava plánuje zapojiť do World Cleanup Day, ktorý pripadá na 21. september.

Plánujú zapájať aj žiakov základných a stredných škôl.

„Veríme, že to je dobrá cesta, ako predchádzať znečisťovaniu mesta,“ dodal Krajčo. Ako povedal, po niekoľkých hodinách, ktoré Trnavčania strávili čistením mesta, si viacerí uvedomili, koľko neporiadku v uliciach mesta sa zhromažďuje. „Napríklad z úst mnohých fajčiarov som počul, že po tejto brigáde už nikdy nehodia ohorok na zem.“

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2019 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania spoločne upratali mesto, vyzbierali päť ton odpadu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.