reklama

Traja muži mali podľa polície nelegálne nazhromaždiť v okolí Trnavy takmer 300 ton odpadu v podobe autodielov

Traja muži mali podľa polície v okolí Trnavy nazhromaždiť bez povolenia odpad v podobe automobilových dielov v objeme takmer 300 ton.

Policajný vyšetrovateľ obvinil mužov z prečinov neoprávneného nakladania s odpadmi.

„Všetci traja obvinení samostatne, ako zárobkovo činné osoby, v rozpore so zákonmi a bez potrebných povolení, zhromažďovali staré motorové vozidlá, havarované alebo ináč poškodené a vykonávali ich kompletné rozobratie. Následne ponúkali prostredníctvom internetových portálov na predaj rôzne autosúčiastky, prípadne aj celé autá,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Obrovské množstvo súčiastok a dielov, vrátane odpadov z kategórie nebezpečných, objavila polícia v Košolnej, Zvončíne a Suchej nad Parnou.

FOTO: KR PZ Trnava

Ako ďalej informovala M. Kredatusová, na základe podozrenia z porušovania zákona o odpadoch, vykonala polícia domové prehliadky a prehliadky iných priestorov vo viacerých objektoch v okrese Trnava. Do každého konania bol pribratý znalec z odboru ochrany životného prostredia, ktorý bol prítomný pri prehliadkach.

Polícia v rámci vyšetrovania preverila a zadokumentovala niekoľko tisíc inzerátov na internete na predaj súčiastok a zadovážila množstvo ďalších dôkazov.

„Všetci traja zhromažďovali v rozpore so zákonmi rôzny odpad, ako motory, prevodovky, chladiče, elektroodpad, pneumatiky, plastové súčiastky a pod., na likvidáciu ktorého sa vzťahujú špecifické smernice a normy,“ konkretizuje trnavská policajná hovorkyňa.

Prvý z obvinených, 33 – ročný muž, mal na rôznych pozemkoch v katastri obce Košolná nazhromaždiť sedemnásť druhov odpadov v objeme 19,55 tony. Z celkového množstva bolo asi 9,5 tony zaradeného v kategórii nebezpečného odpadu.

Jeho 57 – ročný otec mal nezákonným spôsobom zhromaždiť vo Zvončíne a okolí štrnásť druhov odpadov v množstve takmer 255 ton. Z toho približne 122 ton tvoril nebezpečný odpad.

Tretím obvineným je 31 – ročný muž, ktorý mal v katastri obce Suchá nad Parnou zhromaždiť pätnásť druhov odpadov v celkovom množstve asi 22 ton, pričom asi 13 ton patrí do kategórie nebezpečného odpadu.

„Náklady na odstránenie takto nazhromaždených odpadov boli vyčíslené na sumu asi 66 – tisíc eur,“ odhaduje polícia.

V zmysle zákona najstaršiemu obvinenému hrozí odňatie slobody na 1 až 5 rokov, ostatným dvom na 6 mesiacov až tri roky.

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2019 19:49. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Traja muži mali podľa polície nelegálne nazhromaždiť v okolí Trnavy takmer 300 ton odpadu v podobe autodielov”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.