reklama

Akcia, aká nemá obdobu: na benefícii Kérky pre život vyzbierali takmer šesťtisíc eur

Snaha uskutočniť výbornú myšlienku, partia skvelých ľudí, poprední tatéri z Čiech a Slovenska a okruh ľudí, ktorí neváhajú a podporia skvelú vec.

Tak vyzerá štrukturálny popis akcie, ktorá nemá nielen v Trnave, ale ani na Slovensku obdobu. Jej názov je Kérky pre život a na začiatku júna sa uskutočnil v priestoroch trnavskej Synagógy už jej tretí ročník.

Rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi bol zrejmý – kým pri prvých dvoch akciách si zobrali tatéri na paškál južné ovocie, ktoré potom putovalo do dražby, tentoraz odchádzali so skutočnými tetovaniami namiesto pomarančov či grepov ľudia.

Hlavná myšlienka – všetky vyzbierané peniaze putujú na dobročinné učely.

Trinásť vynikajúcich tatérov pracovalo od rána do večera v originálnych priestoroch synagógy na siedmich desiatkach „zákazníkov“. Bez nároku na akúkoľvek odmenu. Opäť prišli do Trnavy na pozvanie Tomáša Husára a Rasťa Danáka z Občianskeho združenia Urban Action len preto, aby pomohli naozaj dobrej veci.

Za tetovanie sa platilo do vystaveného priehľadného boxu najmenej 50 eur. „Je to smiešna suma. Tetujú tu ľudia, z ktorých viacerí patria medzi európsku špičku,“ pripomenul Husár.

FOTOGALÉRIA:

V premiérovom ročníku vyzbierali organizátori Tomáš Husár a Rastislav Danák pre Detskú onkológiu na Kramároch 2675 eur, o rok neskôr vydražili návštevníci akcie potetované citrusy za celkovú sumu 3850 eur. Tá putovala neziskovej organizácii Plamienok.

Aj teraz sa rozhodlo OZ Urban Action v spolupráci s OZ Zkruhu.cz podporiť rodiny a ľudí združených pod krídlami Plamienka.

OZ Plamienok spája ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj pracovný aj osobný čas rodinám detí, ktorých život nie je možné zachrániť. Plamienok im ponúka odbornú pomoc a ľudskú podporu priamo doma a hľadá spolu s nimi cestu ako žiť naplno až do konca, prejsť bolesťou a vrátiť sa naspäť do nového života.

Kvalitu tatérov, ako aj myšlienku benefície Kérky pre život, správne pochopila väčšina z prítomných. Veľká plastová „pokladnica“ sa utešene napĺňala a ľudia za nové tetovania platili často viac ako minimálne stanovenou päťdesiateurovkou.

Pri večernom počítaní sa dvojici organizátorov, ako sami priznali, od vzrušenia triasli ruky. Už tušili, že výsledok bude ohromujúci. „Neuveriteľné, musíme to rozdýchať,“ krútili neveriacky hlavou Rasťo s Tomášom krátko po oficiálnom zverejnení vyzbieranej sumy.

Výsledná čiastka 5822,84 eur prekvapila nielen ich. Synagóga nadšene tlieskala.

Sme veľmi spokojní. Všetko prebehlo hladko a bez problémov. Vyzbieralo sa takmer šesťtisíc eur a spoločnými silami sme opäť pomohli ľuďom, pre ktorých je v týchto chvíľach najcennejší čas,“ zhodnotil Tomáš Husár.

Dnešná akcia dokázala, že stačí naozaj málo – len chcieť a urobiť to. S rozpočtom nula celá nula eur sme zorganizovali akciu, ktorá sa všetkým páčila. Podarila sa vyzbierať naozaj rozprávková suma a sme naozaj nadšení,“ skonštatoval rovnako viditeľne spokojný Rasťo Danák.

Podujatie Kérky pre život sa uskutočnilo bez akýchkoľvek sponzorských príspevkov. Ruku k dielu priložili a organizátorom pomohli aj Galéria Jána Koniarka, Pivovar Sandorf Prievaly a Lepšia Trnava.

Organizátori všetkým, vďaka ktorým sa podarilo dosiahnuť tento skvelý výsledok, zo srdca ďakujú.

Zúčastnené tetovacie štúdiá a tatéri:

BOBEK TATTOO
www.bobektattoo.cz
– Peter Bobek – Praha, CZ

TRIBO TATTOO
www.tribo.cz
– Michal Kocian – Praha, CZ

OUR FUTURE TATTOO
www.ourfuturetattoo.cz
– David Klvač – Brno, CZ

FREIHAND TATTOO
www.freihand.cz
– Fishero – Ostrava, CZ

ONDRASH TATTOO
www.ondrash.com
– Ondřej Konupčík – Znojmo, CZ

MEFISTO TATTOO
www.mefisto.sk
– Peter Dojčák – Trnava, SK
– Matej „Špendlík“ Martius -Trnava, SK

TATTOO RASCAL
www.tattoo-rascal.sk
– Daniel Dubay – Piešťany, SK

TATTOO RITUAL
www.tattooritual.wbs.cz
– Peter „Štoty“ Laskovič – Púchov, SK

TATTOO SZABI
www.tattooszabi.cz, www.tribo.cz (Praha)
– Petr „Szabi“ Szabo – Praha, CZ

RECOIL FREE ART ATELIER
http://www.facebook.com/pages/Recoil-Free-Art-Atelier/280678182044072?fref=ts
– Laco Vrždák – Trnava, SK
– Zdenka Hass – Trnava, SK

TATTOO STUDIO VEKA
http://www.facebook.com/pages/TATTOO-STUDIO-VEKA/48406588394
– Vendula Jurásková – Znojmo, CZ

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2013 14:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.