reklama

Na akcii Kérky pre život budú cez víkend v Synagóge opäť tetovať pre dobrú vec

12 347 eur. Touto krásnou sumou pomohli doteraz ľudia z Občianskeho združenia Urban Action spojením tetovania a nezištnej pomoci iným do jedného skvelého projektu Kérky pre život.

V sobotu 21. júna sa uskutoční v priestoroch Synagógy – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici už štvrtý ročník dobročinnej párty, kde budú v hlavnej úlohe opäť poprední slovenskí a českí tatéri a ľudia, ktorí chcú pomôcť dobrej veci.

Aj v tomto roku budú tatéri vytvárať trvalé obrazy rovno na ľudské telo. V prvých dvoch ročníkoch (2010, 2011) tetovali južné ovocie, ktoré účastníci akcie dražili, minulý rok putovali obrazy premiérovo na ľudskú pokožku.

kerky-t
Nefalšovaná radosť a pocit zadosťučinenia organizátorov pred rokom po zverejnení vyzbieranej sumy

Princíp „kérok“ zostáva rovnaký: všetky peniaze, ktoré zaplatia záujemcovia o tetovanie, poputujú Občianskemu združeniu Plamienok. Tatéri budú pracovať bez nároku na honorár.

OZ Plamienok spája ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj pracovný aj osobný čas rodinám detí, ktorých život nie je možné zachrániť. Plamienok im ponúka odbornú pomoc a ľudskú podporu priamo doma a hľadá spolu s nimi cestu ako žiť naplno až do konca, prejsť bolesťou a vrátiť sa naspäť do nového života.

Zoznam tetovaní zverejnili organizátori na Facebooku. Tetovať sa budú prednostne zverejnené motívy. V prípade záujmu o iné tetovanie musia záujemcovia čakať na chvíľu, kedy tatér vytvorí všetky objednané motívy.

Každé tetovanie stojí 70 eur. Ako pripomnajú organizátori – do Trnavy prídu opäť tatéri, ktorí patria do európskej špičky a cena je preto naozaj symbolická. Navyše pri nej hreje pocit, že peniaze budú použité na skutočne dobrú vec.

Aj v tomto roku určili organizátori akcie Tomáš Husár a Rasťo Danák hlavný motív. Vlani to bol kruh, tentoraz bude tetovania spájať motív písmena X, ktoré symbolizuje postoj, vlastný názor a skutočnosť, že myšlienky sú zadarmo.

Do Synagógy môžu prísť všetci ľudia s dobrým srdcom, ktorí chcú pomôcť a prispieť sa do našej dobročinnej zbierky pre Plamienok. Nie je povinnosťou nechať sa tetovať, stačí prísť a podporiť dobrú vec. Len tak,“ pripomína Tomáš Husár.

Akciu otvoria v Synagóge v sobotu o 10. hodine, finále v podobe verejného počítania vyzbieraných peňazí v prítomnosti všetkých zúčastnených sa očakáva okolo 19. hodiny.

Podujatie podporil pivovar Sandorf Prievaly, Galéria Jána Koniarka – Trnavský samosprávny kraj, Malá synagóga, reklamná agentúra Terč.

Chceme poďakovať aj všetkým našim kamarátom a známym, ktorí nám od začiatku až dodnes pomáhajú, aby táto akcia mohla existovať,“ doplnil Rasťo Danák.

kerky2014-plag

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2014 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.