reklama

Na benefičnej akcii Kérky pre život 3 budú tetovať miesto ovocia ľudí

Benefičné podujatie Kérky pre život sa uskutoční v sobotu 1. júna už po tretí raz.

Prvé dva ročníky sa stretli s nevídaným úspechom. Poprední tatéri zo Slovenska a Čiech prichádzali do Trnavy tetovať ovocie – pomaranče, pomelá či grepy a na záver podujatia sa uskutočnila dražba originálnych potetovaných plodov.

V premiérovom ročníku vyzbierali organizátori Tomáš Husár a Rastislav Danák pre Detskú onkológiu na Kramároch 2675 eur, o rok neskôr vydražili návštevníci akcie potetované citrusy za celkovú sumu 3850 eur.

Všetky vyzbierané peniaze odovzdali priamo na akcii organizátori do rúk zástupcom neziskovej organizácie Plamienok. Tá združuje ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj pracovný aj osobný čas rodinám detí, ktorých život nie je možné zachrániť. Plamienok im ponúka odbornú pomoc a ľudskú podporu priamo doma a hľadá spolu s nimi cestu, ako žiť naplno až do konca a ako prejsť bolesťou a vrátiť sa naspäť do nového života.

kerky-3
Akcia začína v sobotu 1. júna o 10. hodine a potrvá do večerných hodín

Oficiálnym organizátorom akcie je OZ Urban Action pod taktovkou Tomáša Husára a Rasťa Danáka v spolupráci s Zkruhu.cz. Plamienku budú Kérky pre život pomáhať aj tentoraz.

Zásadné sa však mení jedna „maličkosť“ – štrnásť profesionálnych tatérov bude v priestoroch trnavskej Synagógy – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici kérovať namiesto ovocia ľudí.

Záujemcom o tetovanie je k dispozícii 70 predvolených motívov, ktorých spoločným znakom je kruh. Pomôcť dobrej veci môže každý, kto si nechá vytetovať na svoje telo jeden z originálnych motívov. Po dohode s tatérom bude možné vytetovať aj iný návrh, podmienkou je motív kruhu.

Minimálna cena za tetovanie je stanovená na 50 eur. „Prispieť na činnosť Plamienka môžu návštevníci akcie aj bez toho, že odídu s tetovaním,“ pripomenul Rasťo Danák.

Ústredným motívom všetkých návrhov je kruh ako najdokonalejší tvar na Zemi. Kruh symbolizuje rodinu, blízkosť, záchranu, ale aj nekonečný kolobeh života.

Som veľmi rád, že k nám opäť bez nároku na odmenu prichádzajú skvelí umelci. Sú to ľudia, ktorí predstavujú špičku a vo svojej brandži niečo znamenajú,“ poznamenal Tomáš Husár.

Obaja organizátori vkladajú do akcie množstvo energie a času. „Už v tejto chvíli máme rezervovanú takmer polovicu motívov. Je skvelé vedieť, že stále existujú ľudia, ktorí chcú nezištne pomôcť. Veríme, že aj v tomto roku sa Kérky pre život stretnú s podobným úspechom ako tomu bolo pri prvých dvoch akciách,“ vyjadrili nádej Tomáš a Rasťo.

kerky-t

Archívna snímka z odovzdávania výťažku druhého ročníka benefície Kérky pre život – MUDr. Mária Jasenková z Plamienka a Rastislav Danák

Na konci podujatia budú všetky vyzbierané peniaze verejne prepočítané a odovzdané priamo v priestoroch Synagógy do rúk zástupcom neziskovej organizácie Plamienok.

Aktuálne informácie o akcii Kérky pre život vol.3 nájdete na Facebooku.
Kompletný zoznam návrhov tetovaní je TU.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2013 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.