reklama

Kérky pre život pokračujú v skvelej tradícii. Benefícia priniesla ďalších 4900 eur

Šestnásť tatérov. Viac ako šesťdesiat tetovaní. Desať hodín usilovného bzučania strojčekov, tvrdej roboty a bolesti. Nezištná ochota prísť a pomôcť potrebným. Výsledok: takmer 5000 eur vyzbieraných pre dobrú vec. Kérky pre život napísali v sobotu ďalšiu úspešnú kapitolu.

Rasťo Danák a Tomáš Husár z trnavského OZ Urban Action uskutočnili nápad podať pomocnú neziskovej organizácii Plamienok, ktorá pomáha ľuďom a rodinám chorých, ktorí majú pred sebou už len posledné chvíle života, po prvý raz v roku 2010.

Vtedy, aj o rok neskôr, maľovali poprední tatéri z Čiech a Slovenska južné ovocie. Jednotlivé plody sa dražili a výťažok odovzdali zástupcom Plamienka. Na tretí raz, rovnako ako v sobotu pri 4. ročníku, sa už nechávali tetovať ľudia.

Budeme sa možno opakovať, ale je to dôležité. Naozaj sme veľmi radi, že všetci títo ľudia sú ochotní prísť zadarmo, makať tu celý deň len preto, aby pomohli niekomu inému. Je to skvelý pocit,“ hodnotili večer po skončení akcie organizátori.

kerky-t
R. Danák (vľavo) a T. Husár ukazujú výsledok benefície

Štvrté Kérky našli strechu nad hlavou v Synagóge – Centre súčasného umenia. Hlavným motívom tetovaní bolo v tomto roku písmeno X, ktoré symbolizuje postoj, vlastný názor a skutočnosť, že myšlienky sú zadarmo.

Počas predošlých troch ročníkov pomohli Kérky OZ Plamienok sumou 12 347 eur. V sobotu pribudlo ďalších 4908 eur. Dobrá vec sa opäť podarila.

Peniaze odovzdajú organizátori zástupcovm Plamienka, o čom ako vždy vznikne dokument v podobe zverejnenej darovacej zmluvy.

Plamienok, n.o. spája ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj pracovný aj osobný čas rodinám detí, ktorých život nie je možné zachrániť.

Plamienok im ponúka odbornú pomoc a ľudskú podporu priamo doma a hľadá spolu s nimi cestu ako žiť naplno až do konca, prejsť bolesťou a vrátiť sa naspäť do nového života.

Doterajší rekord vyzbieraných viac ako 5800 eur síce v sobotu prekonaný nebol, no v tomto prípade tu o žiadne súťaženie nejde.

Okrem pomoci tým, ktorí pomoc naozaj potrebujú, akcia pomáha rúcať zažité stereotypy o potetovaných ľuďoch žijúcich na okraji spoločnosti a hrane zákona.

Sme veľmi radi, že máme okolo seba ľudí, ktorí nezištne podajú pomocnú ruku. Takých ľudí nie je mnoho, o to viac si vážime každého, kto nám pomáha. Všetkým chceme poďakovať,“ dodali na záver náročného dňa Tomáš a Rasťo.

Podujatie podporili aj pivovar Sandorf Prievaly, Galéria Jána Koniarka – Trnavský samosprávny kraj, Malá synagóga, reklamná agentúra Terč.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 22. júna 2014 11:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.