reklama

Vydražte potetovaný citrus či obraz a pomôžte šľachetnej veci! Už v sobotu sú tu Kérky pre život 2

Už po druhý raz sa stretnú v Trnave poprední českí a slovenskí tatéri. Svoje umenie však nebudú vrývať do kože klientov, ale do citrusových plodov. Po vlaňajšej nanajvýš vydarenej premiére sa v prvý októbrový deň uskutoční v priestoroch Synagógy – centre súčasného umenia na Halenárskej ulici pokračovanie dobročinnej akcie KÉRKY PRE ŽIVOT.

Srdcom a dušou „kérok“ je Tomáš Husár, statočne mu sekunduje Rasťo Danák.

„Princíp Kérok pre život je jednoduchý. Skvelí profesionálni tatéri prídu bez nároku na honorár tetovať citrusové plody. Ich diela následne ponúkneme v dražbe a kompletne všetky vyzbierané peniaze venujeme priamo pred očami prítomných zástupcom neziskovej organizácie Plamienok,“ vysvetlil Tomáš Husár.

Priestory Synagógy sa otvoria v sobotu 1. októbra o 13. hodine, samotná aukcia tetovaných citrusov začne približne o 20. hodine. V sprievodnom programe je pripravený klavírny recitál Lucie Ševečkovej.

Takto sa usmievali T. Husár (vľavo) a R. Danák vlani: premiérové Kérky pre život priniesli v októbri 2010 výťažok v prospech Detskej onkológie na bratislavských Kramároch vo výške 2675 eur.

Druhý ročník Kérok obohatia aj talentovaní výtvarní umelci. Do dražby ponúknu svoje diela veľkosti 50×50 cm. Tie budú rovnako ponúknuté v aukcii. Všetky originálne diela budú vytvorené priamo v Synagóge počas sobotného popoludnia, záujemci o vydraženie tak môžu počas celého popoludnia sledovať, ako jednotlivé či už tatérske alebo výtvarné práce vznikajú.

„Pomôcť dobrej veci môže každý aj dobrovoľným príspevkom, teda nielen vydražením umeleckého diela. Pozývame do Synagógy všetkých ľudí dobrej vôle,“ pripomína R. Danák.

Základným cieľom originálneho podujatia je pomôcť neziskovej organizácii Plamienok. Tá združuje ľudí, ktorí sa rozhodli venovať svoj pracovný aj osobný čas rodinám detí, ktorých život nie je možné zachrániť. Plamienok im ponúka odbornú pomoc a ľudskú podporu priamo doma a hľadá spolu s nimi cestu, ako žiť naplno až do konca a ako prejsť bolesťou a vrátiť sa naspäť do nového života.

Okrem pomoci beznádejne chorým deťom a im rodinám sa organizátori snažia oživiť kultúrno – spoločenské dianie v Trnave. Chcú zdôrazniť skutočnosť, že aj v našom meste žije viacero šikovných umelcov a poukázať na fakt, že tetovanie nie je zločin. „Našou snahou je spojiť tetovanie s dobrou myšlienkou. Chceme touto formou priniesť umenie medzi ľudí a ukázať, že umenie je tu pre ľudí, nie iba samé pre seba a úzky okruh zainteresovaných ľudí,“ zdôraznil T. Husár.

Organizátori ďakujú za podporu a pomoc Galérii Jána Koniarka – Trnavskému samosprávnemu kraju, spoločnostiam Terč.sk, Rapos a Pivovaru Sandorf Prievaly.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2011 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.