reklama

Kérky pre život alebo Vydražte si potetovaný pomaranč a pomôžte šľachetnej veci

Vidieť na vlastné oči prácu vynikajúcich profesionálnych tatérov, vypočuť si kvalitnú muziku, a pritom ešte aj pomôcť šľachetnej veci.
To všetko môžete zažiť v sobotu 23. októbra na výnimočnej benefičnej akcii KÉRKY PRE ŽIVOT v trnavskom Art Klube na Hlavnej ulici.

Pozvanie organizátorov na akciu, ktorá spája pre niekoho možno bizarné umenie s dobročinnosťou, prijalo jedenásť tatérov z Prahy, Piešťan, Pezinka, Púchova a Trnavy. Myšlienka tohto originálneho podujatia je jednoduchá a netradičná zároveň: tatéri tentoraz nebudú tetovať ľudí, ale citrusové plody. Z obyčajného pomaranča sa tak pod rukami profesionála stane po chvíli doslova hodnotné umelecké dielo.

Výsledok práce tatérov sa po dokončení stane objektom aukcie. Výťažok z predaja tetovaných citrusov poputuje na konto Detskej onkológie na bratislavských Kramároch. Ide o vôbec prvé podujatie tohto druhu na Slovensku.

„Ako prvý prišiel s touto myšlienkou pred štyrmi rokmi český tatér Lukáš Poláček. Nám sa tento nápad veľmi pozdával a rozhodli sme sa zorganizovať podobnú akciu aj v Trnave. Účasť prisľúbilo jedenásť profesionálnych tatérov. Každý z nich príde bez akéhokoľvek nároku na honorár,“ prízvukuje jeden z organizátorov Tomáš Husár.

Umelci vyobrazia na citrusy detské a rozprávkové motívy. Ako pripomína spoluorganizátor akcie Rastislav Danák, „tetovať budú viaceré zvučné mená, ktoré si získali vo svojej brandži veľký rešpekt. Ich práca je preto aj patrične hodnotená. Účastníci aukcie tak získajú nielen dobrý pocit z toho, že pomohli ušľachtilej veci, ale na pamiatku im zostane aj hodnotné umelecké dielo“.

Každý z tatérov pripraví do aukcie dve originálne diela, celkom sa tak bude dražiť dvadsaťdva pomaľovaných citrusových plodov.
„Veríme, že premiérové Kérky pre život budú mať úspech a podarí sa nám vyzbierať pre detských onkologických pacientov peknú sumu. Ak bude akcia úspešná, radi by sme z nej v budúcnosti vytvorili tradíciu,“ zhodujú sa T. Husár a R. Danák.

Kérky pre život nebudú iba o tetovaní. Súčasťou podujatia bude vystúpenie Pištu Vandala a jeho poeticko-hudobnej show, prezentácia hudobného magazínu Full Moon či prednáška o detskej onkológii. Niekoľko hudobných setov má pripravených aj DJ Spank.

Účasť prisľúbili:
Peter Bobek – Tribo Tattoo Praha
Lukáš „MUSA“ Musil – Tribo Tattoo Praha
Peter – Mefisto tattoo Trnava
Špendlo – Mefisto Tattoo Trnava
Daniel Dubay – Tattoo Rascal Piešťany
Laco Vrždák – Tattoo Rascal Piešťany
Štoty – Tattoo Ritual Púchov
Róbert Forman – Oceľová osa Trnava
Braňo Horváth – Goldfingers Tattoo Trnava
Vilo Lisý – Sakuri Tattoo Trnava
Zdenka – Free Art Tattoo Pezinok

Program:
14:00 -15:00 Pišta Vandal Zasahuje – extrémna poetická show
15:00 – 16:00 Prezentácia detskej onkológie
16:00 – 18:00 Tetovanie citrusových plodov
18:00 – 19:00 Aukcia potetovaných citrusových plodov
19:00 – 20:00 prezentácia hudobného magazínu FULL MOON…

Akciou bude sprevádzať DJ SPANK
Vstup je VOĽNÝ.

Plagát:

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2010 2:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.