reklama

Mesto zbúra ďalší zdevastovaný objekt na Coburgovej ulici

Na Coburgovej ulici sa pripravuje búranie ďalších bytov.

Už v najbližších dňoch asanuje mesto prostredníctvom dodávateľskej spoločnosti menší dvojdom s popisným číslom 32-34 situovaný v zadnej časti ulice v dotyku železnice.

Dôvodom búrania je fakt, že objekt je v havarijnom stave, z veľkej časti zdevastovaný, a jeho rekonštrukcia by si vyžadovala veľké investície. O likvidácii dvojdomu, ktorý je už právne uvoľnený a odpojený od inžinierskych sietí, rozhodlo mestské zastupiteľstvo,“ informovalo mesto Trnava v tlačovej správe.

coburgova32
Objekt na okraji Coburgovej bude o pár dní minulosťou

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča je predpoklad, že dom bude odstránený do konca júla.

V objekte žijú dve rodiny, jedna z nich dostane náhradné ubytovanie.

Mesto zaplatí za demoláciu objektu 5040 eur.

Prvú zdevastovanú bytovku na Coburgovej ulici zbúralo mesto v máji tohto roka.

Pri mestskom zastupiteľstve vznikla v decembri 2012 pracovná skupina zložená z poslancov, cieľom ktorej je zlepšovať kvalitu života, chrániť zdravie a majetok občanov a majetok mesta najmä v lokalite Coburgovej ulice, ale aj v iných častiach mesta.

Vznik skupiny inicioval poslanec Miloš Krištofík. Okrem iného prišiel s návrhom vysťahovania neprispôsobivých obyvateľov Coburgovej do bytov nižšieho štandardu za hranice mesta.

Vo februári 2013 sa skupina transformovala na Komisiu pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov. Členmi sú poslanci mestského zastupiteľstva (MZ). Na zasadnutia komisie sú pozývaní zástupcovia mesta, pracovníci mestského úradu, správcovia bytov na Coburgovej ulici a odborníci.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2013 13:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zbúra ďalší zdevastovaný objekt na Coburgovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.