reklama

Bottovu a Botanickú ulicu na Prednádraží spojí nový chodník

Ešte v tomto roku chce mesto zrealizovať nový prepojovací chodník na sídlisku Prednádražie. Komunikácia pre peších spojí Bottovu ulicu s Botanickou a povedie medzi pozemkami Slovenskej technickej univerzity a ZŠ na Bottovej ulici. Chodník vyústi pri novom bytovom dome na Botanickej ulici.

Chodník povedie napravo od budovy auly STU, popri oplotení areálu ZŠ Bottova

V mestskom rozpočte je na investíciu vyčlenených približne 80-tisíc eur. Podľa slov vyjadrenia vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča podklady na realizáciu tri metre širokého a asi 250 metrov dlhého chodníka, súčasťou ktorého bude aj verejné osvetlenie, sú pripravené.

„S realizáciou bolo potrebné počkať, kým sa dokončí prípojka horúcovodu. V najbližších dňoch bude elektronickou aukciou vysúťažený realizátor stavby, a tým aj konkrétna výška sumy,“ poznamenal Tomašovič.

V smere od centra mesta sa dnes chodci dostanú na Botanickú ulicu dvomi spôsobmi: okolo športového gymnázia na Bottovej a Šafárikovu alebo po ulici Gejzu Dusíka. Novovybudovaný chodník skráti cestu z centra mesta najmä obyvateľom Botanickej a Beethovenovej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2010 22:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bottovu a Botanickú ulicu na Prednádraží spojí nový chodník”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.