reklama

Bernolákov sad s Parkom Janka Kráľa spojí nový cyklochodník už na konci októbra

Na prelome októbra a novembra odovzdá mesto Trnava do užívania nový cyklochodník, ktorý prepojí okrajové centrum mesta pri Bernolákovom sade s Parkom Janka Kráľa a sídliskom Prednádražie.

Budovaný chodník pre cyklistov sa pripája na jestvujúci cyklochodník na okraji Bernolákovho sadu pri autobusových zastávkach na Hospodárskej ulici.

Ďalej pretína Hospodársku ulici v dotyku jestvujúceho priechodu pre chodcov a pokračuje cez plochy zelene medzi obytným domom na Hospodárskej a areálom materskej školy na Hodžovej ulici.

Cyklochodník pokračuje medzi garáže v smere na ulicu Andreja Hlinku, kde pretína cestu a chodníky vedľa objektu SAD a napája sa na jestvujúci cyklochodník v Parku Janka Kráľa.

Podľa informácií Ing. Zuzany Kyselicovej z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave súčasťou projektu je aj vybudovanie 9 stožiarov verejného osvetlenia cyklochodníka, výsadba nových stromov a úprava okolitej zelene.

Povrch cyklochodníka bude z asfaltobetónu červenej farby. Termín dokončenia je stanovený na 30. októbra 2013.

Nová cyklotrasa prinesie cyklistom spojenie okrajových častí Prednádražia cez Park Janka Kráľa až do centra mesta na Námestí SNP pri Evanjelickom dome.

Fotogaléria s popisom budovaného úseku nového cyklochodníka:

cykloch-parky-7
Nové pripojenie na jestvujúci cyklochodník pri Bernolákovom sade

cykloch-parky-8
V tomto úseku chodník pretína Hospodársku ulicu

cykloch-parky-9
cykloch-parky-10
cykloch-parky-11
Za cestou pokračuje plochami zelene

cykloch-parky-12
cykloch-parky-13
cykloch-parky-14
Pri plote materskej školy cyklochodník zatočí ku garážam…

cykloch-parky-4
cykloch-parky-2
cykloch-parky-3
cykloch-parky-1
…pretína ulicu Andreja Hlinku pri budove SAD…

cykloch-parky-15
…a pokračuje cez park Janka Kráľa v smere na Prednádražie

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2013 13:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bernolákov sad s Parkom Janka Kráľa spojí nový cyklochodník už na konci októbra”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.