reklama

Park Janka Kráľa aj s lávkou sú opäť osvetlené, na Bottovej pribudne 15 lámp s LED diódami

Celkom dvadsať nových lámp verejného osvetlenia pribudlo v júli a decembri tohto roka v zadnej časti Parku Janka Kráľa. Investícia mesta do nových stožiarov, svietidiel a kabeláže znamená pre ľudí lepší komfort a zvýšený pocit bezpečia vo večerných a nočných hodinách.

Obyvatelia Prednádražia, ale aj ľudia prechádzajúci parkom za prácou do priemyselnej zóny v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov cez lávku ponad železnicu, dlho poukazovali na absenciu verejného osvetlenia, pre ktorú sa cez park báli prechádzať.

V prvej etape počas leta bolo naištalovaných od bývalej železničiarskej bytovky po koniec parku 10 nových lámp, rovnaký počet pribudol v decembri popri parkovom chodníku od budovy Nukleon po železničiarsku bytovku. Všetky lampy sú kompletne nové, dodávateľ inštaloval novú kabeláž, žiarovky aj stožiare,“ priblížil vedúci úseku dopravy na mestskom úrade Marián Novák.Nové lampy v Parku Janka Kráľa

Nedávno sa podľa slov mestského poslanca Mateja Lančariča podarilo zrekonštruovať aj osvetlenie nad samotnou lávkou z Prednádražia na Coburgovu ulicu.

Svetlá na lávke nefungovali niekoľko rokov z dôvodu krádeží káblov. Momentálne už opäť každá lampa svieti. Uvidíme, dokedy to vydrží,“ poznamenal Lančarič.

Mesto plánuje v priebehu decembra alebo januára spustiť aj pätnásť nových lámp verejného osvetlenia s technológiou LED diód na Bottovej ulici.

Montážne práce tento týždeň skomplikovali zlodeji. Z pripravených výkopov na Bottovej ulici ukradli koncovky s medenými káblami. Práce sa teda nielen posunú, ale aj predražia. Rovnaký prípad sa nedávno stal aj v Parku Janka Kráľa.

Zlodeji kradli večer alebo v noci. Chcem apelovať na občanov, aby v prípade, že uvidia za tmy ‚pracovať‘ nejakých ľudí, aby kontaktovali mestskú alebo štátnu políciu, pretože s veľkou pravdepodobnosťou ide o zlodejov,“ zdôraznil M. Novák.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2012 19:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Park Janka Kráľa aj s lávkou sú opäť osvetlené, na Bottovej pribudne 15 lámp s LED diódami”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.