reklama

Súťažné návrhy k obnove Parku Janka Kráľa prijíma radnica do konca marca

Mesto Trnava vyhlásilo 16. decembra 2016 verejnú anonymnú súťaž návrhov k pripravovanej revitalizácii parku pri autobusovej stanici na Prednádraží. Jednotlivci i autorské kolektívy môžu svoje práce posielať do 31. marca 2017 o 14.00 hod.

Do tvorby zadania súťaže bola v rámci participatívneho plánovania zapojená aj široká verejnosť.

Trnavčania a Trnavčanky mali možnosť vysloviť svoj názor a pripomienky v dotazníku distribuovanom do domácností v dotknutej lokalite i zverejnenom na webstránke samosprávy. Okrem toho mestský úrad zorganizoval verejné stretnutie, kde sa mohli prítomní osobne oboznámiť s výsledkami dotazníka, plánovanými krokmi pri revitalizácii Parku Janka Kráľa a podeliť sa o svoje nápady.


Park Janka Kráľa

Ilustračné foto

„Táto forma oslovenia občanov sa ukázala ako efektívna a prínosná, pretože obzvlášť online dotazník sa stretol s veľkým záujmom. Odbor územného rozvoja a koncepcií MsÚ na základe viac než 600 prijatých odpovedí spracoval zadanie súťaže pre spracovateľa,“ konštatuje mesto Trnava v tlačovej správe.

„Súťaž je stále otvorená a veríme, že prinesie spektrum originálnych krajinársko-architektonických riešení usporiadania a funkčného využitia parku. Hľadáme pestré riešenia funkčne odlišných častí tohto územia so zaujímavou, modernou, nadčasovou, ale aj tradičnou vybavenosťou, ktorá umožní naplnenie mnohorakých, trvalých aj sezónnych aktivít, záujmov a cieľov rôznych skupín návštevníkov v zdravom a trvalo udržateľnom prírodnom prostredí s nezameniteľnou identitou parku,“ verí trnavská radnica.

Najlepšie tri návrhy získajú finančnú odmenu v výške 6 000, 3600 a 2400 eur.

Kompletné informácie o súťaži nájdete v tomto linku.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2017 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súťažné návrhy k obnove Parku Janka Kráľa prijíma radnica do konca marca”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.