reklama

Na Zelenom kríčku odstráni mesto 36 stromov. Dôvodom je plánovaná rekonštrukcia územia

Mesto Trnava pripravuje výrub stromov na Zelenom kríčku. Odstránenie drevín súvisí s dlhodobo pripravovaným projektom komplexnej rekonštrukcie lokality.

Radnica plánuje uskutočniť výruby na Zelenom kríčku v období od 20. februára do 10. marca 2020. Dodávateľa hľadá prostredníctvom zverejnenej výzvy na predloženie cenovej ponuky.

Celkom majú na Zelenom kríčku odstrániť 36 stromov a 11 metrov štvorcových záhona ruží.

Ilustračné foto

Z územia odstránia sedem kusov smreka omorikového, šesť borovíc lesných, po päť topoľov bielych, javorovcov jaseňolistých a smrekov pichľavých, dve brezy previsnuté, sofory japonské a čerešne pálkaté, ako aj po jednom kuse pajaseňa žliazkatého a pagaštana konského.

Veľká investičná akcia s oficiálnym názvom Rekonštrukcia miestnej komunikácie Zelený kríčok mala podľa predbežných informácií odštartovať v roku 2018, dokončená mala byť vlani.

Architektonickú štúdiu si nechala radnica vypracovať ešte v roku 2016.

„Moje predstavy sú také, že hneď po tom, ako budeme poznať výsledok záverečného účtu za rok 2018, by sme sa pustili do rekonštrukcie Zeleného kríčka. Ide o projekt, ktorý nebude lacný a pripravenosť zo strany mesta je vo veľmi vysokom štádiu. Verím tomu, že sme blízko získaniu stavebného povolenia a nastavenia podmienok verejného obstarávania,” povedal nám primátor Peter Bročka vo februári 2019.

Meškanie rekonštrukcie Zeleného kríčka spôsobili podľa radnice najmä obštrukcie v procese získavania výrubových povolení. Žiadosť o výrub podalo mesto v marci 2018, teda takmer pred dvoma rokmi.

V rámci obnovy územia dôjde ku komplexnej obnove nielen komunikácií, ale aj autobusových nástupísk, parčíka, chodníkov, spevnených plôch, výsadbe novej zelene, ako aj k inštalácii nového verejného osvetlenia a mobiliáru.

Architektonická štúdia z roku 2016

Zdroj: Mesto Trnava / Ing. arch. Bocán / Ing. arch. Bocánová

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2020 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Zelenom kríčku odstráni mesto 36 stromov. Dôvodom je plánovaná rekonštrukcia územia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.