reklama

Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka

Mesto Trnava žiada o povolenie na výrub takmer troch desiatok stromov na Zelenom kríčku. Dôvodom je príprava územia pre avizovanú investičnú akciu komplexnej rekonštrukcie a celkovej obnovy územia.

Výrub na Zelenom kríčku sa má týkať piatich topoľov, štyroch smrekov pichľavých, dvoch kusov brezy previsnutej, jedného pagaštana konského, šiestich smrekov pančičov, dvoch čerešní, siedmich borovíc a dvoch kusov drevín druhu sofora japonská.

Veľká investičná akcia s oficiálnym názvom Rekonštrukcia miestnej komunikácie Zelený kríčok by podľa predbežných informácií mala odštartovať v roku 2018, s dokončením sa počíta o rok neskôr.


Zelený kríčok v súčasnosti

Reprofoto: Google Maps

Schválený rozpočet na rok 2018 zatiaľ počíta len so sumou 50-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie a realizačného projektu.

Zmluva s dodávateľom v hodnote 55-tisíc eur s DPH bola podpísaná v priebehu novembra 2017, vypracovaný projekt by malo mesto Trnava obdržať v priebehu marca 2018.

Následne budú jasnejšie predpokladané investičné náklady na stavebné práce a mesto môže začať v ďalších týždňoch pripravovať a zverejniť podmienky verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác.

Trnavská radnica si v roku 2016 nechala vypracovať aj architektonickú štúdiu, na základe ktorej bude projektová dokumentácia spracovaná.

V rámci rekonštrukcie Zeleného kríčka dôjde ku komplexnej obnove nielen komunikácií, ale aj autobusových nástupísk, parčíka, chodníkov, spevnených plôch, zelene, ako aj k inštalácii nového verejného osvetlenia a mobiliáru.

Zámer v tejto fáze predpokladá aj s vybudovaním novej samostatnej lávky pre cyklistov vedľa cestného premostnenia ponad Trnávku.


Architektonická štúdia

Zdroj: Mesto Trnava / Ing. arch. Bocán / Ing. arch. Bocánová

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2018 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka”

 1. 1
  lsstt says:

  jáj, cca 30ks? ideme robiť nový park, preto musíme vyrúbať starý?

 2. 2
  Parva Roma says:

  …a zasa cesta z dlažby…pri Bernolákovi sa už rozpadá…

  • 2.1
   Tomsa says:

   Cesta z dlazby je na druhej strane nastupista pokial dobre vidim

  • 2.2
   sTToka says:

   Cesta z dlažby je lepšia
   všetky siete vedú pod cestou
   v prípade, že sa niečo pokazí, dlažba sa rozoberie a uloží naspäť
   Nemusí sa rezať asvalt a nebude to flakaté po zaplátaní
   Praha je oveťa bohatšie mesto a tam to už pochopili, že dlažba je lepšia

   • 2.2.1
    dzony says:

    keby len praha, cela vyspela europa, len tu sa ludkovia cuduju jak somar opici

   • 2.2.2
    DPH says:

    Teraz to už začínam chápať aj ja, všetci čo tvrdíte že cesta z dlažobných kociek je lepšia alrernatíva ako asvaltové cesty. Keď aj v Trnave budeme taký bohatý ako v Prahe aj my to pochopíme. V jednom sme Prahu predbehli, boli nám udelené výsady slobodného kráľovského mesta skôr ako Prahe. Chcel by som iba skromne poznamenať, počkajme až budeme taký bohatý !!!!!

 3. 3
  Woffis says:

  A Ivan Novotny cez pani Danielu Novotnu a firmu WOFFIS je umlcany: http://www.trnavskyhlas.sk/c/23377-detske-ihriska-v-trnave-uz-ma-kto-opravovat-firma-ziskala-zakazku-na-styri-roky.htm. Cakam na dalsie podobne manevre. Prepojenie je jasne

  • 3.1
   CSC says:

   Novotný bude mať ešte väčšiu hlavu a do búdy sa mu nechce. Šéfovi Trnavskej žumpy sa nechcelo stávať ráno na synov tréning tak spravil revolúciu.

 4. 4
  obcan says:

  Podla ktorej z fotiek sa to bude realizovat?Posledna a predposledna su diametralne odlisne vizualizacie.

  Co sa vyrubu stromov tyka,co Nitrianska ulica (vystavba predajne BMW)?

  • 4.1
   George says:

   vobec nie su odlisne podla mna. ta predposledna je pohlad od hlavnej cesty, posledny zaber je z tej uzkej cesticky pri galerii. preto aj ta vejarova dlazba pre auta.

   • 4.1.1
    obcan says:

    Dakujem za vysvetlenie.

   • 4.1.2
    asad says:

    Nie, obe su od od tej uzkej cesticke, len predposledny obrazok je zo “zadnej” strany bus pristreskov a posledny je az z tej uzkej cesticky .

    PS: predposledny obrazok je “robeny” z miesta medzi tou fontanou a bus pristreskom

 5. 5
  DPH says:

  Skúsme to dať dokopy, čo tento rok sme naplánovali Ružový park s premiestneným pomníka osloboditeľov, Mólo v kamenáči, Štrky jazero s úpravou okolia,Zelený Kríček úprava zelene a vybudovanie novej cesty a chodníkov, Cyklo veža na stanici. Pokiaľ som niečo zabudol prosím DOPLNIŤ !!!!!

  • 5.1
   architekt says:

   DPH ty si povolaním architekt ? Máš nejakú kvalifikáciu, aby si vecne a odborne oponoval skutočným architektom, urbanistom a pamiatkárom ? Alebo ideš na to sedláckym rozumom a la 5 cenová ? Ogrcaný Zelený Kríček mal byť spravený pred 20 rokmi. Vieš koľko ľudí tam v tom chaose čaká denne na spoj a nemajú ísť kam deti a ženy na WC. To ti nevadí ?
   Čo ti vadí, že bude Trnava krajšia a za vás tu skapal pes ?
   Si fakt trápny.

   • 5.1.1
    topu says:

    DPH je dement zbytocne reagovat a robit si nervy :)

    • 5.1.1.1
     DPH says:

     V Trnave skapal pes je výrok nezávislého poslanca za stranu Smer, žeby už bol z neho architekt? Ja som slušným spôsobom chcel upozorniť, že na tie sníčky je potrebné finančné krytie, pokiaľ sú, je to v pohode. Tuším vám už dochádza, že končíte a čaká vás tvrdý nekontrolovaný dopad do reality. Ale ani to ťa neoprávňuje sa takto vyjadrovať. Táto taktika ohúriť deti a skutek, utek je typická pre nezávislých, závislých. Novotný len hľadá zámienku potom to zrušiť. Matovič už predbehol aj Fica v ataku novinárov, on ich chce fyzicky napádať. Takže pozri sa do zrkadla a uvidíš tam toho DEMENTA .

     • 5.1.1.1.1
      hugo says:

      Máš pravdu končíte – krysy už utekajú.
      Za mesiac budete mať 0 členov.
      Zajtra je MDŽ môžete oslavovať, ale bude to kar.

   • 5.1.2
    DPH says:

    Architekt ty patríš tiež ku generácii ktorá nerozumie prečítanému textu.Ja len chcem upozorniť že zverejňovanie akcií, ktoré sú mnoho krát v rovine snenia prezentovať, ako za akcie už tesne pred spustení je populistické a odpútavajúce od reality. Vytvárať dojem že všetko fachčí naplno pre blaho občana. Ten Zelený Kríček by nebol ogrcaný, keby bol priebežne upratovaný,podľa frekvencie pohybujúcich sa ľudí. Vám projektantom a architektom maximálne vyhovuje vyhotovovanie projektov do zásuvky. Mať financi vynaložené na nerealizované akcie, alebo na čakajúce na realizáciu to by bola predvolebná kampaň, rovnajúca sa Adventným trhom. Rozprávať čo malo byť spravené pred 20 rokmi je znovu v teórii odpútavania pozornosti od danej reality. Môžeš sa prikriť len takou perinou na akú máš.

    • 5.1.2.1
     Tokl says:

     Zeleny kricek je totalne rozpadnuty a nie neupratany. Uz mal byt spraveny roky takze tie mesiace za ktore by sa malo zacat s jeho opravou sa da prezentovat ako tesne pred spustenim…

     • 5.1.2.1.1
      DPH says:

      Na tento rok v rozpočte 55 tisíc na projektovú dokumentáciu. To je všetko. Radosť predčasná, pokiaľ sa o človeku hovorí žije, to je účel. Keď nič nerobí ,nič nepokazí. Peťo na hrad aj s architektom. Tú búdku si dajte z Adventných trhov na železničnú stanicu a utešujte ľudí čo im ušiel vlak, budete užitočnejší. Polikvidujte veci aby ste to stihli do novembra a zbohom.

  • 5.2
   JR says:

   Keby sa podaril aspoň projekt premiestnenia pomníka “osloboditeľov”, tak budem spokojný.

  • 5.3
   Jánoš says:

   Nemali by sme zabúdať ani na sľubovanú revitalizáciu parčíka na Kapitulskej ulici. Súčasný stav, umocnený poroztĺkaným osvetlením, chýbajúcim zábradlím na schodoch, komunitnými stretnutiami bezdomovcov, a pod. je neprípustný.

 6. 6
  danTT says:

  Je to pekný a dobrý projekt…..tiež by som to nanovo celé vysadil tak ako je plánované (tie topole už dožívajú, bohužial , ale je to tak) Ak sa tam vysadia vzrastlé stromy, rýchlo dorastú…..

  • 6.1
   DPH says:

   Všetky sú dobré, až na premiestnenie pomníka osloboditeľov a móla v Kamenáči, to je nezmysel. Už len to najmenej podstatné peniaze na realizáciu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.