reklama

Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka

Mesto Trnava žiada o povolenie na výrub takmer troch desiatok stromov na Zelenom kríčku. Dôvodom je príprava územia pre avizovanú investičnú akciu komplexnej rekonštrukcie a celkovej obnovy územia.

Výrub na Zelenom kríčku sa má týkať piatich topoľov, štyroch smrekov pichľavých, dvoch kusov brezy previsnutej, jedného pagaštana konského, šiestich smrekov pančičov, dvoch čerešní, siedmich borovíc a dvoch kusov drevín druhu sofora japonská.

Veľká investičná akcia s oficiálnym názvom Rekonštrukcia miestnej komunikácie Zelený kríčok by podľa predbežných informácií mala odštartovať v roku 2018, s dokončením sa počíta o rok neskôr.


Zelený kríčok v súčasnosti

Reprofoto: Google Maps

Schválený rozpočet na rok 2018 zatiaľ počíta len so sumou 50-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie a realizačného projektu.

Zmluva s dodávateľom v hodnote 55-tisíc eur s DPH bola podpísaná v priebehu novembra 2017, vypracovaný projekt by malo mesto Trnava obdržať v priebehu marca 2018.

Následne budú jasnejšie predpokladané investičné náklady na stavebné práce a mesto môže začať v ďalších týždňoch pripravovať a zverejniť podmienky verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác.

Trnavská radnica si v roku 2016 nechala vypracovať aj architektonickú štúdiu, na základe ktorej bude projektová dokumentácia spracovaná.

V rámci rekonštrukcie Zeleného kríčka dôjde ku komplexnej obnove nielen komunikácií, ale aj autobusových nástupísk, parčíka, chodníkov, spevnených plôch, zelene, ako aj k inštalácii nového verejného osvetlenia a mobiliáru.

Zámer v tejto fáze predpokladá aj s vybudovaním novej samostatnej lávky pre cyklistov vedľa cestného premostnenia ponad Trnávku.


Architektonická štúdia

Zdroj: Mesto Trnava / Ing. arch. Bocán / Ing. arch. Bocánová

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2018 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.