reklama

Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka

Mesto Trnava žiada o povolenie na výrub takmer troch desiatok stromov na Zelenom kríčku. Dôvodom je príprava územia pre avizovanú investičnú akciu komplexnej rekonštrukcie a celkovej obnovy územia.

Výrub na Zelenom kríčku sa má týkať piatich topoľov, štyroch smrekov pichľavých, dvoch kusov brezy previsnutej, jedného pagaštana konského, šiestich smrekov pančičov, dvoch čerešní, siedmich borovíc a dvoch kusov drevín druhu sofora japonská.

Veľká investičná akcia s oficiálnym názvom Rekonštrukcia miestnej komunikácie Zelený kríčok by podľa predbežných informácií mala odštartovať v roku 2018, s dokončením sa počíta o rok neskôr.


Zelený kríčok v súčasnosti

Reprofoto: Google Maps

Schválený rozpočet na rok 2018 zatiaľ počíta len so sumou 50-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie a realizačného projektu.

Zmluva s dodávateľom v hodnote 55-tisíc eur s DPH bola podpísaná v priebehu novembra 2017, vypracovaný projekt by malo mesto Trnava obdržať v priebehu marca 2018.

Následne budú jasnejšie predpokladané investičné náklady na stavebné práce a mesto môže začať v ďalších týždňoch pripravovať a zverejniť podmienky verejnej súťaže na dodávateľa stavebných prác.

Trnavská radnica si v roku 2016 nechala vypracovať aj architektonickú štúdiu, na základe ktorej bude projektová dokumentácia spracovaná.

V rámci rekonštrukcie Zeleného kríčka dôjde ku komplexnej obnove nielen komunikácií, ale aj autobusových nástupísk, parčíka, chodníkov, spevnených plôch, zelene, ako aj k inštalácii nového verejného osvetlenia a mobiliáru.

Zámer v tejto fáze predpokladá aj s vybudovaním novej samostatnej lávky pre cyklistov vedľa cestného premostnenia ponad Trnávku.


Architektonická štúdia

Zdroj: Mesto Trnava / Ing. arch. Bocán / Ing. arch. Bocánová

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2018 14:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výrubom stromov začína príprava územia na komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.