reklama

Mesto Trnava vyhodnotilo ponuky na rekonštrukciu Zeleného kríčka. Víťaz predložil v súťaži cenu takmer 2,1 milióna eur

Mesto Trnava ukončilo proces verejného obstarávania najväčšej investičnej akcie v roku 2021 – rekonštrukcie Zeleného kríčka a zverejnilo výsledky súťaže na zhotoviteľa stavebných prác.

Odbor verejného obstarávania na Mestskom úrade v Trnave zverejnil 3. marca 2021 informáciu o výsledku vyhodnotenia ponúk predložených vo verejnej súťaži na komplexnú obnovu Zeleného kríčka. Stavebné firmy mohli predkladať svoje súťažné ponuky do 29. januára.

Na prvom mieste sa umiestnila ponuka spoločnosti Kami Profit so sídlom v Bratislave, ktorá predložila do verejnej súťaže cenu za zhotovenie rekonštrukcie vo výške 2 milióny 88-tisíc eur s DPH, čo je o 592-tisíc eur menej, než bola stanovená predpokladaná hodnota zákazky na základe projektovej dokumentácie.

V súťaži posudzovali šesť predložených ponúk uchádzačov, ponuka na druhom mieste bola v hodnote 2 milióny 133-tisíc eur, uchádzač na tretej priečke ponúkol cenu 2 milióny 311-tisíc eur s DPH. Najvyššia ponuka na šiestej priečke bola za cenu 2,61 milióna eur s DPH.

V prípade, že sa žiadny z neúspešných uchádzačov neodvolá voči rozhodnutiu o výsledku súťaže, zmluva s víťazom by mala byť podpísaná v priebehu marca. Trnavská radnica odhaduje, že stavebné práce potrvajú 9 mesiacov.

Je tak možné predpokladať, že ak sa nestane nič neočakávané, rekonštrukcia sa začne v prvom štvrťroku a dokončená by mohla byť do konca roka 2021.

Investičnú akciu hradí mesto z vlastného rozpočtu.

Vizualizácia: Mesto Trnava

V rámci rekonštrukcie projekt uvažuje s opravou samotného telesa miestnej komunikácie v rozsahu od mosta cez Trnávku (úroveň odbočenia na čerpaciu stanicu) až po odbočenie na Šrobárovu ulicu resp. na Rybníkovú ulicu, vrátane všetkých peších trás, plôch nástupísk autobusových zastávok, vedľajšej časti miestnej komunikácie vedenej za plochami zelene popri budovách v smere ku Galérii Jána Koniarka a úpravou prejdú aj priechody na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska a Zelený kríčok.

Súčasťou investičnej akcie bude aj vybudovanie časti cyklochodníka v ploche zelene a lávky pre chodcov a cyklistov cez Trnávku.

Projekt obsahuje aj zámer komplexnej obnovy a výsadby novej zelene, pre ktorú bude vybudovaný aj závlahový systém.

Dôjde tiež k obnove verejného osvetlenia, osadené budú nové zastávkové prístrešky, pribudne okrasná fontána, pitná fontána, nové prvky mobiliáru, k dispozícii budú aj verejné toalety.

Cestný most nad Trnávku prejde sanačnými úpravami, vzdušné elektrické vedenie bude preložené do zeme, na kríčku nainštalujú aj kamerový systém prepojený na mestskú políciu.

Hlavná komunikácia na Zelenom kríčku zostane zachovaná ako dvojpruhová, jednosmerná s pridruženým pásom pre autobusovú dopravu. Povrch bude asfaltový, časť preferenčného pásu pre autobusy v rozsahu nástupišť dostane cementobetónový povrch.

Na pešie trasy budú použitý povrch z betónových platní s protišmykovou úpravou. Chodník po ľavej strane (oproti zastávkam) bude zrekonštruovaný.

Chodník od svetelnej križovatky s Hospodárskou bude rovnako opravený, počíta sa tiež so zbúraním betónového múrika na moste. Nahradí ho zábradlie.

Za mostom sa chodník stočí vpravo a napojí sa na chodník medzi galériou a ČSOB, ktorý bude rovnako zrekonštruovaný.

Vizualizácia: Mesto Trnava

V rámci rekonštrukcie budú vybudované nové plochy nástupísk s prvkami bezbariérovosti. Dôjde aj k odstráneniu drobných prevádzok.

Projekt počíta aj s prestavbou jestvujúceho objektu verejného WC a prístavbou prevádzkových priestorov – kiosku. Navrhovanou stavbou vznikne jednopodlažný, podpivničený objekt, zastrešený kombináciou plochých striech. Prestavba rieši dispozičné riešenie existujúceho jednopodlažného podzemného objektu verejného WC, ktorý je čiastočne zapustený do terénu.

Cyklisti využijú od svetelnej križovatky vlastnú cestičku, súbežnú s chodníkom. Pred mostom bude cyklochodník odklonený na novú lávku cez Trnávku, pokračovať bude smerom ku galérii po bočnej komunikácii smerom k Štefánikovej ulici alebo v smere do promenády.

Celková dĺžka premostenia lávky bude takmer 15 metrov, široká bude 4,6 metra. Na oboch okrajoch nosnej konštrukcie bude osadené zábradlie z nerezovej ocele. Lávka bude určená pre chodcov aj cyklistov.

V rámci drobnej architektúry a mobiliáru projekt počíta s umiestnením nových lavičiek, odpadkových košov, nové budú aj označenia autobusových zastávok, cyklostojany, zastávkové prístrešky s príslušenstvom a vegetačnými strechami, pitná a okrasná fontána, pribudne aj svetelná iluminácia zvýrazňujúca vstup do Galérie Jána Koniarka.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2021 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.