reklama

Trnava vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Zeleného kríčka, predbežná cena je takmer 2,7 milióna eur

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác komplexnej obnovy Zeleného kríčka. Podmienky verejnej súťaže zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie 13. novembra 2020.

Mesto Trnava pripravuje komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka od roku 2017. Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na základe projektovej dokumentácie na 2 milióny 680-tisíc eur s DPH, investičnú akciu hradí mesto z vlastného rozpočtu. Konečnú cenu zrejme znížia predložené ponuky uchádzačov.

Trnavská radnica odhaduje, že stavebné práce potrvajú 9 mesiacov. Uzávierka lehoty na predkladanie ponúk uchádzačov uplynie 29. januára 2021.

Je tak možné predpokladať, že ak sa nestane nič neočakávané, rekonštrukcia začne v prvom štvrťroku 2021 a dokončená by mohla byť do konca budúceho roka.

V rámci rekonštrukcie projekt uvažuje s opravou samotného telesa miestnej komunikácie v rozsahu od mosta cez Trnávku (úroveň odbočenia na čerpaciu stanicu) až po odbočenie na Šrobárovu ulicu resp. na Rybníkovú ulicu, vrátane všetkých peších trás, plôch nástupísk autobusových zastávok, vedľajšej časti miestnej komunikácie vedenej za plochami zelene popri budovách v smere ku Galérii Jána Koniarka a úpravou prejdú aj priechody na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska a Zelený kríčok.


Zelený kríčok

Súčasťou investičnej akcie bude aj vybudovanie časti cyklochodníka v ploche zelene a lávky pre chodcov a cyklistov cez Trnávku.

Projekt obsahuje aj zámer komplexnej obnovy a výsadby novej zelene, pre ktorú bude vybudovaný aj závlahový systém.

Dôjde tiež k obnove verejného osvetlenia, osadené budú nové zastávkové prístrešky, pribudne okrasná fontána, pitná fontána, nové prvky mobiliáru, k dispozícii budú aj verejné toalety.

Cestný most nad Trnávku prejde sanačnými úpravami, vzdušné elektrické vedenie bude preložené do zeme, na kríčku nainštalujú aj kamerový systém prepojený na mestskú políciu.

Hlavná komunikácia na Zelenom kríčku zostane zachovaná ako dvojpruhová, jednosmerná s pridruženým pásom pre autobusovú dopravu. Povrch bude asfaltový, časť preferenčného pásu pre autobusy v rozsahu nástupišť dostane cementobetónový povrch.

Na pešie trasy budú použitý povrch z betónových platní s protišmykovou úpravou. Chodník po ľavej strane (oproti zastávkam) bude zrekonštruovaný.

Chodník od svetelnej križovatky s Hospodárskou bude rovnako opravený, počíta sa tiež so zbúraním betónového múrika na moste. Nahradí ho zábradlie.

Za mostom sa chodník stočí vpravo a napojí sa na chodník medzi galériou a ČSOB, ktorý bude rovnako zrekonštruovaný.

V rámci rekonštrukcie budú vybudované nové plochy nástupísk s prvkami bezbariérovosti. Dôjde aj k odstráneniu drobných prevádzok.

Projekt počíta aj s prestavbou jestvujúceho objektu verejného WC a prístavbou prevádzkových priestorov – kiosku. Navrhovanou stavbou vznikne jednopodlažný, podpivničený objekt, zastrešený kombináciou plochých striech. Prestavba rieši dispozičné riešenie existujúceho jednopodlažného podzemného objektu verejného WC, ktorý je čiastočne zapustený do terénu.

Cyklisti využijú od svetelnej križovatky vlastnú cestičku, súbežnú s chodníkom. Pred mostom bude cyklochodník odklonený na novú lávku cez Trnávku, pokračovať bude smerom ku galérii po bočnej komunikácii smerom k Štefánikovej ulici alebo v smere do promenády.

Celková dĺžka premostenia lávky bude takmer 15 metrov, široká bude 4,6 metra. Na oboch okrajoch nosnej konštrukcie bude osadené zábradlie z nerezovej ocele. Lávka bude určená pre chodcov aj cyklistov.

V rámci drobnej architektúry a mobiliáru projekt počíta s umiestnením nových lavičiek, odpadkových košov, nové budú aj označenia autobusových zastávok, cyklostojany, zastávkové prístrešky s príslušenstvom a vegetačnými strechami, pitná a okrasná fontána, pribudne aj svetelná iluminácia zvýrazňujúca vstup do Galérie Jána Koniarka.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2020 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Trnava vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Zeleného kríčka, predbežná cena je takmer 2,7 milióna eur”

 1. 1
  priority says:

  Zaujímavé ako sa vždy prerába a investuje v centre na mieste kde zrovna náhodou stavia developer Púpava investment. To isté bola Halenárska – mesto z našich peňazí zdvihne hodnotu nehnuteľností vybraným firmám. Pritom parcelu na Kríčku kde stavajú Uličku donedávna vlastnilo mesto, vyčistilo mesto a lacno predalo mesto… Kedysi musel developeer upraviť okolie novostavby z vlastných prostriedkov, nap. Leonardo – Hollého, Malá Paríž – Hornopotočná, Ľudovít – Hviezdoslavova/Hornopotočná. Dnes je to naopak, my všetci im dvíhame zisky… Podobne je teraz na tom Severná veža, nevýhodné investície ostali na mesto, súkromník parádne zarába na prenájmoch, mesto dodalo pozemky zadarmo

 2. 2
  Ppppp says:

  Napis cenu za ten pozemok. Bolo to okolo 70000e a to ho mesto na vlastne naklady vycistilo a zburalo stare domy… a presne v tom case vznikla aj myslienka na obnovu ZK, napis kedy a za kolko to mesto predalo a aj vedlajsi prechodny pozemok na Frantiskansku…

  • 2.1
   Mestske zasahy says:

   Napad na obnovu Kricka vznikol z Mestskych zasahov z roku 2016 odkial pochadzaju aj vizualizacie. To bol projekt, kde sa mohol kazdy Trnavcan zapojit a prezentovat svoje napady. Podla mestsky zasahov prebehla aj rekonstrukcia vnutrobloku na Gejzu Dusika.

 3. 3
  Ppppp says:

  Cenu za predaj pozemku na ZK, kde znovu stavia investor Pupavy, presne ako Halenarska, este to ani nebolo schvalene a uz mal developer vizualizacie ulice ako to bude vyzerat. A mimochodom Halenarska sama reklamacia, nasilu skolaudovane a mesto na svoje naklady opravuje co ma byt v zaruke.
  Severna veza – investor dostal zadarmo pozemky na 30r , investoval zevraj 300000 a mesacne ma niekolko tisic e na najomnom. A mesto okolo opravi vsetko co sa skvelym investorom neoplatilo… toto je vyhodny kseft pre mesto? Akurat ta pre hipsterskych fejsbukovacov co sa nikdy nemuseli zivit, lebo toto je bizniz model cista strata pre mesto a cista vyhra pre uzasnych investorov

  • 3.1
   Jan says:

   Áno to je ten skvelí biznis plán vyvolených detí a ty sa brániš že proti rozkrádaniu sú na ich strane všetky orgány, inštitúcie, polícia, prokuratúra. Nakoniec budeš spokojný keď ťa nechajú prežiť. Po požití čaju zo žihlavy dvojdomej, záchvat smiechu a výkriky, čo si nasporili KDHáci za 20 rokov ja za 4 roky. Hovorilo sa o domčeku pod hradbami, že si zobral úver na jeho kúpu. Okolie si dal spraviť pekné aj mesto sa intezívne stará o údržbu novo vybudovaného klimatického centra aj s odpočinkovou časťou. Púpava možno tiež poskytne apartmán pre volených predstaviteľov radnice.

 4. 4
  dezoláti says:

  Nezabúdajte na šialené úľavy ÚP pre vlastníkov Cukrovaru.
  Ako na bežiacom páse zrušili vynútené investícii, ktoré bude musieť vybudovať v budúcnosti mesto. To ale na to nemá ani nebude mať peniaze.
  Privatizérmi Cukrovaru boli Široky, Šebo – spolu rabovali tzv Harvardské fondy.
  Infošky o nich nájdete v ÚPN časť ŠTB. Údajne ich riadil istý Zoro K. momentálne v teplákoch.
  Pre týchto teraz zapracovalo 25 tajtrlíkov. Tí ich riadia. Tým slúžia.
  Developer zisky mesto náklady. Ľahká matematika dezolátov.

 5. 5
  hííík says:

  Celkovo 7 obyčajných autobusových zástavok a 1 hajzel za 2.700.000 €
  To vychádza na 385.000 € za búdu -1 zástavku + 6 záchodových mís a pisoárov.
  Údajne máme jasať a híkať …
  béééé bééééé bééééé

  • 5.1
   realita says:

   Prosim? To je totalna demagogia. Na Kricku budu opravene cesty(pred zastavkami aj za zastavkou), pribudne cyklolavka a cyklochodnik, opravene budu aj chodniky, vemeni sa osvetlenie, zastavky budu mat zelene strechy a nebude to len WC, ale bude to objekt, kde bude sidlit nejaka kaviaren. Toto vybudovat je drahe. Zatial je to len priebezna cena podla projektanta, ktory musi dodrziavat ceny trhu. Verejne obstaravanie to moze znizit az o 20%, takze potom sa mozme.bavit o tej cene. Fakt ma zajima odkial si zobral taku cenu, lebo to je vystrel do tmy

  • 5.2
   YXKS says:

   híííkač, mal by si robiť niečo zmysluplnejšie, ako stále chrliť trápne bludy
   Kritika by mala byť vecná. Inak robíš blbečka sám zo seba.

 6. 6
  martin.b says:

  Skolauduje Uličku Stavebný úrad tak ako sa stavia? Podľa UP CMZ sa tam môže postaviť budova ktorá môže mat len 2nadzemné podlažia a dvojpodlažné podkrovie označenie 2P2 podľa výkresu B 2/1 na predmetný pozemok , čo je aj uvedené v Rozhodnutí zo dna 02.06.2020 č.-OSaŽP/673-28205/2020/Bj. : Do zeleného kríčka je teda situovaný objekt s prízemím pre odstavenie 12 tich osobných vozidiel a technickým zázemím. Prízemie objektu tvoria priestory vstupu do bytového domu s miestnosťou pre kotolňu a obchodný priestor. V rámci miestnosti pivníc zadného krídla sa k týmto priestorom navrhuje výlevka, alebo umývadlo pre upratovanie spoločných priestorov. Na 2.np až dvojpodlažnom podkroví je situovaných 10 bytových jednotiek ( jeden nebytový kancelársky priestor č.2 ) jedno a dvojizbových s jedným trojizbovým bytom č.1. Hlavným vertikálnym jadrom je schodisko s osobným výťahom.
  No ale invest (pupava) stavia 3podlažnu budovu + jedno podkrovie , čo ale UP CMZ nedovoľuje. Zaujímavé je aj umiestnenie balkónov nad chodník ako investor preukázal vlastníctvo tohto pozemku. Zaujímavé bude aj splnenie koeficientu zelene.

  • 6.1
   priority says:

   Tu sa tu určite skolauduje, povinná vôľa zasiahne… Pred LT keď sa stavalo v centre, tak sa muselo dodržať max 2 poschodia, žiadne balkóny do ulice a celé okolie – chodníky, zeleň, osvetlenie a podobne musel urobiť developer (Leonardo na Hollého, Malá Paríž na Hornopotočnej, U Ľudovíta Hviezdoslavova/Hornopotočná). Dnes im okolie platíme my z mestského rozpočtu a úroveň je hlavne na oko. Stačí Halenárska. +. fáza neskolaudovaná, samý problém ale realizátor vyhrá súťaž na 2. fázu. Všetky pôvodné kocky na prechodoch sa rozpadli a museli meniť, čadičové kocky pre konské povozy stále vypadávajú a je ich treba zasypávať štrkom, zavlažovanie nefunguje, je v záruke ale opraví ho mesto. Hlavné že developer Púpava tam mal 2-3 projekty a do ulice neinvestoval ani euro

 7. 7
  priority says:

  Toto sú také náhody ako že Bročkova parcela 376 na ulici Horné Bašty susedí s parcelou čo vlastní North Tower 377 a náhodou túto zabudnutú medzi uličku mesto kompletne zrekonštruovalo.
  Argument že Bročka tam má plombu – úver neznamená, že je to úver na ten pozemok, založiť čistý pozemok je jednoduché a prečo nečerpať za výhodný úrok úver, dom dokončí náhodou firma čo robí aj susedný dom… no jedna báseň

  • 7.1
   Jan says:

   Nie si ty Ľudovít Makó a rozhodol si sa rozprestieť celú činnosť vedenia mesta Trnava z Hlavnej 1. Užívaj si slobodu a v sobotu nepracuj. Lebo človek pred 6 rokmi tesne pred osobným bankrotom si užíva svoj americký sen. Priority, priority.!.!.!

 8. 8
  Vinco says:

  Už som to tu písal ale pred rokom, Brocka ten svoj dom kúpil od Marciana. On bol majiteľ predtým. Mozaiku si doplňte sami.

  • 8.1
   ## says:

   Či je alebo nie je toto pravdou, necháme na iných. V každom prípade nie je štandardné, aby komunálny štatutár kupoval nehnuteľnosti od takmer dvornej firmy. V civilizovaných krajinách by takáto súhra náhod po ich zverejnení viedla k ukončeniu výkonu vo funkcii, s najväčšou pravdepodobnosťou na vlastnú žiadosť.
   V menej civilizovaných krajinách býva celé spektrum riešení, viď rôzne skutočné historické udalosti:
   – dotyčný sa tvári, akože jeho sa to teda vôbec netýka,
   – stiahnutie sa do úzadia a ukončenie funkcie zo zdravotných dôvodov,
   – odvolávanie,
   – prokurátorský zásah,
   – defenestrácia,
   – atď.

 9. 9
  no toto says:

  Evidentne na hipsterských starostov nedosiahne ani investigatívna novinárčina, alebo tá funguje len voči vybraným ľuďom?
  Stačí si pozrieť náhodne skoro na deň rovnaké zápisy na LV týchto susedných domčekov:
  BROČKA: V 9215/2018 – Kúpna zmluva, vklad povolený dňa 30.01.2019 – 710/19
  Marcián North Tower: V 9153/2018 Záložná zmluva k nehnuteľnostiam č.
  864/CC/17-ZZ3, vklad povolený dňa 28.01.2019 – 683/19
  Firma CS, North Tower, inwest (Zelený kríčok stavba) všade sa objavuje náhodne Bročkov sused…

 10. 10
  ludia citajte says:

  Je pekné čo sa robí, ale pri najväčšom rozpočte aký kedy bol a ešte aj zvýšený o naše dane, a to niekoľkonásobne je to ľahké… jednoducho ten skvelý primátor nie je až tak skvelý, zarábajú okolo neho len určité firmy a vybraní ľudia a evidentne z toho aj on profituje…
  Nikto v Trnave to nevidí, alebo len nechce vidieť… A slobodný šuhajko len zaliezol a ukrýva sa za virtuálnymi svetom svojimi grafickými štúdiami… Ako sa náhodou dostal k domu v centre mu nestojí za informovanie svojich poddaných…. že to má spojitosti s trnavským oligarchom Ing. Miroslav Marcian, PhD. už ani netreba vysvetlovať, tomu pánkovi patria takmer všetky lukratívne zákazky na meste a ešte mu aj predal dom a sú náhodou aj susedia na ulici Horné bašty, tak ako sa tu už písalo, je angažovaný aj do investície Zelený kríčok. Dom Bročku je v tej jedinej malej časti ulice, čo zrovna náhodou mesto narýchlo zrekonštruovalo a ešte aj s nezmyselným obojsmerným cyklochodníkom, aj keď na to absolútne nie je priestor a reálna možnosť jazdiť v oboch smeroch… Ale pán starosta Bročka, si zariadil aj takýto nezmysel za peniaze nás všetkých občanov… chýba len vôľa ísť za pánom nadpozemským BROČKOM a namietať, prečo si z našich peňazí prilepšuje a takisto stále tým istým firmám za naše peniaze zveľaduje investície, hlavne kde figuruje Marcián a vyvolený developeri Púpava a spol, stačí sa pozrieť na posledné roky za monopolnej vlády LT, asi v preklade Lutujme To…

  • 10.1
   sprava says:

   Ja osobne si myslím že ísť za Bročkom ml. nie je ani tvoja ani naša úloha ,je to práca orgánov k tomu zriadených, k našej smole fungujú len na základe objednávky. Všetci si pamätáme podporu OĽaNO v zastúpení župana Viskupiča pred voľbami samosprávy. Kat Smeru nechce vidieť počínanie primátora a jeho čachre machre včetne nového povrchu cesty kde kat býva. DOM v hodnote 0.5 miliónika je malé všimné za nadprácu pre nového oligarchu, keď mu prihrá na štyri roky 4,9 miliónika na údržbu ciest. Jupet mal údržbu ciest cca 200 000 eur, keď havarijné práce musel zabezpečiť za 24 hodín, nevynímajúc sviatky a dni voľna. Takto bez súťaže si ročne nakladá bez súťaže s 1 miliónikom, súťažou by sa cena znížila o 30% x 4 roky, na kávičku s domčekom stačí. Aby aj župa bola spokojná prenájom chalúpky na Hlavnej 17, nájom nie je zverejnený, dom politickej výchovy za 7,7 miliónika za naše peniažky sa môže začať prerábať. Potom pozbierame testy plávajúce v Dunaji a na kávičku aj v Bratislava zarobené. Mal by sa uzákoniť zákon o voľbách do národnej zrady každé 2 roky, počet bohatých by sa zdvojnásobil.

 11. 11
  sprava says:

  A to ten náš líder pôvodne nechcel ochranku, už strieľa do ľudí gumovými projektilmi, vozí sa na opancierovanom aute, ulica s novým položeným povrchom sa nesmie používať pre policajné zátarasy. Anna Belousovová hovorí, aby ho ľudia nemohli vystískať. Vojnový Anglický premiér Churchil po napadnutí povedal občanom, že im sľubuje pot a krv, obetu za vlasť. Ten náš nevie slušne poprosiť občanov o disciplínu a dodržiavať rozostupy, dezinfekciu rúk a nosenie rúšok. Neustálim menením usmernení dosiahol polarizáciu spoločnosti a prvý krát boli na Slovensku použité gumenné projektily na streľbu do ľudí. To je dôsledok ponižovania občanov. V Japonsku so 127 miliónmi obyvateľmi je úmrtnosť na Coronu nižšia ako v 10 miliónovom Česku. To len disciplínou, na Slovensku sme minuli 100 miliónov eur.

 12. 12
  martin.b says:

  Aký je rozdiel medzi starostom p. Kusým , ktorý je vyšetrovaný za trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa , obvinenie sa má podľa hovorcu mestskej časti Mareka Tettingera týkať troch developerských projektov. Dôvodom sú starostove „nerozhodnutia“ v prípade týchto stavebných projektov. Ide o projekty ktoré NIE SU podľa miestneho úradu v súlade s územným plánom hlavného mesta a starostom mesta Trnava, ktorý je podpísaný pod kolaudačné rozhodnutie stavieb , ktoré NIE SU sú postavené v súlade s územným plánom mesta Trnava a územným plánom centrálnej mestskej zóny? Takých to stavieb je v Trnave veľa napr.: všetky stavby realizovane Púpava and company na Halenárskej ul. ( nesplnenie koeficientu zastavanosti, podlažnosti, zelene , funkčne využitie), projekt Púpavy Paulinska( koeficient zastavanosti, zelene – neexistuje, presahujúce balkóny to si vedľajšia stavba nemohla dovoliť balkóny ma zapustené, funkčné využitie.), stavba Ulička zatiaľ neskolaudovaná stavia sa 3podlazna +podkrovie podľa UP CMZ je dovolené stavať 2podlažnu +2podkrovie, stavba MIKO – Z porovnania výkresu koordinačnej situácie predmetnej stavby a výkresu regulatívov územného plánu mesta Trnava je zrejmé, že i predchádzajúca výstavba projektu MIKO bola povolená a zrealizovaná v rozpore s územným plánom mesta. citácia z Rozhodnutia OU-TT-OVBP2-2019/010016/Pl.
  Stavebný úrad, mesto Trnava porušil ust. § 37 ods. 2 stavebného zákona, nakoľko nesprávne posúdil podaný návrh. Ak je podaný návrh v rozpore s podkladmi podľa ods. 1 § 37, t. j. s územným plánom mesta Trnava, stavebný úrad mal návrh na vydanie územného rozhodnutia, v súlade s ust. § 37 ods. 4 stavebného zákona, zamietnuť. Nemali by sa na takéto nezákonné rozhodnutia Stavebného úradu pozrieť napr .OČTK, prokurátor?

  • 12.1
   DPH says:

   Po vyhratých komunálnych voľbách v roku 2014 organizovaná činnosť, za každú cenu vymeniť vedúceho útvaru hlavného kontrolóra a dosadiť Guniša, aby sa dalo pracovať s územným plánom. Snaha vymeniť Miterkovú sa neudiala ale čo píšeš tak ide po ruke. V podstate on nič on muzikant, všetko tí druhý, on len dôverčivo podpisuje, schválil to útvar hlavného kontrolóra, stavebný úrad, dvojstupňová kontrola zabezpečená. Veď to poznáš, kto robí robí aj chyby.

  • 12.2
   ex offo says:

   Prokurátori sú povinní preverovať každé podozrenie o ktorom sa dozvedia.

   Prokuratúra je v rozsahu svojej pôsobnosti povinná vo verejnom záujme vykonať opatrenia na predchádzanie porušeniu zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti, na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie. Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

   EX OFFO – Z úradnej povinnosti. Znamená to, že určitý štátny orgán alebo súd môže začať určité konanie alebo urobiť nejaký úkon bez toho, že by mal na to podnet resp. návrh od niekoho. Môže alebo musí iniciovať určité konanie z vlastnej iniciatívy.

   V Trnave sa odvážni a profesionálni prokurátori asi minuli.

  • 12.3
   analýza says:

   martin.b výborna analýza, profesionálna.
   Niet čo dodať.
   Nato bude odpoveď na fb že idú robiť cyklochodník

 13. 13
  capcarap says:

  Oligarchovia, lokálny aj stranícky a developeri držia dlhodobo Loktibradu za bradu aj za goule. Spravili si takú veselú skupinku a pekne capcarap.
  Idú vo veľokom. Prokoš bude mať veľa užitočnej práce.
  Kaka zatiaľ nemaká ale už nasadajú na kone.

 14. 14
  pre Martin B. says:

  Martin B. o čom to píšeš ? prečo urýžaš ľudí z mesta a úradu ?
  centrálna mestská zóna nemá koeficienty zelene pre budovy. Rovnako to čo píšeš o balkónoch a lodžiách nad chodníkom. Prosím Ťa, veď celé staré mesto má arkiere, vežičky, vypustené stredné rizalidy objektov nad chodníkom a ulicami. Objekt pri Jednote-Samani- kruhopvé balkóny a časti budovy nad chodníkom, Vajanského ulice- bytovka arc. Dóku- dve lodžie nad sebou nad chodníkom. O čom točíš prosím Ťa ? Prečo si tak zaujatý voči rozhodnutiam Mesta Trnava ?

 15. 15
  pre Martin b. says:

  martin a ide má Paulínska nedávno dostavaná zeleň ? koeficient zelene ? rovnako u Kráľa Ľudovíta ? Nádvorie Trnava na Štefánikovej ulici ? to namá ani parkovanie. tak o čom ?

 16. 16
  martin.b says:

  celé staré mesto má arkiere, vežičky, vypustené stredné rizalidy objektov nad chodníkom a ulicami – Objekt pri Jednote-Samani- kruhové balkóny a časti budovy nad chodníkom, Vajanského ulice- bytovka arc. Dóku- dve lodžie nad sebou nad chodníkom.- píšeš o stavbách postavených v minulosti za éry Talibanu a Smeru, to akože tá LT padla na ich úroveň? prečo nemohol mat balkóny nad chodníkom Poor na Františkanskej , keď môže mat Ulička , prečo si nemôže obyčajný vlastník bytu prerobiť francúzky balkón na balkón vysunutý ale musí preukázať vlastníctvo pozemku , ako investor Pupava preukázal vlastníctvo pozemku pri Paulinskej, Zeleného kríčku , keď si tam dovolil umiestniť balkóny ? Prečo nemohla mat aj susedná stavba ? Kde tu vidíš rovnaké podmienky a povinnosti pre všetkých stavebníkov? Predsa UP TT a UP CMZ platí pre každého alebo nie ? Existuje na stavebnom úrade nejaký manuál pre Naši ľudia a potom Tí ostatní? Viď projekt Ulička tento projekt vlastnila spol. inwest s.r.o. p. Novotného ten , ktorému Mesto TT zobralo organizovanie vianočných trhov (no smola nebol Náš človek) preto mu aj projekt Ulička stál . No prišla Púpava kúpila od neho firmu inwest s.r.o. aj s projektom a už sa stavia ale Pupava si vybavila ( Naši ľudia) zmeny na projekte už nemusia byt podzemne garáže, zrušila obchody ostal tuším iba jeden , parkovanie bude pod objektom na prízemí , nemusia mat vsakovaciu nádrž na dažďovú vodu na základe geologického prieskumu atd.
  Odôvodnenie – 1. Najpodstatnejšou zmenou v projekte je vypustenie a nerealizovanie garážového suterénu z dôvodu nevyhovujúcej ekonomiky v zmysle finančnej nenávratnosti pôvodného stavebného povolenia s garážovým parkovaním v suteréne. Navrhované parkovanie bude realizované na prízemí namiesto pôvodne navrhovaného obchodu, jeden obchod pri osi A v uličke ostáva.
  Tak že: Púpava povie, že kedy im sa vrátia peniaze pri podzemných garážach (finančná nenávratnosť), tak mesto TT im povolí parkovanie na prízemí lebo Naši ľudia. Pritom odpoveď Mesta TT mala byt , keď sa Vám to neoplatí tak to nestavajte toto sú naše podmienky, ktoré mal aj p. Novotný.
  No a prečo nemá Paulinska tak tieto otázky by si mal adresovať na stavebný úrad ako je to možné, čo viem tak Nádvorie Trnava na Štefánikovej ulici bola rekonštrukcia budov nie novostavba , u Kráľa Ľudovíta toto bolo postavené za Talibanu.
  Prečo si tak zaujatý voči rozhodnutiam Mesta Trnava ? Lebo viaceré rozhodnutia Mesta TT nie sú v súlade územným planom TT a CMZ TT a to konštatoval aj Okresný úrad vo svojich rozhodnutiach trošku pogugli, keby ľudia nedali pripomienky k jednotlivým projektom tak tých nezákonných rozhodnutí je viac. Pritom ľudia nemajú čo suplovať prácu stavebného úradu.

  • 16.1
   sekta says:

   Vo volebnom podvode klamali, že územný plán nebude trhací kalendár
   V realite je to extra trhací kalendár za svetlé zajtrajšky developerov.
   Tancujú ako im pískajú.
   Politbyro iba hrdinsky mlčí. Nič nevidí nič nepočuje. Nekritizuje.
   Tajtrlíci do počtu hlasujú ako im rozkážu.
   Takí Novosmeráckí mládežnici, poskokovia.
   Na viac nemajú.
   Sú to iba zbabelci.

 17. 17
  pre martin B. says:

  Martin, Martin

  Ano, así by mali podmienky platiť pre všetkých rovnaké. Nie som sudca ani neviem kto všetko o tom rozhoduje.Myslím, že veci sa posudzujú podľa konkrétneho projektu a miesta, pozemku.Možno aj podľa argumentov, ktoré si investor a projektant vie obhájiť a vykomunikovať.
  Ale v jednom total pravdu nemáš. Púpava development ani náhodou nie sú “naši”. To si na total netrafil. Na meste ich vnímajú presne naopak, ako píšeš.
  Ja každého takéhoto obdivujem- stavebníka, developera, skrátka niekoho, kto si trúfne opravovať domy v starom meste ( pretože tá zlá púpava development, ako píše aj nádherne opravila staré domy na Halenárskej – je ich tam viacej krásne opravených ), alebo vzať si riziko, projekt, ktorý od zámeru až po predaj často trvá v centre aj 10 rokovaž po predaj bytov, alebo vybavenosti. Skôr mi to od Teba pripadá, ako závisť. Nehnevaj sa. V centre mesta sú stále zanedbané pozemky a nehnuteľnosti. Sús si to absolvovať a aj z toho profitovať. Poznám aj takých, ktorí to nezvládli a skrachovali. prerobili a podobne.
  Skús teda sám sa pričiniť a nezávidiť.
  Prepáč, ale zopár balkónov, alebo parkovanie zopár áut je v celkovom kontexte starého mesta také smiešne. Koľko nových domov za 30 rokov od revolúcie je v TT má parkovanie na dvore ? alebo , že to bolo v dobe Smeru, HZDS ? zasa nemáš pravdu.Historické arkiere na domoch, balkóny radnice, domov na pešej zóne, balkón na dovadle. arkier na mestkej veži nie sú nad pozemkmai mesta prosím ?
  O čo vlastne ide ? si zo stavebnej profesie a vadí ti tých pár m2 na balkónoch ?
  pekný víkend Ti prajem a pokoj v srdci.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.