reklama

FOTO: Mesto dokončilo komplexnú rekonštrukciu Zeleného kríčka

Zelený kríček je od pondelka 6. júna 2022 sprístupnený verejnosti. Komplexná rekonštrukcia verejných priestranstiev sa začala v máji 2021.

V rámci stavebných prác boli vymenené a obnovené povrchy komunikácií, na chodníku je položená nová dlažba, celý priestor je bezbariérový.

Pribudli moderné zastávky MAD a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule, inštalovali nové lavičky, lampy verejného osvetlenia, pribudla aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka.

Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť pre chodcov aj cyklistov je bezpečnejší a jednoduchší vďaka lávke ponad Trnávku. Mnoho ľudí isto ocení novú pitnú fontánku a tiež verejné toalety, ktoré sa nachádzajú v novom objekte.

FOTO: Mesto Trnava / Martin Hesko

„Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby, ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčené prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Náklady na celkovú modernizáciu Zeleného kríčka si vyžiadali investíciu vo výške takmer 2,5 milióna eur, mesto získalo na projekt nenávratný finančný príspevok 1,3 milióna eur.

FOTOGALÉRIA (Zdroj: Mesto Trnava / Martin Hesko):

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2022 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.