reklama

Cestári sa pustia do opravy Bučianskej cesty a Zeleného kríčka

Slovenská správa ciest bude pokračovať počas najbližších dvoch dní v avizovaných opravách komunikácií na území mesta.

V piatok 14. a sobotu 15. septembra budú cestári frézovať poškodenú komunikáciu a klásť nový asfaltový koberec na Bučianskej ceste v úseku od križovatky ulíc Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska po okružnú križovatku na Vodárni.

O týždeň sa presunú Zelený kríček, opravovať budú aj a úsek pri križovatke ulíc Šrobárova – Hospodárska – T. Vansovej.

ILUSTRAČNÉ FOTO

V druhej polovici augusta Slovenská správa ciest opravila asi 80 – metrový úsek cesty na Dohnányho ulici od železničného podjazdu po križovatku Hospodárska – Kollárova.

Opravu dôležitých komunikácií zo strany Slovenskej správy ciest požaduje mesto Trnava. Samospráva získala 1. júna cesty I. triedy do vlastnej správy.

Ešte predtým, ako ich prevezme aj do svojho majetku, žiada od SSC opravu viacerých nosných úsekov.

Všetky požiadavky mesta nebudú splnené na sto percent, pretože SSC v súčasnosti nedisponuje dostatočnými finančnými zdrojmi na celkovú investíciu,” sprostredkoval vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Marián Novák.

Mesto Trnava žiada vodičov o zhovievavosť a trpezlivosť pri dopravných obmedzeniach.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2012 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

25 komentárov pre “Cestári sa pustia do opravy Bučianskej cesty a Zeleného kríčka”

 1. 1
  Mike says:

  Uz by mohli konecne dokoncit tu krizovatku pri stanici. Diera v ceste, uzavrety jeden pruh a rano su kolony hadam vsade od Prednadrazia…

 2. 2
  pedro says:

  to pristanici je dodrbane este to ani nieje odovzdane :) ale sak papir znese secko a ked raz bude cirne na bilem ze je to opravene tak to tak mosi byt.

 3. 3
  vlaDyka says:

  Pred par minutami, t.j. o 21:35 zacali frezovat Buciansku…. Blahozelam !

 4. 4
  vlaDyka says:

  23:17 hod : Bučianska = 95 decibelov

 5. 5
  ... says:

  Vladykaaaa
  Uz si uvedom, ze urcite subjekty v tt mozu robit, co len scu. Jak pista a podobne osipane povedzaaa.
  Jak pan primator a podobni sucasni prisluhovaci schvaalaaa

 6. 6
  vlaDyka says:

  Nie zeby som sa… ale som sa. ! Cely den sa na Bucianskej a nerobi a oni zacnu drbat zbijackou do tej cesty po deviatej vecer ? Mam byt zhovievany obcan ? A co keby som mal zdravy rozum ? To sa zrejme vymykam, ze ? vcera 95 decibelov takmer celu noc, a dnes opat ? Nezvyknem byt vulgarny…ale uz seriem na hlavu kazdemu, kto kedy bude obhajovat nejake “stavebne akcie mesta”. Seriem na tento cely posrany trnavsky system. Punktum a de-finito.

 7. 7
  aladar says:

  akosi zabudli na terminy, alebo uz je hotovo?

 8. 8
  stevo says:

  Na Bucianskej su uz jamy pred svetelnou krizovatkou!!! Za takuto pracu aj mesto zaplati? Samozrejme,ze sa to nebude riesit v ramci zaruky. Viva la Tyrnavia!

 9. 9
  vlaDyka says:

  Po 2 týždňoch (!!!) je už nielen zreteľné ale aj citeľné “zvlnenie” novopoloženého (!!!) asfaltového koberca, keď sa ešte realizátor ani len k vodorovnému značeniu nedostal ! Pred hranicou semafórov na Bučianskej cesty je už slušná plocha, ktorá rozhodne nie je “košér”. Viď dnešné zábery (fakt mi to už nedalo) zo dňa 4.10.2012 : http://imageshack.us/a/img33/4866/20121004152957.jpg a http://imageshack.us/a/img842/5403/20121004153002.jpg.
  A druhá vec (tu by ma už nemalo nič nezaskočiť, však áno…) je to, ako je možné ponechať tú burinu po krajnici, o ktorej vo svojej predvolebnej debate sám p. Butko spomínal ako príklad toho, že to už dnes nie je – na rozdiel od čias socialistických. A ahaho, je to priam ukážkovo – bez povšimnutia a počas výmeny koberca (samozrejme – odtál-potál) : http://imageshack.us/a/img207/4723/20121004153308.jpg, http://imageshack.us/a/img18/6131/20121004153315.jpg a http://imageshack.us/a/img28/8695/20121004153435.jpg.
  A (odporúčam do pozornosti poko) nebudete veriť …ten nový cyklochodník, ktorý postavili pri výstavbe nového kruhového objazdu konči neskutočnou “nenormovou rampičkou” asi pol metra nad tým existujúcim “asi/rádoby chodníkom” popri sade Vodojemu, ktorý sa stále roky, desaťročia intenzívne vyhýba údržbe… Ale veď koho to dnes trápi., keď správcu určite nie.

  • 9.1
   Jovany says:

   Burina rastie a cigoši nemajú čo robiť.

  • 9.2
   stevo says:

   humus nad humus ta cesta. opat zbytocne vyhodene prachy! ako nam toto butkacik vysvetli? teraz nech je mudry! skorumpovanci prasivi!

  • 9.3

   vlaDyka: keď nič iné navrhujem Vám dať podnet/y cez portál http://www.odkazprestarostu.sk – keď nič iné získame aspoň vyjadrenie ku “kvalite prác” od človeka z mestského úradu a uvidíme, čo ďalej. Portál umožňuje prípájať k podnetom foto/videodokumentáciu, takže fotky sa budú hodiť. Robím administrátora pre Trnavu a zatiaľ chválim, že komunikácia s mestom je vo veciach podnetov od občanov na solídnej úrovni. Díky

   • 9.3.1
    Karol says:

    Tie opravy platil aj realizoval stat (SSC). Mesto s tym nic nema.

    • 9.3.1.1

     aj na to portál myslí a zaradí podnet do kategórie zodpovednosti “iný subjekt” ako mesto – nikde nie je napísané, že by mesto nemohlo v tej komunikácii pomôcť..

     • 9.3.1.1.1

      mesto s tým nič nemá? škoda, že tá komunikácia je na území mesta a kto asi bude po nej jazdiť.. nevidím jediný dôvod prečo nie je v záujme mesta dostať vec do pohybu.. a tým nemyslím ten pohybujúci sa asfalt..

      • 9.3.1.1.1.1
       Karol says:

       Mesto nema nic s realizaciou, vyberom dodavatela a platbami za prace. Takto je to myslene.

       • 9.3.1.1.1.1.1

        Ja Vás chápem, len som tým chcel naznačiť, že bez ohľadu na to, kto vec postavil/zaplatil/zodpovedá, mesto má prejaviť záujem na vyriešení situácie. Bol by som najradšej keby som sa dozvedel, že mesto komunikuje v týchto prípadoch s SSC automaticky, ale nie je to vždy pravidlom. Podľa vyjadrenia Odboru dopravy a komunálnych služieb sa čaká kým prejde komunikácia do majetku mesta – boli návrhy aby už pri tejto prerábke riešili priestor bezprostredne pri križovatke betónom (alebo obdobným nedeformujúcim sa materiálom), ale práce/úprava povrchu mala SSC už evidentne “zazmluvnené” :)

  • 9.4
   Heisenberg says:

   vyborné fotky, ozaj naparádu! resp. nie foto, ale tá nová cesta. to ozaj sa mi nechce veriť, že sa tu nedá dopátrať vinník a zosobniť spôsobená škoda…
   veď to nie je prvýkrát, čo sa takto v TT opravujú križovatky/cesty (keď si už odmyslíme ostatné veci), to už je nehorázna drzosť a plytvanie financiami za takto poskytnutú službu – neni na to náhodou aj voláky paragraf?

 10. 10
  ... says:

  Hanba, strasna hanba tato trnava.
  Banda jedna skorumpovana a uplatna. Ozaj cez tie okna von. Tie foto to je zly sen !

 11. 11
  stevo says:

  vypadnut z tohto mesta, nahlasit trvaly pobyt mimo trnavy, nech idu dane do inej kasy, len nie do tej trnavskej skorumpovanej…

 12. 12
  vlaDyka says:

  Odkaz pre trnavských cestárov, alebo vôbec…niekomu, kto zrejme zakázal po tých dvoch “akčných” víkendových nociach PRED MESIACOM (!!!) s výmenou koberca na Bučianskej, akékoľvek ďalšie práce na stále nedokončenej “akcii Z”, – choďte sa pozrieť do Bardejova, ako sa to robí !!! : http://www.facebook.com/photo.php?v=3995358677272

  • 12.1
   aladar says:

   Mňa zas nahnevalo – neprekvapilo akým spôsobom vyfrézovali cestu medzi Merkúrom a Zeleným kríčkom.

   Pre toho kto to nevydeľ:
   (stav v piatok)
   -medzi dvoma vyfrézovanými úsekmi nechali cca 10m nevyfrézovaného starého popraskaného povrchu
   -cca 30m pred svetelnou križovatkou na Zelenom kríčku ukončili frézovanie a len tak zľahka zbrúsili tie najväčšie “výtlačky” – iné nerovnosti ostali

   PS: dúfam (hádam nie zbytočné), že zvíťazí zdravý rozum a nie je konečný stav a ešte to dokončia tak ako by to normálne malo byt !

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.