reklama

Po snežení a odmäku cesty a chodníky v Trnave zamrzli. Cestári nestíhajú

Kompletne všetky trnavské cesty a chodníky sa vo štvrtok 6. decembra na Mikuláša zmenili behom krátkej chvíle na jedno veľké klzisko.

Po hustom asi hodinu trvajúcom popoludňajšom snežení nastalo krátkodobé oteplenie a sneh sa začal topiť. Chvíľku na to sa prudko ochladilo a začalo mrznúť. Cesty a chodníky sa rýchlo premenili na nebezpečné pasce pre vodičov aj chodcov.

Cestári na túto situáciu zareagovať nedokázali. Autá sa šmýkali najmä v piatok ráno aj na hlavných mestských ťahoch, dramatických situácií bolo neúrekom.

Podľa viacerých našich čitateľov jedna z najhorších situácií bola na kruhovej križovatke na Špačinskej ulici pri Obchodnej akadémii.

Na ceste bol čistý ľad, každé auto išlo do šmyku. Vodič boli bezmocní a aj pri malých rýchlostiach mali problémy udržať smer jazdy. Bolo to hrozné,“ konštatovali hneď niekoľkí naši čitatelia.


Parkovisko pri VÚB Banke v nedeľu 9. decembra večer. Plocha pripravená skôr na verejné korčuľovanie ako na parkovanie áut

Pokrytá ľadom bola počas víkendu aj väčšina parkovísk, vedľajších a sídliskových komunikácií.

Viem pochopiť, že v dnešnej dobe nie sú peniaze na nič, ale ako je možné, že ani 12 hodín po tom, ako nasnežilo, nie sú vôbec ošetrené ani len hlavné tepny v Trnave?,“ pýta sa ďalší náš čitateľ pán Branislav. „Už asi desať rokov sledujem, že cesty v Trnave sú v zime takmer vôbec neošetrené. Pamätám si, že za totality padli tri vločky a o polnoci už po bočných uličkách behali traktory s pluhmi. Kto je za tento stav zodpovedný,“ pýta sa rozhorčený Branislav.

Cestné komunikácie a chodníky na území mesta, okrem ciest prvej triedy, má v správe mesto Trnava. Zimnú údržbu realizujú spoločnosti .A.S.A. Trnava a TT-Komfort.

Podľa aktuálnych informácií bolo v uliciach od štvrtka 6. decembra do nedele 9. decembra desať mechanizmov a približne 20 pracovníkov oboch dodávateľských spoločností.

V pondelok 10. decembra vyrazili do ulíc o 4. hodine ráno.

Cesty prvej triedy na území mesta (Hospodárska, Špačinská, Rybníková, Trstínska, Hlboká, Bučianska, Piešťanská Dohnányho, Sladovnícka) udržiava ešte počas tejto zimy Slovenská správa ciest. Od budúceho roka prejde zodpovednosť aj za tieto komunikácie pod mesto.

Kompletný manuál zimnej údržby trnavských ciest nájdete na tejto stránke.

Chladné počasie s teplotami pod bodom mrazu má podľa meteorológov pretrvávať aj v ďalších dňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2012 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po snežení a odmäku cesty a chodníky v Trnave zamrzli. Cestári nestíhajú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.