reklama

Po snežení a odmäku cesty a chodníky v Trnave zamrzli. Cestári nestíhajú

Kompletne všetky trnavské cesty a chodníky sa vo štvrtok 6. decembra na Mikuláša zmenili behom krátkej chvíle na jedno veľké klzisko.

Po hustom asi hodinu trvajúcom popoludňajšom snežení nastalo krátkodobé oteplenie a sneh sa začal topiť. Chvíľku na to sa prudko ochladilo a začalo mrznúť. Cesty a chodníky sa rýchlo premenili na nebezpečné pasce pre vodičov aj chodcov.

Cestári na túto situáciu zareagovať nedokázali. Autá sa šmýkali najmä v piatok ráno aj na hlavných mestských ťahoch, dramatických situácií bolo neúrekom.

Podľa viacerých našich čitateľov jedna z najhorších situácií bola na kruhovej križovatke na Špačinskej ulici pri Obchodnej akadémii.

Na ceste bol čistý ľad, každé auto išlo do šmyku. Vodič boli bezmocní a aj pri malých rýchlostiach mali problémy udržať smer jazdy. Bolo to hrozné,” konštatovali hneď niekoľkí naši čitatelia.


Parkovisko pri VÚB Banke v nedeľu 9. decembra večer. Plocha pripravená skôr na verejné korčuľovanie ako na parkovanie áut

Pokrytá ľadom bola počas víkendu aj väčšina parkovísk, vedľajších a sídliskových komunikácií.

Viem pochopiť, že v dnešnej dobe nie sú peniaze na nič, ale ako je možné, že ani 12 hodín po tom, ako nasnežilo, nie sú vôbec ošetrené ani len hlavné tepny v Trnave?,” pýta sa ďalší náš čitateľ pán Branislav. “Už asi desať rokov sledujem, že cesty v Trnave sú v zime takmer vôbec neošetrené. Pamätám si, že za totality padli tri vločky a o polnoci už po bočných uličkách behali traktory s pluhmi. Kto je za tento stav zodpovedný,” pýta sa rozhorčený Branislav.

Cestné komunikácie a chodníky na území mesta, okrem ciest prvej triedy, má v správe mesto Trnava. Zimnú údržbu realizujú spoločnosti .A.S.A. Trnava a TT-Komfort.

Podľa aktuálnych informácií bolo v uliciach od štvrtka 6. decembra do nedele 9. decembra desať mechanizmov a približne 20 pracovníkov oboch dodávateľských spoločností.

V pondelok 10. decembra vyrazili do ulíc o 4. hodine ráno.

Cesty prvej triedy na území mesta (Hospodárska, Špačinská, Rybníková, Trstínska, Hlboká, Bučianska, Piešťanská Dohnányho, Sladovnícka) udržiava ešte počas tejto zimy Slovenská správa ciest. Od budúceho roka prejde zodpovednosť aj za tieto komunikácie pod mesto.

Kompletný manuál zimnej údržby trnavských ciest nájdete na tejto stránke.

Chladné počasie s teplotami pod bodom mrazu má podľa meteorológov pretrvávať aj v ďalších dňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2012 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Po snežení a odmäku cesty a chodníky v Trnave zamrzli. Cestári nestíhajú”

 1. 1
  Peter says:

  Lebo organizácie sú mestké a mestský páni to je jedna lenivá banda, hlavne TT KOMFORT tam ich zabudli komunisti, kým sa rozhýbú je po snehu,

  • 1.1
   5ulo says:

   komunisti aspon odhrnali sneh (vid clanok, tak si to pamatam aj ja)

  • 1.2
   pampusik6666 says:

   Dopravu v TT-KOMFORTE riadi p.ing.Cavojsky(syn p.poslanca mesta TT…TLACENKA)a p.Laczo,obaja totalne neschopny riadit cistenie a zimnu udrzbu komunikacii a chodnikov.Ved preco by sa aj snazili ked im konatel spolocnosti p.ing.Krajcovic neulozi ziadnu sankciu za neschopnost.Ako som pocula od kamarata,zamestnanci dopravi to maju v “pi**”,naco by sa nahanali.Je to velka HANBA TT-KOMFORTU.

 2. 2
  Micro says:

  Tie cesty patria mestu tuším až od nového roka….

 3. 3
  Ferko says:

  a to ste asi neboli pozriet na namesti na vianocnych trhoch, tam to bol cisty lad, som zvedavy kto si tam rozbil hubu, nech ich zazaluje , potom si da mesto pozor. aby na hlavnom namesti bolo tolko ladu ako na zimnom stadione tak to je sila.

 4. 4
  Pepi says:

  To, co predviedli mesto tento tyzden a vikend je na hodeny uterak. Cela vajslova dolina – ulice cisty lad uz tyzden ! Detto prednadrazie, Tulipan- ulicky . Vysrali sa ale aj na hlavne cesty. Sladovnicka cely vikend- samy lad .
  Je to hanba. Asi novy standard v Trnave. Hlavne, ze sa keca o prebytkovom rozpocte a cely tyzden pred skolami a skolkami lad na cestach a chodnikoch.

 5. 5
  igor says:

  mesto nem8 peniaze,len pozemky a tie rozdava za euro…………………

 6. 6
  jano says:

  Volakedy by nebolo možné aby si obchodník pred svojim obchodom neodhrnul, neposypal. By ma zaujímalo čo robila mestská polícia, už mali lietať pokuty.

  • 6.1
   icer says:

   O P E R A Č N Ý P L Á N
   Zimnej údržby miestnych komunikácií a chodníkov
   v meste Trnava pre zimnú sezónu 2012 – 2013

   http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/Opera%C4%8Dn%C3%BD%20pl%C3%A1n%20Z%C3%9A%20MK%20na%20sez%C3%B3nu%202012-2013.pdf

    Schodnosť komunikácií určených pre chodcov je taký stav týchto komunikácií, ktorý umožňuje bezpečnú chôdzu prispôsobenú ich stavebnému stavu, poveternostným podmienkam a ďalším okolnostiam , ktoré môže chodec predvídať.
   4
    Závadou v schodnosti komunikácií určených pre peších sa rozumie taký stav, ktorý neumožňuje chôdzu po nich. O neschodných komunikáciách hovoríme, keď po nich nie je bezpečná chôdza ani pri zvýšenej opatrnosti chodca.

   2.2. Zodpovednosť za škodu:

   2.2.1 užívatelia ciest alebo miestnych komunikácií nemajú nárok na náhradu škody, ktorá im vznikla zo stavebného stavu alebo dopravno-technického stavu ciest alebo miestnych komunikácií.
   2.2.2 správcovia ciest a miestnych komunikácií však zodpovedajú za škody, ktoré vznikli užívateľom týchto komunikácií, ktorých príčinou boli závady v zjazdnosti okrem prípadu, že závadu – prekážku nebolo možné v rámci možností odstrániť, alebo na ne predpísaným spôsobom upozorniť.
   2.2.3 vlastníci, správcovia alebo užívatelia nehnuteľností, ktoré v zastavanom území hraničia s cestou, miestnou komunikáciou, chodníkom zodpovedajú za škody, ktorých príčinou boli závady v schodnosti na priľahlých chodníkoch a verejných priestranstvách , ktoré vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom a neboli bez prieťahov odstránené.

 7. 7
  icer says:

  7. ZOZNAM MECHANIZMOV ZIMNEJ ÚDRŽBY

  Zimnú službu budú zabezpečovať nasledovné mechanizmy:

  TT-KOMFORT s.r.o. Trnava disponuje nasledovným strojným zariadením:

  – Kubota – traktor, čelný nakladač a sypač
  – Piagio – sypač s pluhom
  – Mann – radlica a sypač
  – Kubota – radlica, sypač, kefa
  – Traktor – radlica
  – Multikar – radlica, sypač
  – HON 053

  TT-KOMFORT s.r.o. Trnava – v prípade potreby kalamitnej situácie budú zavedené ďalšie vozidlá s mechanizmami. Zazmluvnený dodávateľ na výpomoc v prípade kalamity firma JUPET.

  A.S.A Trnava disponuje nasledovným strojným zariadením:

  – Liaz sypač s radlicou
  – Manitou s pluhom
  – traktor s pluhom – 2 x
  – sypač Citykat CC 2000
  – sypač Kubota
  – traktorový sypač TSN – T1 – 2x
  – Mercedes – radlica a sypač

 8. 8

  Zaujímala by ma úroveň kooperácie medzi dodávateľskými firmami, resp krajom. Mohli by sme sa im “vyskladať” na GPS tracking ;)

 9. 9
  Nie su peniaze says:

  Ze nie su peniaze na udrzbu ?
  Tak preco si este ten dobytok na meste da odmeny ?
  Za co ?
  Upracte nam mesto od snehu !

  http://trnava.sme.sk/c/6634771/trnavski-poslanci-si-odmeny-pridali-aby-mohli-na-buduci-rok-setrit.html

 10. 10
  dano says:

  TT – Komfort absolútne nezvládol situáciu, HAMBA!!!! Konečne by mali odísť kompetentní a najmä p. Čavojský, ktorý vôbec nemá poňatie o takejto práci.

  • 10.1
   pampusik6666 says:

   V TT-KOMFORTE treba vymenit celu dopravu na cele s p.ing.Cavojskym a p.Laczom,inak to bude stale horsie.Vedenie spolocnosti asi nic nevidi,alebo nechce vidiet,hlavne ze mesto plati.Je to hanba spolocnosti ktora mala celkom dobre renome,ale zopar neschopnych pracovnikov(v doprave)im dobre meno pokazila.

 11. 11
  Jovany says:

  TT-komfort je jeden veľký podvod. Ďakujeme pán Bošnák.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.