reklama

SSC začala s opravami poškodených úsekov trnavských ciest, pokračovať budú po jarmoku

Slovenská správa ciest začala v minulých dňoch s opravami niektorých úsekov ciest I. triedy na území mesta.

V priebehu minulého víkendu opravili úsek cesty na Dohnányho ulici od železničného podjazdu po križovatku Hospodárska – Kollárova. Na komunikácii je po vyfrézovaní položený nový asfaltový koberec.

Rovnako na konci minulého tyždňa došlo k oprave povrchov cesty pri križovatke Hospodárska – Študentská.

Opravu dôležitých komunikácií zo strany Slovenskej správy ciest požaduje mesto Trnava. Samospráva získala 1. júna cesty I. triedy do vlastnej správy.

Ešte predtým, ako ich prevezme aj do svojho majetku, žiada od SSC opravu viacerých nosných úsekov.


Prvý zrekonštruovaný úsek pri železničnej stanici

Všetky požiadavky mesta nebudú splnené na sto percent, pretože SSC v súčasnosti nedisponuje dostatočnými finančnými zdrojmi na celkovú investíciu,“ sprostredkoval vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Marián Novák.

V ďalšej fáze dôjde k vyfrézovaniu nerovností a položeniu novej vrstvy asfaltu na križovatke ulíc Šrobárova – Hospodárska – Vansovej. Zrekonštruovaný bude aj úsek od svetelnej po kruhovú križovatku s Trstínskou pri Kalvárii. Cestári sa zamerajú aj na opravu poškodených ciest v dotyku križovatky na Hospodárskej a ulici Terézie Vansovej.

Dobrou správou pre vodičov je odsúhlasenie opravy celého asi 500 – metrového úseku od križovatky Hlboká-Rybníková-Špačinská-Bučianska po kruhovú križovatku na Vodárni.

Terénne nerovnosti, drobné sieťové rozpady, vyjazdené koľaje aj výtlačky na krajniciach po odfrézovaní nahradí nový asfalt.

Súčasťou opráv ciest na území mesta z strany SSC budú aj opravy drobných sieťových rozpadov a výtlačkov na Zelenom kríčku a Hospodárskej ulici.

Cestári budú pokračovať v odstraňovaní lokálnych porúch po skončení jarmoku. Práce budú prebiehať počas víkendov, aby čo najmenej obmedzili dopravu,“ doplnil M. Novák.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2012 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “SSC začala s opravami poškodených úsekov trnavských ciest, pokračovať budú po jarmoku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.