reklama

SSC začala s opravami poškodených úsekov trnavských ciest, pokračovať budú po jarmoku

Slovenská správa ciest začala v minulých dňoch s opravami niektorých úsekov ciest I. triedy na území mesta.

V priebehu minulého víkendu opravili úsek cesty na Dohnányho ulici od železničného podjazdu po križovatku Hospodárska – Kollárova. Na komunikácii je po vyfrézovaní položený nový asfaltový koberec.

Rovnako na konci minulého tyždňa došlo k oprave povrchov cesty pri križovatke Hospodárska – Študentská.

Opravu dôležitých komunikácií zo strany Slovenskej správy ciest požaduje mesto Trnava. Samospráva získala 1. júna cesty I. triedy do vlastnej správy.

Ešte predtým, ako ich prevezme aj do svojho majetku, žiada od SSC opravu viacerých nosných úsekov.


Prvý zrekonštruovaný úsek pri železničnej stanici

Všetky požiadavky mesta nebudú splnené na sto percent, pretože SSC v súčasnosti nedisponuje dostatočnými finančnými zdrojmi na celkovú investíciu,” sprostredkoval vedúci odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Marián Novák.

V ďalšej fáze dôjde k vyfrézovaniu nerovností a položeniu novej vrstvy asfaltu na križovatke ulíc Šrobárova – Hospodárska – Vansovej. Zrekonštruovaný bude aj úsek od svetelnej po kruhovú križovatku s Trstínskou pri Kalvárii. Cestári sa zamerajú aj na opravu poškodených ciest v dotyku križovatky na Hospodárskej a ulici Terézie Vansovej.

Dobrou správou pre vodičov je odsúhlasenie opravy celého asi 500 – metrového úseku od križovatky Hlboká-Rybníková-Špačinská-Bučianska po kruhovú križovatku na Vodárni.

Terénne nerovnosti, drobné sieťové rozpady, vyjazdené koľaje aj výtlačky na krajniciach po odfrézovaní nahradí nový asfalt.

Súčasťou opráv ciest na území mesta z strany SSC budú aj opravy drobných sieťových rozpadov a výtlačkov na Zelenom kríčku a Hospodárskej ulici.

Cestári budú pokračovať v odstraňovaní lokálnych porúch po skončení jarmoku. Práce budú prebiehať počas víkendov, aby čo najmenej obmedzili dopravu,” doplnil M. Novák.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2012 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “SSC začala s opravami poškodených úsekov trnavských ciest, pokračovať budú po jarmoku”

 1. 1
  naex says:

  …že opravili úsek na Dohnányho ulici… to že je oprava to zfrézovanie krajnice !? a čo tie výtlky a nerovnosti ? šak to tam je jak puzzle tá cesta. to nemohli aj tam položiť nový povrch ? to by ich zruinovalo tých 50metrov ? toto je čistá debilita a nie rekonštrukcia!

 2. 2
  vlaDyka says:

  Som zvedavý, ako dopadne Bučianska ul., keďže tá sa len a len frézovala, a aj to vždy len pred každými voľbami (predošlej) hlavy mesta. A tiež by len pomohlo konečne jej dokončiť krajnicu od križovatky Tehelná po kruhový objazd.
  …a vlastne…dopadne ?

 3. 3
  Feri says:

  no celé o ničom, zas len lepia a plátajú, ako celý tento štát. SSC sa zbaví rozbitých a zničených ciest, prevedie ich mestu a mesto staraj sa o zdevastovaný majetok. A čo Dohnányho od podjazdu až po kruháč? a čo Zelený kríček v oboch smeroch? Veď to tam je čistá katastrofa.. zas len pozliepajú a po zime to bude také isté. Keby to raz spravili poriadne, mohol byť pár rokov pokoj.

 4. 4
  aladar says:

  “Súčasťou opráv ciest na území mesta z strany SSC budú aj opravy drobných sieťových rozpadov a výtlačkov na Zelenom kríčku a Hospodárskej ulici.”

  Veď ten Zelený kríčok je hotový tankodrom! Kanále sú 10-15cm nad úrovňou terénu a vraj drobné výtlačky a rozpady :(

  SSC to teraz narýchlo polepí a zbaví sa toho posunutím mestu.
  O par rokov, keď sa tie cesty začnú rozpadať, tak mesto na ich opravu nebude mat (ani toľko peňazí, ako SSC) peniaze!
  A nebude ich nielen na to.

  Vid. napr. Halenárska, D.Bašty, Cukrová, Jeruzalemská…

 5. 5

  Hlavne, Vážený občania ničím nezveľaďujte, neskrášľujte, naše rodné mesto, mestské priestory, hlavne NIČ nesadte, neskultúrňujte, niečo čo je len mestské! Ono sa to totižto nestretne s pochopením nemenovaných mestských správcov, iných tenkých resp. hrubých, silných resp. slabých (na duchu) pánov mesta.A toto dnes tiež vadí. Zdravý rozum je v meste Trnava na ústupe.Každá snaha márna. Je to veľmi smutné ak sa občania mesta snažia niečo robyť, a mestský tajtrlíci povedia bez rozmyslu Nie, lebo medveď.
  Prajem Vám pekný deň.
  Váš občan.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.