reklama

V Trnave budú opravovať tri úseky poškodených ciest, práce si vyžiadajú obmedzenia dopravy

V prvej polovici týždňa budú v Trnave čiastočne alebo úplne uzavreté tri ulice. Dôvodom je rekonštrukcia povrchov komunikácií.

„V tomto roku sme sa rozhodli pristúpiť k rekonštrukcii povrchov ciest trochu iným spôsobom. V tých úsekoch, kde sa nemení profil ulice, podložie je v poriadku, ale povrchy sú už výrazne popraskané resp. z liateho asfaltu, pristúpime k rekonštrukcii celej plochy asfaltobetónom. V prvej várke to budú časti ulíc Sasinkova, A. Sládkoviča a Veterná, spolu ide asi o plochu 2700 metrov štvorcových. Následne budeme podľa návrhov jednotlivých VMČ vyberať ďalšie úseky na komplexné rekonštrukcie povrchov. Je to podľa mňa logickejší a ekonomickejší postup, než donekonečna zaplátavať jednu dieru vedľa druhej,“ vyjadril sa primátor Peter Bročka.

Úplnú uzávierku si vyžiada odfrézovanie poškodených povrchov na ulici Andreja Sládkoviča.

Uzávierka je rozdelená na dve etapy: I. ETAPA v utorok 22. marca v čase od 6.00 do 12.00 bude riešená od križovatky s Hospodárskou po križovatku s Hodžovou v úseku s dĺžkou asi 90 metrov, II. ETAPA prebehne v rovnnaký deň popoludní v čase od 12. do 20. hodiny v úseku od križovatky s Hodžovou ulicou po križovatku s Ulicou Andreja Hlinku v dĺžke približne 100 metrov.

sladkovica
Vyznačený úsek na ulici A. Sládkoviča, ktorého sa dotkne rekonštrukcia

Obchádzkové trasy: I. ETAPA – Obchádzková trasa z Hospodárskej cez Kollárovú, Ulicu Andreja Hlinku a Ferka Urbánka na Hodžovu ulicu, cca 780 m a v opačnom smere z Ulice Ferka Urbánka cez Študentskú na Hospodársku ulicu, cca 630 m. Vjazd a výjazd k obytným domom na Hospodárskej ulici (od železničnej stanice) bude z Hospodárskej a Hodžovej ulice a vjazd a výjazd k obytným domom na Hospodárskej ulici (pri reštaurácii „Kocka“) bude zo Študentskej a Hospodárskej ulice.

II. ETAPA – Obchádzková trasa z Ulice Andreja Hlinku cez Študentskú na Hodžovu ulicu, cca 690 m a v opačnom smere z Ulice Andreja Hlinku na Hodžovu ulicu, cca 360 m.

veterna-olympijska
Dotknutý úsek na Veternej ulici

Na Veternej ulici bude podľa informácií Odboru dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave čiastočne uzavretá miestna komunikácie v úseku od križovatky s Olympijskou ulicou po križovatku pri hypermarkete TESCO v dĺžke asi 180 metrov.

Uzávierka bude prebiehať od pondelka 21. marca od 8.00 hod. do 20:00 hod. a v stredu 23. marca od 8.00 h do štvrtka 24. marca 20.00 h.

Dôvodom je rekonštrukcia povrchu. „Obchádzková trasa nie je potrebná, pretože vozidlá počas uzavretia jednej polovice komunikácie budú jazdiť po vedľajšom jazdnom pruhu. Cestná premávka bude usmernená prenosnou svetelnou signalizáciou,“ uvádza odbor dopravy a komununálnych služieb

Pre rekonštrukciu povrchov bude úplne uzavretá Sasinkova ulica.

Uzávierka je naplánovaná v úseku s dĺžkou 100 metrov od pondelka do 21. stredy 23. marca 2016 v čase od 8.00 h do 20.00 h

Obchádzková trasa bude vedená zo Sasinkovej ulice po Palárikovu cez Železnú na Bernolákovu ulicu a opačným smerom v opačnom poradí.

sasinkova
Sasinkova ulica

Zdroj foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2016 21:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave budú opravovať tri úseky poškodených ciest, práce si vyžiadajú obmedzenia dopravy”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.