reklama

Železnice začali v Trnave s budovaním novej vstupnej budovy, stavebné práce si vyžiadajú obmedzenia

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali v Trnave v decembri 2017 rekonštrukciu vstupu do podchodov v smere od Pošty na Dohnányho ulici.

Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich v smere od Pošty do podchodu pre cestujúcich a zároveň aj do podchodu k výťahom.

Obe cesty budú bezbariérové a značne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov železničnej stanice Trnava, informujú železnice v tlačovej správe.

Ilustračné foto

“V rámci tejto stavby sa zrealizuje úprava podchodov, mobiliár, informačný a orientačný systém, prístupový chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Realizácia projektu si vyžiada aj určité obmedzenia. Predpokladané náklady na stavbu vstupu do podchodov sú 789 000 eur. Z dôvodu stavebných prác je preto od 8. januára 2018 (plánovaný do konca roka 2018) vstup do podchodu v smere od Pošty a aj z podchodu pre cestujúcich smerom k Pošte uzatvorený a nebude možný prechod podchodom smerom k Pošte,” informujú Železnice SR.

“Cestujúcich prosíme, aby používali prístupovú cestu z budovy železničnej stanice po Dohnányho ulici,” pripomínajú.

ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o umožnení využívať novovybudovaný vstup do podchodu v smere od Pošty na Dohnányho ulici v skoršom termíne, pričom zo strany zhotoviteľa bolo prisľúbené, že vynaloží maximálne úsilie, aby umožnil na základe predčasného užívania tento vstup užívať k termínu 31. októbra 2018.

V decembri 2017 súčasne začala realizácia posledného nástupišťa s označením 2 v ŽST Trnava. Práce, ktoré si budú vyžadovať výluky, sa začnú v marci 2018.

ŽSR sa cestujúcej verejnosti za spôsobené ťažkosti ospravedlňujú a prosia, aby si vytvorila časovú rezervu k príchodu a odchodu na železničnú stanicu Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2018 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železnice začali v Trnave s budovaním novej vstupnej budovy, stavebné práce si vyžiadajú obmedzenia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.