reklama

Železnice rekonštruujú v Trnave koľaje, nástupisko, aj vstupy do podchodov

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch 5. marca až 7. septembra 2018 realizujú výlukové práce v Železničnej stanici Trnava.

V rámci tejto výluky sa v Trnave realizuje rekonštrukcia koľají č. 103, 105, výhybky č. 15 a nástupiska č.2. Práce sa vykonávajú dodávateľským spôsobom.

“Počas výlukovej činnosti je popri pracovnom mieste zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti na 50km/h. Počas výluky preto môže dôjsť k miernemu meškaniu vlakov,” upozornila hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Ilustračné foto

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Železnice Slovenskej republiky začali v Trnave v decembri 2017 rekonštrukciu vstupu do podchodov v smere od Pošty na Dohnányho ulici.

Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich v smere od Pošty do podchodu pre cestujúcich a zároveň aj do podchodu k výťahom.

Obe cesty budú bezbariérové a značne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov železničnej stanice Trnava.

„V rámci tejto stavby sa zrealizuje úprava podchodov, mobiliár, informačný a orientačný systém, prístupový chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Realizácia projektu si vyžiada aj určité obmedzenia. Predpokladané náklady na stavbu vstupu do podchodov sú 789 000 eur. Z dôvodu stavebných prác je preto do konca roka 2018 vstup do podchodu v smere od Pošty a aj z podchodu pre cestujúcich smerom k Pošte uzatvorený a nebude možný prechod podchodom smerom k Pošte,“ informovala M. Pavlíková.

ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o umožnení využívať novovybudovaný vstup do podchodu v smere od Pošty na Dohnányho ulici v skoršom termíne, pričom zo strany zhotoviteľa bolo prisľúbené, že vynaloží maximálne úsilie, aby umožnil na základe predčasného užívania tento vstup užívať k termínu 31. októbra 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2018 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železnice rekonštruujú v Trnave koľaje, nástupisko, aj vstupy do podchodov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.