reklama

Železnice opravia priecestie na Trstínskej, cesta bude od nedele na týždeň neprejazdná

Železnice Slovenskej republiky budú týždeň rekonštruovať priecestie na Trstínskej ulici. Úsek bude pre dopravu uzavretý.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú dňa 31. mája 2015 komplexne rekonštruovať železničné priecestie v železničnom kilometri 4,219 v úseku Trnava – Šelpice.

Práce budú trvať do 5. júna a po začatí výluky bude priecestie úplne uzavreté.

Cestná uzávierka priecestia bude platiť od nedele 31. mája 8:00 hod. do 6. júna 18:00 hod.

Pre vodičov bude osadené dopravné značenie pre obchádzkovú trasu. Železničná doprava počas koľajových výluk bude nahradená autobusovou dopravou.

trstinska

Ilustračné foto

„Komplexná rekonštrukcia tohto priecestia začne demontážou pôvodnej konštrukcie a rozobratím nábehov cestnej komunikácie. Následne bude vytrhnuté koľajové pole a odbagruje sa koľajové lôžko. Po vytvorení nového koľajového lôžka budú položené taktiež nové koľajové polia. Potom sa koľajové lôžko doštrkuje a po následnej úprave GPK (geometrickej polohy koľaje) sa vykoná montáž novej priecestnej konštrukcie typu STRAIL a urobí sa asfaltové napojenie komunikácie,“ popisujú postup stavebných prác Železnice SR v tlačovej správe.

Rekonštrukcia je financovaná z vlastných zdrojov ŽSR v plánovanom objeme 112 000 eur.

Obchádzková trasa v smere na Bohdanovce a Senicu bude vedená z Trstínskej ulice na Chovateľskú k areálu Štrky, kde sa vodiči pripoja na severnú časť obchvatu, odkiaľ môžu pokračovať na cestu I. triedy v smere na Senicu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2015 14:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.