reklama

Železničné priecestie na Kamennej ceste na týždeň úplne uzavrú pre dopravu

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú v stredu 23. novembra s rekonštrukciou železničného priecestia na Kamennej ceste. Prejazd pre dopravu bude na jeden týždeň úplne uzavretý.

Rekonštrukčné práce priecestia v smere na Biely Kostol bude realizovať Stredisko miestnej správy a údržby ŽTS TO Trnava.

Povolenie na úplnú uzávierku komunikácie vydalo mesto Trnava po dohode s políciou.

Úsek bude neprejazdný od ôsmej hodiny rannej v stredu 23. novembra 2016, opätovné otvorenie cesty je naplánované o týždeň 30. novembra 2016 popoludní.

priecestie

Ilustračné foto

“Úplne uzavretý úsek komunikácie bude priamo na železničnom priecestí. V smere z Trnavy do Bieleho Kostola, a to od križovatky s ulicou Štefana Moyzesa po uzavreté železničné priecestie na ulici Terézie Vansovej, bude komunikácia ako slepá ulica, v dĺžke 540 m. Tak isto z opačnej strany od Bieleho Kostola smerom do mesta bude Kamenná cesta po uzavreté železničné priecestie ako slepá ulica,” informuje Odbor dopravy a komunálnych služieb na mestskom úrade v Trnave.

Dôvodom rekonštrukcie je neustále sa zhoršujúci stav, spôsobený značnou záťažou a frekvenciou cestnej premávky.

“V rámci komplexnej rekonštrukcie sa vykoná výmena koľajového roštu v priecestí, výmena konštrukcie komunikácie cez priecestie, nová konštrukcia bude celopryžová typu Strail. Ostávajúca časť priecestia bude vyasfaltovaná,” informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Priecestie budú môcť využívať počas stavebných prác chodci, pre ktorých vybudujú priamo na železničnom priecestí náhradný priechod popri stavbe.

Pre vodičov povedie obchádzková trasa z ulice Terézie Vansovej na ulicu Štefana Moyzesa, Ružindolskú a cestu II/504 do Bieleho Kostola.

Autobusy Mestskej autobusovej dopravy (MAD) budú pre linku č. 13 presmerované na rovnakú obchádzkovú trasu.

Autobusy linky č. 2 MAD budú mať konečnú zastávku na Ulici Terézie Vansovej, a to pred uzavretým železničným priecestím, kde sa otočia a odtiaľ pôjdu naspäť podľa nových stanovených časov.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajný úsek, cestujúca verejnosť bude prepravovaná  náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca.  

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku udržiavacích opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2016 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železničné priecestie na Kamennej ceste na týždeň úplne uzavrú pre dopravu”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.