reklama

Chodník pri priecestí na Kamennej ceste opravia a rozšíria, pribudne aj osvetlenie

Mesto pripravuje rekonštrukciu chodníka pri železničnom priecestí na Kamennej ceste.

Riešené územie začína na ľavej strane ulice Terézie Vansovej na konci cyklochodníka pri Zelenej ulici, pokračuje cez koľajisko a končí pri odbočke do lesoparku približne sto metrov za koľajnicami.

Projekt sa zameriava najmä na opravu povrchov a rozšírenie jestvujúceho chodníka. Komunikácia bude po rekonštrukcii prehľadnejšia a poskytne vyššiu mieru bezpečnosti chodcom aj cyklistom.

V súčasnosti mesto hľadá zhotoviteľa stavebných prác formou elektronickej aukcie.

priecestie
Chodník pri železničnom priecestí bude širší a bezpečnejší

Stavebné práce budú obsahovať vybúranie takmer všetkých spevnených plôch jestvujúceho chodníka, odstránenie vrchnej časti humusovitého horizontu na plochách zelene. Ďalej bude upravený terén výkopom alebo násypom. Chodník s cyklochodníkom je smerovo a výškovo navrhnutý tak, aby boli zohľadnené potrebné odstupové vzdialenosti od automobilových komunikácií. Chodník aj cyklochodník má v návrhu šírku 2 metre. Všetky priechody a križovania sú navrhnuté s prvkami pre vedenie osôb s poruchou zraku a taktiež sú bezbariérové pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu,“ približuje textová časť podkladov pre účastníkov verejnej súťaže.

Plochu chodníka bude tvoriť betónová dlažba, povrch cyklochodníka bude z asfaltobetónu červenej farby.

Súčasťou zámeru je aj vybudovanie nového osvetlenia osadením troch stožiarov v pásme ochrany železničnej trate. Mesto disponuje súhlasom na umiestnenie stožiarov od Železníc SR.

kamenna-cesta
Rekonštrukcia sa dotkne úseku od konca cyklochodníka na T. Vansovej, ukončená bude pri vstupe do lesoparku

Projekt počíta aj so sadovými úpravami vo forme úprav okolia chodníka a výsadby nového trávnika.

Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na mestskom úrade v Trnave Dušana Béreša rekonštrukcia sa uskutoční v tomto roku.

Prostriedky na financovanie zámeru vo výške 50 – tisíc eur sú vyčlenené v rozpočte mesta Trnava.

Celkový pohľad na riešené územie:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2014 11:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.