reklama

Bezpečnejší prechod koľajiskom na Kamennej ceste. Dokončili nový chodník a cyklochodník

Predĺženie cyklochodníka spojené s úpravou chodníka pre peších na rozhraní ulice Terézie Vansovej a Kamennej cesty pri železničnom priecestí je dokončené.

Na približne stometrovom úseku od Zelenej ulice po odbočku do lesoparku získali chodci aj cyklisti vďaka rozšíreniu bezpečnejší prejazd úsekom, na ktorom pre úzky chodník určený len pre chodcov často vznikali kolízne situácie.

Plochu chodníka tvorí betónová dlažba, povrch cyklochodníka je z asfaltobetónu červenej farby.

Mesto Trnava podľa slov Pavla Tomašoviča plánuje v budúcnosti zrekonštruovať aj cyklistický chodník pozdĺž Kamennej cesty. Cieľom je, aby cyklisti viac používali túto trasu popri ceste namiesto lesoparku, kde sa pohybuje množstvo chodcov, bežcov, rodín s deťmi či psíčkarov.

chodnik-kamenna-1

chodnik-kamenna-2

chodnik-kamenna-3
Upravený chodník a cyklochodník do Kamenného mlyna

Tomašovič potvrdil, že pôvodné úvahy o rozšírení chodníka v lesoparku aj pre cyklistov, už nie sú aktuálne.

„Zámer by si vynútil vyrúbanie desiatok stromov. Navyše by sme dostali cyklistov do lesoparku, kde by vznikali kolízne situácie s chodcami. Pre cyklistov bude určený chodník pri Kamennej ceste,“ potvrdil.

Technický stav cesty pre cyklistov v súčasnosti pohodlnú a bezpečnú jazdu v tomto úseku neumožňuje, lepšie povedané vylučuje. Pre popraskaný asfalt s množstvom vypuklín a trhlín cyklisti v súčasnosti radšej používajú komunikáciu na Kamennej ceste alebo jazdia cez lesopark.

„Je zrejmé, že tento cyklochodník do Kamenného mlyna si vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Veríme, že investícia sa podarí čím skôr zaradiť do rozpočtu mesta,“ dodal Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2014 11:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bezpečnejší prechod koľajiskom na Kamennej ceste. Dokončili nový chodník a cyklochodník”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.